Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha kutyához nyúlsz, megmosod...

Ha kutyához nyúlsz, megmosod utána a kezed?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban belémverték, hogy "kutyázás" után kezet kell mosni. Ez máig megmaradt. Egyébként kész baktériumtelep a kutya nyála, a szőrébe meg minden beleragad, a szar is, amiben időnként szeret fetrengeni.


Ki akar elkapni valamilyen életveszélyes fertőzést? Én nem.



2021. jún. 24. 18:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
85%
Igen, de nem a fertőzésveszély miatt. A bundáján lévő kosz miatt.
2021. jún. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
87%
Meg hát. Ugyanúgy belém nevelték. Nem gondolnám, hogy valami életveszélyes fertőzést kapnék el, de kényelmetlenül érzem magam, amíg meg nem mosom.
2021. jún. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
74%
Belátom, én egy kicsit átestem a ló túloldalára azt hiszem. Más kutyája után megmosom a kezem, de a sajátom után nem. Simán eszem kutyás kézzel, sőt megeszem a kajám is, ha monjuk véletlenül megnyalja (én vagyok a f@sz, minek hagyom a dohányzóasztalon). Egyáltalán nem undorodom, ha megnyalja az arcom, persze azt nem hagyom, hogy direktbe "lesmároljon". Egyébként nem gondolom, hogy sokkal nagyobb veszélyforrás, mint pl egy bevásárlókocsit megfogni...
2021. jún. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
90%
Az a minimum. Ha állatot simogatok, utána kezet mosok.
2021. jún. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

3: Olvasd el ezt:


[link]

2021. jún. 24. 18:40
 6/19 anonim ***** válasza:
84%
Afrika, Bors... Nincs mit beszélni róla.
2021. jún. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
59%
Az en kutyusaim utan nem, mas kutya utan igen
2021. jún. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
90%

Ahogy a cikk is írja, annak az embernek a kutyája olyan állapotban volt hogy ha simán megnyalta volna, akkor is szepszist kap tőle. Egy olyan baktérium volt a nyálában ami normál esetben, egészséges kutya nyálában nincs. El is kellett altatniuk :(

Én mindig kezet mosok kutyázás után, ettől függetlenül a linkelt esetben kézmosással sem lehetett volna megakadályozni a szepszist.

Egészséges kutyának meg nincs semmi a nyálában ami gondot okozhatna. Csak higiéniai okokból kell utánuk kezet mosni.

2021. jún. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
79%

5, ös, olvastam már, nem konkrétan erről az esetről, de tudom, hogy van valami tőlük elkapható fertőzés, ami nagyon súlyos tüneteket produkál. Bár az azért nagyon-nagyon ritka. Azt sem tudom igaz-e, szintén ilyen borsonline szintű "roppant hiteles" forrásból volt. :D Szóval emiatt én nem aggódom.


Azt azért hozzá tenném, hogy beteg szinte sosem vagyok. Ha mégis, az azért van, mert ősszel elfelejtek időben felöltözni. Kb. 3 évente szedek össze egy kis náthát, ennyi.

Nem tartozik szorosan ide, de pl. a mai napig mosatlanul eszem meg a gyümölcsöt is a fáról (nálunk nincs permetezés). Szerintem az emberek kicsit túlzásba viszik a sterilitást, és ezért olyan nyavalyásak.

2021. jún. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
67%
A saját kutyám után nem. De sokat ápolom a bundáját, nem tartom koszosabbnak, mint a hajam. Más kutyája után mindig kezet mosok.
2021. jún. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!