Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha kutyához nyúlsz, megmosod...

Ha kutyához nyúlsz, megmosod utána a kezed?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban belémverték, hogy "kutyázás" után kezet kell mosni. Ez máig megmaradt. Egyébként kész baktériumtelep a kutya nyála, a szőrébe meg minden beleragad, a szar is, amiben időnként szeret fetrengeni.


Ki akar elkapni valamilyen életveszélyes fertőzést? Én nem.



2021. jún. 24. 18:30
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
84%
Én mindig megmosom, és így tartom helyesnek. Ő kutya, én ember, ettől még nem szeretem kevésbé. A kutyák a nemiszervük nyalogatása után képesek puszit adni és így tovább, szerintem alapvető higiénia, hogy utána lemosom/megmosom a kezem. Vannak olyan ismerőseim, akkor kézzel evés közben két falat között állatot simogatnak, na az nagyon nem én vagyok.
2021. jún. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
79%
Szuleim mondtak hogy en kiskoromban egyutt ragtam a csontot a kutyaval es egyutt ettem vele. Egy falat neki, egy nekem. Soha semmit nem kaptam el, a sajat kutyaim utan nem mindig mosok kezet, szoval en is bunos vagyok :D Idegen allat utan viszont minkenkeppen. Gyerekkoromban rengeteg kobor allattal is jatszottam, de mindig kezet mostam a legkozelebbi kutnal, mielott hozzaertem volna az arcomhoz.
2021. jún. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
73%
Más kutyájához nem nyúlok. A sajátom után nem. Más kérdés, hogy pl. evés előtt mindig, akkor is, ha nem kutyáztam előtte.
2021. jún. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
88%

Igen.

Egyszeruen csak az altalanos jo erzes miatt, nem azert mert a fertozestol felek.

2021. jún. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
81%
Kutya után is, macska után is. Saját után is. (A fáról én is mosatlanul eszem a gyümölcsöt.)
2021. jún. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
73%

Persze.Attól,hogy a saját állatom és naponta ápolva van még lejár az utcára.Elvégzi a dolgát,más kutyákkal érintkezik,folyamatosan föld közelben van többek közt kutya vizeletet és (sajnos..) ember vizeletet szaglászik.


Bár nekem az ágyra sem jöhet fel (de ha akarnám sem jönne fel.sosem jött),a kanapéra sem,és a heverőre sem.

És nekem kisbabám is van tehát erre különösen figyelek már.

Kutyával nő fel,de nem kell minden retket rávinnem sem a kezemmel sem a kutya szőrével.

2021. jún. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
94%
Igen, eleve így lettem nevelve, de most sem akarok leszokni róla. Ám ez otthon van. Ha kirándulunk, vagy egyáltalán nincs rá lehetőség semmi gondot nem okoz így enni, vagy bármi.
2021. jún. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
72%

Nem szoktam kezet mosni. Egész nap együtt vagyunk, együtt csinálunk mindent, kinti - benti kutya, és egyáltalán nem koszosabb, mint egy izzadt ember. Ráadásul egy embertől hamarabb kapok el bármi nyavalyát, hiszen “kompatibilisebb” vagyok a saját fajommal, mint az állatokkal.


Így jól érzem magamat. Ha megszagolná valaki a tenyeremet, meg nem mondaná, hogy fél órát masszíroztam a kutyámat, mert semmi szaga nincs.

2021. jún. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
78%
Sajat kutyam utan se, de idegen kutyak utan sem feltetlenul ... nem kutyafuggo, hogy mikor mosok kezet.
2021. jún. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!