Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Állatkínzó lennék?

Állatkínzó lennék?

Figyelt kérdés

Van egy hosszú szőrű kutyusom, akit egyedül az istenért sem tudok normálisan megnyírni, akárhányszár próbálkozom; vágom a szőrét, de már egyből el kezd visítani, miközben a lehető legfinomabban csinálom, bele sem vágok a bőrébe, nem is húzom a szőrét.. Emiatt általában mindig az van, hogy a végén egy kutyakozmetikushoz viszem, viszont ilyenkor szegénykémnek már tényleg úgy fest, mint egy hajléktalan kutya (szőre összeállva, berasztásodva, stb.), emiatt már én érzem cikinek bevinni a kutyámat, mert lazán szólhatna az állatvédőknek, hogy nem foglalkozom a kutyával, pedig akárhányszor próbálnám magam lenyírni, nekem nem engedi.


Elvileg a kozmetikus lenyugtatózza, viszont én meg nem szívesen adnék a kutyámnak nyugtatót.



2021. jún. 28. 14:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%

Mondjuk mi lenne, ha nem te bohockodnal, hanem vinned rendszeresen kozmetikushoz? Latod, hogy ez igy nem mukodik, es igen, eleg gaz, ha hagyod, hogy ennyire apolatlan legyen, arrol nem beszelve, hogy ez kutyanak is faj es kellemetlen egy ido utan.


Keress valakit, aki ugyesebb, plusz ugye ha megszokja, akkor nem kell nyugtatozni a kutyat.

2021. jún. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Annyi a probléma, hogy kinti kutyusról van szó, és ősszel/télen nem akarom megnyírni, mert könnyen megfázhat kint, hiába van neki bekészítve külön takaró / pléd meg egy viszonylag meleg hely.
2021. jún. 28. 14:18
 3/13 anonim ***** válasza:
92%
Akkor vidd tavasszal és nyár végén. Ha rendszeresen nyírva van, nem lesz a következő alkalomig ápolatlan.
2021. jún. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%

Az ertheto, hogy telen nem akarod megnyirni, de attol meg lehet apolni a szoret valahogyan gondolom, ezt a reszet nem tudom, mert rovidszoru kutyam van.

Kerj ebben is segitseget a kozmetikustol.

2021. jún. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%

Én is kutyakozmetikus vagyok, de nem vagyunk állatorvosok. Nem nyugtatózok be kutyát orvosi felügyelet nélkül. Mi van, ha nem bírja a szíve, vagy rosszul lesz?

Az nem úgy megy, hogy én leszedálom a kutyát aztán nekiesek.


A problémás kutyát/macskát állatorvosi rendelőben szoktam helyrerakni, orvos mellett.


Egyébként valószínűleg nem szoktattad hozzá a rendszeres nyíráshoz/fésüléshez. Próbáltad már jutalmazni ha normálisan viselkedik közben?

2021. jún. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
17%
Termeszetben ki a fene nyirja az allatokat? Max a birkat, mert azt a gyapjaert tarjuk!
2021. jún. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
82%

"hiába van neki bekészítve külön takaró / pléd meg egy viszonylag meleg hely."


Szalma.Melegen tartja.Plusz hőszigetelt kutyaház.


De ne te próbáld nyírni,van szakember.Lehet,hogy a nyíród se megfelelő a szőrének,nem mindegy milyen kutyának milyet veszel.

Az sem mindegy hogyan használod,először beolajozod a fejet? Cseszettül húz olajozás nélkül.


Próbáld meg rendben tartani a szőrét kozmetikusig.Nem kell,hogy nyírbáld.Fésüld,keféld,ha puli akkor szedd szét a szőrt.

Nyugtatót nem ad kozmetikus! Szájkosár és felteszi a nyakörvet ami egy helyben tartja.

2021. jún. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
79%
De egyáltalán milyen fajta? Talán többet tudok segíteni..
2021. jún. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
70%

Vidd gyakrabban kozmetikushoz (amit már sokan ajánlottak) vagy neveld meg a kutyádat, kezdj el vele foglalkozni.


Két évesen fogadtam be az egyik kutyámat, ő is össze-vissza vergődött egy fésüléstől is, a hám feladás is egy több perces procedúra volt. Egy-két év után már hiszti nélkül tudom trimmelni és áll, mint a cövek, mikor csatolgatom a hámját.

2021. jún. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
36%

Nem állatkínzó vagy, szimplán nem értesz a kutyákhoz.

Egy kutya a saját gazdájának hagyja, hogy megnyírja, ha nem az csak arra bizonyíték, hogy nem működik a kommunikáció. Képtelen vagy ráhangolódni, mit, hogy fejezz ki, nem tudod vele megértetni, hogy semmi rossz nem történik.

Rengeteg ilyet láttam, szimplán a rossz hozzáállás miatt, kialakul egy berögződés a kutyában.

Pl. valaki simogatással próbálja "lenyugtatni" , vagy beszél hozzá, vagy az előző kudarcok miatt alapból idegesen áll hozzá, sok esetben úgy, hogy saját magán se veszi észre a gazdája, hogy feszült.

Ezek pl. visszatérő problémák, amit ellehetetlenítik, hogy nyugodtan tudjál dolgozni rajta.

Az a baj, hogy ezek csak kevés embernek nyilvánvaló hiba, a legtöbb kutyatartó alapból úgy kezeli az ilyen nehéz helyzeteket, mint ha egy másik emberrel foglalkozna.

És csak a kutya toleranciáján múlik, hogy ez elegendő e, vagy nem.

Egy problémásabb kutyánál nem elég. Ott előjön, hogy valaki ért hozzá, vagy nem.

2021. jún. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!