Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Állatkínzó lennék?

Állatkínzó lennék?

Figyelt kérdés

Van egy hosszú szőrű kutyusom, akit egyedül az istenért sem tudok normálisan megnyírni, akárhányszár próbálkozom; vágom a szőrét, de már egyből el kezd visítani, miközben a lehető legfinomabban csinálom, bele sem vágok a bőrébe, nem is húzom a szőrét.. Emiatt általában mindig az van, hogy a végén egy kutyakozmetikushoz viszem, viszont ilyenkor szegénykémnek már tényleg úgy fest, mint egy hajléktalan kutya (szőre összeállva, berasztásodva, stb.), emiatt már én érzem cikinek bevinni a kutyámat, mert lazán szólhatna az állatvédőknek, hogy nem foglalkozom a kutyával, pedig akárhányszor próbálnám magam lenyírni, nekem nem engedi.


Elvileg a kozmetikus lenyugtatózza, viszont én meg nem szívesen adnék a kutyámnak nyugtatót.



2021. jún. 28. 14:03
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
78%

A kozmetikus nem csak kopaszra tudja nyírni a kutyád hanem megfésülni is ( amikor még jó állapotban van) ha már te nem tudod fésülni se . Szóval elkell dönteni megtanulsz te is rendesen fésülni és a kutyusod is hozzászoktatod vagy olyam gyakran viszed fésültetni , hogy ne legyen katasztrófa a szőre .

Az állatnak kínzás hogyha nincsen rendbe tartva a szőre fáj neki , viszket …

2021. jún. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Sima karbantartásra is lehet menni, nem muszáj mindig levágatni a szőrét. Kifésülés, fürdés stb


Egyből szebb, gondozott kutyád lesz

2021. jún. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
54%

Milyen fajta??


Lehet nem is kéne nyírni csak megfelelően gondozni!


Kutyakozmetikus vagyok. Sokan tévhitben vannak,hogy télen nem viszik kozmetikushoz,mert kinti. Lehet vinni. Persze ha össze van állva akkor nyilván a kopasz nyírás marad,ami valóban nem célszerű. De neked is tenned kéne azért,hogy ne legyen loncsos.


Egyébként kozmetikusnak tilos benyugtatóznia.

Mellesleg bódított kutyát nem szabad fürdetni,mert teljesen magához tér.

Csak és kizárólag,állatorvos melletti kozmetikában lehet helyben altatni,de ott sem a kozmetikus csinálja hanem az orvos ballag át és bódítja be a kutyát.


Vannak bódító paszták,de ezeket ha már a kozmiban adják be semmit nem érnek.


Keresnék a helyedben egy másik kozmetikust,aki nem nyugtatózza be.

2021. jún. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!