Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jogos a felháborodásom?

Jogos a felháborodásom?

Figyelt kérdés
Eddig nem lett szóba hozva, de tegnap apám mondta, hogy a kutyának (3 éves magyar vizsla) napi 2x ad enni. Reggel egy kevés száraztápot, este nedves kaját.(közepes méretű tálkája van) A kutya a szárazat nem igazán szereti, sokszor meg sem eszi, és akkor apám nem is ad neki mást enni egésznap. Én meg mondtam, hogy ez éheztetés, és amúgy is a száraztáp kb lóf*sz, olyan mintha mi emberek kekszet ennénk.. Mondtam neki ha ezt fogja csinálni, elviszem a kutyát magamhoz. Túlreagálom ezt az etetést? 26n
2021. júl. 5. 13:46
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
8%
Szerintem nem reagálod túl, de nagyon sokan úgy etetnek, hogy egész napra kimérnek egy minőségi száraz tápból kb egy fél tálkát, amit az adagolási útmutató ad, és mivel abban benne van minden tápanyag, le van tudva az etetés. Én nem preferálom ezt a fajta etetést, hiába van benne minden ami egy napra egy kutyának kell, l*szar adagok, amivel egy egész napot kell kihúznia. Igazából csak azt kívánom, hogy aki így eteti a kutyáját, az is napi 1x egyen, valami feldúsított protein szeletet meg egy kis salátát mellé vagy akármit, amivel fedezi a szükséges napi tápanyagokat, aztán éhezzen egész nap.
2021. júl. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
96%

Sokan csak napi egyszer etetik.

Nem azon múlik. A táp pedig teljesértékű. Legalábbis a minőségi.

Kérdés hogy alultáplált, sovány e a kutyus?

2021. júl. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
86%

Nem egeszen ertem,az a baj hogy ketszer ad enni vagy az,hogy szaraztapot ad? Vagy netan az,hogy ha nem eszi meg a szaraztapot akkor nem ad mast?

Felnott kutya napi egyszer kap enni,nagytestu kutyak(magyar vizsla nem ide tartozik) napi ketszer es akar haromszor,hogy ne kapjanak gyomorcsavart.

A jo minosegu tap nem egeszen lof@asz de igazad van,kutyanak jobb a hus(na ettol most lepontoznak)

Ami a kutyat illeti ha ugy latod jobban tudod tartani mint apad akkor igen,vidd el magadhoz szerintem is.

2021. júl. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 A kérdező kommentje:
Számomra a száraz táp olyan mint a keksz... A nedves kaja sokkal laktatóbb egy kutyának, vagy akár macskának.. Nekem cicám van, napi 3x eszik, nyilván nem sokat, vacsira kap inkább többet, de én csak nedves tápot adok neki, van hogy főzök is neki valami jót.. Szegény kutya amikor látja a kezemben a konzervet úgy csóválja a farkát, alig várja hogy kapjon belőle...
2021. júl. 5. 14:01
 5/44 A kérdező kommentje:
Nincsenek kint a bordái, de soványka egy kicsit... Nekem ez nem tetszik...
2021. júl. 5. 14:02
 6/44 anonim ***** válasza:
100%
Ha az adagolásnak megfelelő mennyiséget kap a kutya, és nem látszik alultápláltnak, akkor túlreagálod. Ilyen melegben egyébként a kutyák étvágya is más. Egyesek túletetik a kutyájukat, a túlsúly a kutyáknak sem egészséges.
2021. júl. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
94%

"Számomra a száraz táp olyan mint a keksz"

És innen látszik, hogy ötleted nincs az egészről. Légyszi ne vidd el a kutyát, ha egy picit is szereted.

2021. júl. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
100%

Szamodra olyan mint a keksz de a kutya szamara nem biztos :)

Amugy en is csak neha(kenyelembol) etetek szaraz tappal,foleg nyaron mert a hus kenyesebb es nincs tul nagy fagyasztom.

2021. júl. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
92%

A táp nagyon laktató, áztasd be egy kis vízbe és meglátod.

A kajának meg melyik kutya nem örül? :) Ehet bármennyit, a legtöbbnek sosem elég. :D

2021. júl. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 A kérdező kommentje:
Hát apum vizslája alig eszik belőle.. Egyik fajtából sem igazán.. Es rossz lehet neki, hogy egész nap nem kap enni, csak este..
2021. júl. 5. 14:06
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!