Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek jogos volt a...

Szerintetek jogos volt a felháborodásom?

Figyelt kérdés

Van egy kutyám. Körülbelül 3-4 hónapja kezdtem el vele a klikkerezést. De mivel nem egy munka kutya hanem társasági kutya (akit arra tenyésztettek ki már évszázadok óta, hogy ölelgessék stb) így hogy is mondjam az agya se szuperál úgy mint pl egy német juhásznak :) Nem azt mondom, hogy hülye mert nagyon okos DE sokkal tovább tart neki mindent megtanítani meg tovább tart amíg rájön a dolgokra.


Szóval tegnap mikor kint voltunk a futtatón el kellett ugranom a kisboltba és a kutyát rábíztam a társaságra (máskor is hagytam már ott náluk persze pórázon bár tudom ha azt mondom neki, hogy marad akkor nem megy el) és véletlenül ott hagytam a klikkeremet is ahol ülni szoktunk. És mikor mentem vissza akkor már az út másik végéről hallottam, hogy folyamatosan klikkelgetnek. Én meg erre felkaptam a vizet mert mondtam nekik, hogy nem azért szenvedek hónapok óta, hogy ők 5 perc alatt (kb annyi időt voltam távol) össze zavarják teljesen a kutyát a klikkerrel. Ők meg azt mondták, hogy most mit hisztizek simogatták közbe a kutyát.


Szerintetek jogosan háborodtam fel? Mert szerintem ez nem volt szép dolog tőlük és tudják, hogy már azt is utálom amikor megnézi valaki a klikkert és kipróbálja, hogy vagy 10x megnyomja egymás után. Még ha 1x nyomnák meg az más lenne kipróbálják jó. De Ők meg folyamatosan nyomkodták...


2010. szept. 23. 10:34
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
39%
Mi az a klikker?
2010. szept. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
87%
jogos volt!
2010. szept. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
86%
Nanaá, hogy jogos a felháborodásod! Erre én is allergiás lennék.Legközelebb csak megbízható emberre bízd a kutyádat.
2010. szept. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Első: www.klikker.hu Ez egy eszköz amit kiképzésnél használnak.


Egyébként megbízhatók rájuk merem bízni a kutyám, de evvel most nagyon elcseszték. És még azt mondták nem tudták, hogy ez baj. Pedig mikor oda adtam nekik megmutatni akkor is mondtam, hogy ne nyomkodják agyon mert nekem végig dicsérni kell akkor a kutyát. Meg az elvét is elmagyaráztam nekik...


Köszi a válaszokat amúgy!

2010. szept. 23. 10:41
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Azért ne aggódj, nem tették tönkre a kutyádat. A kutyasuliban is többen gyszerre nyomogatnak több klikkert, a kutya mégis érti, hogy neki szól, vagy sem. Vagy én pl. szoktam klikkerezni a kutyám előtt másik kutyussal, néha a cicával, meg ilyenek. Persze, ilyenkor nem annyira érti a szitut, de tudja, hogy semmit nem tett, tehát valószínűleg nem neki szól, mert az ő viselkedésére nézve nincs benne semmi logika.


De pont most volt olyan is, hogy valaki klikkert vett, és végig nyomkodta az összeset, körülötte persze ezer kutya ült vigyázba azonnal :)


Lehet, hogy egy-két lépést vissza kell lépned a gyakorlásokkal, ha valamilyen feladatodat elcseszték, de hamar helyrehozható.


Az idegességed mondjuk jogos, arra én is haragszom, ha valaki csak mert olyan vicces nyomogatja a klikkert a kutyám előtt. Máskor úgy hagyd ott a kutyát, hogy nem hagyod ott a klikkert, és kész.

2010. szept. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod :)

Tudom, hogy akkora tragédia nem történt de azért nem kellett volna...

2010. szept. 23. 10:46
 7/24 A kérdező kommentje:
Most is csak véletlenül hagytam ott mert előtte a kutyával gyakoroltunk és leraktam mikor simogattam a kutyát, hogy milyen ügyes volt. Elfelejtettem zsebre rakni. Ők meg rögtök kihasználták...
2010. szept. 23. 10:48
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Na hallod, pont ugyanígy jártam.

Blökkencset már két hete tanítottam klikkerrel. Az udvaron voltam, unokatesómra bíztam a kutyát, mondtam neki, hagyja szaglászni, meg járkálni, mert pihi van, én bementem a mosdóba.


Mikor visszajöttem, az a szerencsétlen azt csinálta (akkor már percek óta), hogy klikkelt egyet és adott a kutyának egy jutalomfalatot. Klikk-jutalomfalat-klikk-jutalomfalat.

A hajam az égnek állt azonnal, leordítottam a fejét, hogy mi a sz@rt művel. Vagy öt percig csinálta ezt, de teljesen elkúrta az eredményeimet a kutyával. A kutya onnantól csak nézte a klikkert, ha megnyomtam, megnyalta a száját.

Vagy újabb két hétbe tellett, hogy ezt a kis epizódot kiverjem a fejéből, és a klikker megint munkaeszköz legyen.

Nem gondoltam volna, hogy vannak ekkora hülyék, ezért mertem otthagyni a klikkert. Eszembe se jutott, hogy ez lesz. Hát naiv voltam.

Szóval jogos a felháborodás, de még mennyire. Én legszívesebben orrbafejeltem volna az uncsim, és az lett volna a legkevesebb :)


25/L

2010. szept. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
36%
Azzal mi a baj ha klikk-juti klikk-juti. Azzal nem hinném h bármit el lehet cseszni. Ez csak megerősítés. Az értelmetlen jutalom nélküli klikkelés inkább ront rajta.
2010. szept. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Köszi a választ :D Végül is igen nálad rosszabb volt a helyzet mivel most kezdted el. Én már hónapok óta szenvedek vele, de ne hidd, hogy rögtön ment a téma mert eltelt egy kis időbe míg rájött az össze függésre.

Csak tudod az a legrosszabb, hogy én még el is magyaráztam nekik, hogy nem szabad klikkelgetni erre véletlenül ott hagyom és kihasználják. Szerencsére nálunk nem okozott akkor kudarcot de ha 2 hete kezdtem volna el tuti totális káosz lett volna a kutyában. Így is mikor újra klikkeltem neki csak nézett rám. De viszonylag hamar vissza zökkent a kerékvágásba.

Jó klikkerezést! :)

2010. szept. 23. 10:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!