Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » El kell határoznom magam vagy...

El kell határoznom magam vagy van más megoldás? (A kutyánk egész éjjel ugat)

Figyelt kérdés

A nagyobbik kutyánk 12 éves (1 éves korába hozták),már jó ideje vak,éjjelre meg van kötve,mert szétásná a kertet meg a sövénynél. (Amikor elengedve volt akkor is ugatott,csak akkor meg a másik felén lévő kutyákkal) De egy ideje egész éjjel ugat megszakításokkal,és apa attól tart,hogy feljelentenek egyszer minket. Most felmerült a területelkerítés is,hogy hátha talán,de ha megint szétszedné a kerítést valahogy és kiszökne (visszajönne,csak szeret csavarogni,régen sokat sétáltam vele) akkor szintén feljelentés,de ez valószínű meg lesz próbálva.


Csak ugye attól félek,hogy jönne az a lehetőség,hogy el kéne vinni,de én azt nem bírnám ki. Sokszor takarítottam el utána,hogy ne vegyék észre,hogy csinált valamit,meg hát mondhatni vele nőttem fel,és tudom milyen vagyok,szószerint utálnék itt mindenkit,és össze is zuhannék. Ezt sem szeretem,hogy meg van kötve,mindig anyának volt valami sz.rsága,de ezzel nem is törődök,próbálok rájönni mi lehet a baj. Nem tudom,lehet kutyáknál is lehet idegprobléma ami után lehetne kérdezni állatorvost. Nem mozog már sokat,el is van engedve nappal órákig,az elején forog párat a fűben,majd lefekszik árnyékba. (Van 2,ha a házát beleveszem 3 árnyékos helye+fürdetem is)


Kérlek,ne szóljatok le,akik a megkötés ellen vannak,nyilván én is ellene vagyok,de nem az én házam+udvarom. Nem tudom tényleg mit lehetne tenni,ha nem jön be az elkerítés.


2021. júl. 17. 10:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
20%
A kutya ugatása miatt nem lehet feljelenteni.
2021. júl. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
76%

Van valami illat, tárgy ami megnyugtatja? Mert azért nem egyszerű egy vak kutyának. Ne altassátok el.


Azt is csinálhatnád, hogy megbeszéled az apukáddal, hogy éjszaka bent aludna veled a kutya.


Én biztos, hogy addig mozgatnám a fejet, míg a kutya nem aludhatna bent velem. Az alatt az idő alatt meg rájönnék miért ugat. Vagy egész éjszaka kint lennék a kutyával, illetve építenék neki egy kennelt, én nem kötném meg, szerintem az is oka hogy ugat, nem érzi magát biztonságban.

2021. júl. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
80%

Szegeny kutya nem lat (mint mondod) ... persze, hogy minden ejszakai neszezesre reagal es maskeppen nem tud csak ugatassal. Ilyenert hiaba jelentenenek fel es normalis ember nem is teszi meg. A hulye szomszeddal pedig akkor sem tudsz mit kezdeni ha totagast allsz, mert ha nem ugatna a kutya, a kekec szomszed ugy is talal valami mas okot a cseszegetesre.


12 ev alatt a szomszedaid is nagyon jol ismerik a kutyadat, nem hinnem, hogy valakinek is problemaja lehetne vele.


Talan megoldas lehet, ha ejszakara bezarjatok a kutyat mondjuk a garazsba, hogy ne ingereljek az esti hangok.

2021. júl. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
81%
De lehet. Egy ismerősömet már többször feljelentették miatta. Kimentek, megnezték h milyenek a tartási körülmények stb, h miért ugathat a kutya. Nem találtak semmi kivetnivalót, így ennyiben maradt.
2021. júl. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
79%

* Egész éjszaka kint lennék a kutyával, hogy rájöjjek mi okozza az ugatást. De amúgy sanszos hogy a lánc. Illetve azt is csekkolni kéne, hogy van-e mindig friss víz ebben a melegben előtte, és olyan helyen ahol nem tudja felborítani, mivel nem látja, nem lehet, hogy szomjas ilyenkor?


Kaját kap rendesen?


Hogy szoktátok etetni, és a tányérjai hogy vannak elhelyezve, mert az sem mindegy. Egy vak kutyának fontos, hogy rögzítsd a tányért és úgy helyezd el, hogy ne tudjon belelépni, illetve ne kelljen hajolgatnia, tehát fej magasságba legyenek a tányérjai.


Én biztos mondanám a szüleimnek, hogy x éjszaka kint alszom, felállítanék egy sátort a kutya mellé és megfigyelném.


A legjobb megoldás a kennel lenne, ha nem tudod rávenni a szüleidet, hogy bent aludjon. A megkötés nem jó.

2021. júl. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem megijed a hangoktól szegény😢Nem elég hogy vak még meg is van kötve.Nem beszólás volt az előző mondat félreértés ne essék.Kennel kéne neki és úgy odatenni kaját,vizet neki hogy ne tudja kiborítani még véletlen sem és éjszakára egy zárt helyet csinálni neki mert félhet a sötétben egyedül.

Szerintem utána megnyugodna

Vagy veled aludna éjszaka ha megoldható

2021. júl. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
92%
Lehet, hogy hülyeséget írok, de a mi kutyáink is ugattak sokszor, mondjuk nem voltak vakok, de nekünk a lemozgatás segített, elfáradtak estére és úgy már nem ugattak. Nem tudom, hogy egy idősebb, vak kutyusnál ez mennyire megoldható, tényleg próbáld meg bezárni a garázsba, vagy ha bent aludhatna veled, hátha segít neki.
2021. júl. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
90%

Kennelt kéne neki venni vagy csinálni, egy nagyot ahol szabadon lehet, de mégis biztonságos, szökésmentes körülmények közt. Vagy beengedni házba, garázsba, melléképületbe, akárhová.

Én is ki lennék akadva a helyében ha meg lennék kötve.

Plusz le kéne fárasztani este, hogy éjjel aludjon. Attól hogy idős és kevesebb mozgásra van igénye, ugyanúgy foglalkozni kell vele minden nap.

2021. júl. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
91%
12 éve alatt szerntem "megszolgálta" ez a szegény kisöreg, hogy vakon ne láncon kelljen aludnia, hanem odabent a házban. Ha a szobádba nem is viheted be, csak van nálatok egy kis előtér, vagy valamilyen kisebb helyiség, ahol nem tud kárt tenni sem magában, sem másban, és elfér egy fekhely neki.
2021. júl. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
90%

Az ugatás, ásás, rombolás, szökés mind ugyan amiatt van: nincs normálisan lefárasztva, nincs megfelelően tartva!

Miért nem elégítitek ki az alap igényeit? Akkor megszűnnének a problémák!

2021. júl. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!