Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » El kell határoznom magam vagy...

El kell határoznom magam vagy van más megoldás? (A kutyánk egész éjjel ugat)

Figyelt kérdés

A nagyobbik kutyánk 12 éves (1 éves korába hozták),már jó ideje vak,éjjelre meg van kötve,mert szétásná a kertet meg a sövénynél. (Amikor elengedve volt akkor is ugatott,csak akkor meg a másik felén lévő kutyákkal) De egy ideje egész éjjel ugat megszakításokkal,és apa attól tart,hogy feljelentenek egyszer minket. Most felmerült a területelkerítés is,hogy hátha talán,de ha megint szétszedné a kerítést valahogy és kiszökne (visszajönne,csak szeret csavarogni,régen sokat sétáltam vele) akkor szintén feljelentés,de ez valószínű meg lesz próbálva.


Csak ugye attól félek,hogy jönne az a lehetőség,hogy el kéne vinni,de én azt nem bírnám ki. Sokszor takarítottam el utána,hogy ne vegyék észre,hogy csinált valamit,meg hát mondhatni vele nőttem fel,és tudom milyen vagyok,szószerint utálnék itt mindenkit,és össze is zuhannék. Ezt sem szeretem,hogy meg van kötve,mindig anyának volt valami sz.rsága,de ezzel nem is törődök,próbálok rájönni mi lehet a baj. Nem tudom,lehet kutyáknál is lehet idegprobléma ami után lehetne kérdezni állatorvost. Nem mozog már sokat,el is van engedve nappal órákig,az elején forog párat a fűben,majd lefekszik árnyékba. (Van 2,ha a házát beleveszem 3 árnyékos helye+fürdetem is)


Kérlek,ne szóljatok le,akik a megkötés ellen vannak,nyilván én is ellene vagyok,de nem az én házam+udvarom. Nem tudom tényleg mit lehetne tenni,ha nem jön be az elkerítés.


2021. júl. 17. 10:44
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitok,tényleg,nagy segítség!!

Bent,amit sokan irtatok,sajnos nem lehetne,be sem merne jönni,de emellett van egy benti kutyánk😬 De így annyi tanácsot írtatok,hogy ebből tudok meríteni,és valamelyik biztosan segít a helyzet megoldásában,legalábbis én bízom benne és teszek érte,úgyhogy tényleg köszönöm!😊

2021. júl. 17. 12:44
 12/18 anonim ***** válasza:
75%
Még van egy benti kutya?? Szegénykém, 12 éve a családotok része, vak, idős is szegényke és képesek vagytok kint tartani, úgy, hogy a másik meg bent az otthon melegét élvezi?
2021. júl. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
70%
Nem minden kutya szeret bent lenni, és egy vak kutyák egy ismeretlen környezetbe rakni veszélyes. A kertet már ismeri, nem szalad neki a szekrénynek, aminek esetleg üveg fala van ráadásul.
2021. júl. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
82%
Mozgasd le, tényleg ez nagyon jó ötlet, ez eszembe sem jutott. :)
2021. júl. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Sajnos már mindegy valószínű. El volt engedve éjjel,erre ásott egy olyan helyen,ahol pláne nem kellett volna,mert melege volt gondolom,és most anya ki volt akadva,hogy kihívja majd az orvost a héten és elaltattatja. Fejben teljesen szét kezdek esni,azt sem tudom,majd hogy reagáljak,ha feljön témának,mert már csak a bosszúra tudok gondolni. De a gáz,hogy szeptembertől amúgy is stressz lenne,mert annyira nem bíztam volna abban,hogy békében hagyják. Úgyis azt csinálják,amit épp gondolnak,de az biztos,hogy nem fogok kiállni a döntés mellett,csak épp nem fog számítani,úgyhogy gondolkozok,hogy belemenjek-e majd egy felesleges vitába,vagy sem.


Ti mit tennétek? Komolyan nem hiszem el,személy életem során 2 volt,aki ennyire megviselt,állatnál meg soha nem volt egy sem ennyi éven át velem,mert egyfolytába vagy el lett ajándékozva vagy egy még elsős voltam meghalt sajnos. A kisebbiknek meg ,,ki van nyalva a segge" itt bent,aztán még házőrzésre sem jó,díszeb.

2021. júl. 18. 12:06
 16/18 anonim ***** válasza:
73%

Azért mert ásott akkor el kell altatni?!Ne haragudj de anyukád nem normális.Bezzeg a bentiek jobbak mint szegény vak és öreg kutyus?!

Igen,igaz a mondás hogy öreg és beteg senkinek sem kell általában.

Nagyon sajnálom Kérdező igazán.Ha ennyire nincs beleszólásod akkor nem tudsz mit csinálni igazából max megpróbálhatnád lebeszélni anyudat márha sikerülne.Vagy ha van garázs bezárod mindig ezentúl és akkor hátha meggondolná magát persze csak éjszakára mondom a bezárást

2021. júl. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
77%

Normális állatorvos úgysem vállalja hogy egy egészséges kutyát elaltat. (Oké tudom hogy vak, de az nem az élettel összeegyeztethetetlen állapot, a vak emberek is ugyanannyit érnek, ugyanúgy boldogulnak, ahogy a vak állatok is.)

Amúgy ilyen gyökér szülőkkel tuti nem állnék szóba többé. Rájuk sem nyitnám az ajtót mikor majd öregek és elesettek lesznek.

Az EQ szintjük és az IQ szintjük is a nullához konvergál, csak tudnám, egyáltalán minek állat az ilyeneknek.

2021. júl. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
77%

Igazad van 17-es csak én finomabban fogalmaztam de pont ugyanezekre a dolgokra gondoltam mint te.Nem való az ilyennek állat.Nekem is van 3 nyuszim és ha beteg lenne bármelyik is vagy ne adj Isten valami oknál fogva megvakulna én akkor sem válnék meg tőle soha mert fájna hogy cserben hagytam úgymond.Tudom nem olyan mint egy kutya és nem tudja a kertet úgy összeásni de akkor is már az életem részei és sokan érnek nekem talán jobb egy állat néha mint egy ember és több önzetlen szeretet tud adni.

Nem értem anyudat és nem is akarom érteni de nem szép amit tervez és remélem hogy nem fogja megtenni az állatorvos amit kér.Ja és jköltözz el tőlük majd ha lesz rá lehetőséged és talán magaddal is tudnád vinni ezt a szegény kutyuskát

#16

2021. júl. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!