Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A lányomnak miért egy bajos...

A lányomnak miért egy bajos kutya kellett menhelyről, ahelyett, hogy egy kiskutyát vagy egy normális állapotút vett magához?

Figyelt kérdés

Lányom nemrég elhozott menhelyről egy közel 5 éves sharpei keveréket. Soha nem tanították semmire a szobatisztaságon kívül, pocsék előélete van, egyik helyről a másikra dobták. A kutya nyáladzik, amikor voltam nála megnézni, már látszott némi nyál a falon. Teljesen depressziós kutya, meg sem mozdult, csak feküdt a lányom ágyán, a simogatásra pedig enyhén remegve reagált. Mesélte, hogy van mit dolgozni, mert szocializáció is kimaradt, minden kutyának neki akar menni, a játékra pedig azt hiszi, hogy neki akarnak menni.


Szóval nagyon bajos. Ezek ellenére ő teljesen bele van szerelmesedve. Ásít egyet a kutya és vajként olvadozik. A pufi, lógó pofazacskóit pedig finoman szereti fogdosni, nyomogatni amit furcsa mód a kutya nem utasít vissza. Leszögezte, hogy ilyen aranyos, puha dolgot soha nem fogott még.


Nem értem. Ő maga ismerte el, hogy bajos, és hogy talán soha nem fogja tudni teljesen rendbe tenni. Hát akkor miért nem inkább olyat választott, aki nem figyelemzavaros (se jutifalatra, se semmire nem akar reagálni, ha nem érdekli, és mivel nem tudja, mi a játék, azokkal se tudja utasításra csalni), aki könnyebben nevelhető, nem depressziós, nem megy neki más kutyáknak, és nem ennyire öreg. Jó, nem öreg, de ennyi idősen az évek nem jönnek vissza, amiket együtt tölthettek volna. Konkrétan az evéssel is problémák voltak, mert mint kiderült, egyik foga elrohadt, eltört, nem tudom. Ki kellett húzni. Addig nem értette, miért nem akar se jót, se kevésbé finomat megenni, és abból is keveset.



2021. júl. 18. 18:42
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
84%

Hál istennek nem a te nevelésed!


Egy probléma mentes kutyát a legutolsó hülye is magához tud venni.


Ha úgy akar maga mellé egy állatot, hogy eközben még jót is tesz vele, sőt, lehet, hogy megmenti, mert ő az állat utolsó esélye, az mindenképpen tiszteletre méltó dolog!


Elképesztő, mi?!

A lányod, akit te nézel hülyének, és próbálod meghatározni (rossz irányba!) az értékrendjét, ő tanít neked valamit, igazi értékekről!


(Itt egyetlen probléma lehet, ha mindezt csak lelkesedésből tette, de nincs mögötte valós tudás.

Pl.:

" a simogatásra pedig enyhén remegve reagált."


Ki simogatta meg? Ha a lányod, az azért probléma, mert neki tudni kéne, hogy ez egy dicséret, és az mindig az adott lelkiállapotot erősíti, tehát ha feszült, frusztrált, akkor igen nagy hiba simogatni, és még nagyobb hiba azt feltételezni, hogy emberként fog reagálni, és simogatással le lehet nyugtatni.

Ha te simogattad meg, az meg azért probléma, mert ő egy problémás kutya, qrvára nem kéne hozzá nyúlnod a lányod engedélye nélkül, pont az ilyenek miatt mert nem úgy reagál, hogy gondolod!


" fogdosni, nyomogatni amit furcsa mód a kutya nem utasít vissza"

Ez a lányod lelkiállapotától függ, hogy nyúl hozzá a kutyához!

Ha ideges lenne, frusztrált, utálná a kutyát, csalódott lenne miatta, mint ahogy rád ez egytől egyig illik, azt azelőtt észrevenné a kutya, hogy hozzáérne, ezért nem is hagyná magát.


Ezeket csak úgy példának mondtam, hogy ha rendbe akarja tenni, (amihez egyébként abszolút nem öreg) akkor ilyenekkel és sok hasonlóval nem árt tisztában lenni.

2021. júl. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
95%

Én meg egy bajos, kiskorában nem szocializálódott (És emiatt már nen is tud), vad cicát hoztam el, akit mem javasoltak, mert annyira nehéz eset volt, a mai napig retteg mindenkitől, rajtam kívül. S nekem is hónapokba telt, míg meg tudtam szelídíteni valamennyire.

Miért? Mert van szívünk, segíteni állatokon.

2021. júl. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
92%

Közben olvastam az "egy kutya miatt összeveszünk " hozzászólást.

Nem a kutya miatt. A te ostobaságod miatt.

2021. júl. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
95%
Kérdező, ahová érdemes eljutni, oda nem vezet rövidebb út.
2021. júl. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
20%
Kérdező, te biztos nem a gazdi vagy? Mert amúgy sima provokatív kérdés, az egyértelmű válasszal. Ha te vagy a gazdi: Szuper hogy megmentettél egy életet, remélem sok boldog kutyás év vár rád, de ne akard dicsértetni magad.
2021. júl. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:

Nem vagyok a gazdi és nem is provokatív kérdésnek írtam ki.


A lányomnak nem említettem meg egyik gondolatomat sem, csak hallgattam és mondtam neki, hogy hajrá.


21-es hsz: A kutya azért remegett, mert többek között a simogatást sem tudja, mi az. Vagyis nincs hozzászokva, hogy ez egy jó dolog. Az arcát pedig nem viszi túlzásba, hogy fogdossa, majd később amikor nem fog annyira remegni. Nem tudom, mennyire számít hozzáértőnek, de volt már kutyája, néhány éve halt meg. Én nem simogattam meg. Mintha egy törékeny váza lenne a kutya, nem mertem hozzányúlni.

2021. júl. 18. 20:34
 27/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem laksz vele, szóval ha csak látógatóba mész, miért zavar,hogy nem egyszerú esetű kutyát hozott ki a menhelyről?


Sharpei és keverékeik amúgy a lehetetlen kategória. Szóval ha bizonyos szintig eljut vele már az kész csoda lesz.


De ő szán rá időt,pénzt nem te :) Mindenki azzal tölti az idejét amivel szeretné.


Egyébként nem feltétlenül okoz kevesebb terhet egy tenyésztőtől vásárolt kutya.


Nekem wheaten terrierem( kan) van és 8 hónapos koráig egy angyal volt. Persze szigorú szabályok meg voltak. Egyszer- kétszer helyre kellett tennem,de alapvetően semmi gondom nem volt vele. Aztán ivarérett lett kezdett felnőtt lenni 1,5 éves elmúlt. Most már makacs terrier vére kiütközött annak ellenére,hogy 10 hetes kora óta nevelem! Ivaros kanokkal már nem túl cuki muki. Annak ellenére,hogy kutyaovi,suli, heti rendszerességgel kutyafuttatóra jártunk. Aztán ő nem kezdeményez verekdést. De ha egy másik kan belé áll akkor megvédi magát.


Ez változni nem fog. Ivaros kanokat kerüljük.



Vannak berögzödései amin dolgozni kell.


Pedig nem első kutya,kutyás szakmában dolgozok(nem kiképző) Mégis feladja a leckét,bár szeretem a kihívásokat. Szóval megbírkozok vele :)


Csak azért írom le,hogy azért egy tenyésztőtől vásárolt kölyök kutya hiába neveled előfordulhat olyan viselkedési próbléma amivel küzd a gazdi.


Nyilván egy megtört, lelki sérült kutyával 100x nehezebb. De ő ezt vállata,fogadd el :)

2021. júl. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
92%

A nyaladzas fajtasajatossag.

A lustasag is.

2021. júl. 19. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
100%

Első időkben nem kell csodát várni, ha a lányod tudja kezelni a kutya problémáit, akkor változni fog pozitív irányba, és te is megnyugszol majd, ha ezt látod. Ne vessz össze a lányoddal, mert te garantáltan vesztesen fogsz kikerülni belőle.

Nekem is mentett kutyám van, még örökbefogadás után jöttek elő kellemetlen meglepetések, amiket a fajtamentés sem tudott róla, mert nem mutatta. Félelmi agresszió, erős vadászösztön... Most 2 és fél év után van egy olyan kutyám, akivel bárhova mehetek kutyabarát helyre probléma nélkül, és nagyon erősen kötődik. A szüleimre először morgott, most hanyatt dobja magát nekik, hogy simogassák. Igaz, vannak visszamaradt dolgok, amik lassabban oldódnak meg, nem bratyizik egyből mindenkivel, de ezeken meg folyamatosan dolgozunk, és van, amit szigorúbban veszek egy átlag gazdinál.

2021. júl. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
76%
Még jó, hogy az égvilágon semmi közöd hozzá...
2021. júl. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!