Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Társashazban mit szólhatnak a...

Társashazban mit szólhatnak a szomszédok ha magamhiz veszek egy kutyát ami néha ugat?

Figyelt kérdés

Alapító omiratban nem láttam kutyatartasról semmit.

Meg nyilván vinném kutyasuliba.

De ha lenne majd olyan időszak mikor ugat akkor mit csinálhatnak a szomszédok?



2021. júl. 21. 18:30
 1/9 anonim ***** válasza:
57%
Hát például kérhetnek birtokvédelmet, hogy a kutyaugatás bemegy a lakásába. Tudom, most sok kisgyerek azt fogja írni, hogy "Ilyen nincs, hőő!", de igen van, rokon most nyert meg egy birtokvédelmi eljárást, igaz, nem kutyaugatás miatt, de a helyzet ugyanaz.
2021. júl. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az, ha néha ugat egy kutya, na bumm, van ilyen.

De ha folyamatosan, mint egy felhúzható kültéri riasztó, az már problémás.

2021. júl. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%
Szinte nincs olyan társasház, ahol ne lenne kutya. Nincs ezzel semmi probléma.
2021. júl. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nincs baj,ha nem éjjel-nappal.

Én most voltam lent pont,mert a szomszéd hülye idióta csivavája naphosszat csak ugat az ajtóban.A semmire.Szeretnék végre aludni,és jó lenne az is,ha nem ugatná fel a kicsiket.Alá írom egy anya legyen napra kész de azért kialudhatom magam a kb 3-5 szabad órámban szerintem..


Folyamatosan egyedül van hagyva,vagy épp tárra nyitott ablakkal és ajtóval fekszik bent a házban a körfolyosón meg ott rohangál is sokszor ahelyett hogy levinné.


Én első sorban nem a kutyára haragszom,mert nem (csak) ő tehet róla,de mégis rajta csattan az ostor mert már többen is jeleztük a csaj tulaja felé,hogy elég volt a kutyából.

Persze innen majd mindenki lehord,hogy én vagyok a nyafka..

De a saját házamban szerintem nem kell megfulladnom a melegben zárt ablakkal csak hogy egész nap vagy éjjel ne azt hallgassuk,hogy "wraff,wraff"..


Úgyhogy ha nagyon ugatós kérlek,csak úgy vidd oda,hogy előbb megkérdezed a szomszédokat és meg vagy róla győződve,hogy az a "néha ugat" nem egésznap ugat.

Nem jó dolog kialvatlannak lenni.

2021. júl. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
20%

Nincs problema ezzel. Semmit se tudnak csinalni.

Nalunk orulnek,h a betoroket meg az olalkodo szemetnepseget tavoltartja. De megse ok futnak vele meg nem ok etetik.


Renelem szem nagy kozepazsiait vagy snauzert valasztasz!


Vagy ideiglenes befogadokent kiprobalsz 1-2 rettegett hazorzo fajtat.

2021. júl. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%

5 éve van néha ugatós kutyám, a semmit nem ugatja, jó az idegrendszere, a lépcsőház zaját se, és a többi kutya ugatására sem ugat vissza. Az egyetlen dolog amit ugat, az a párom ha hazajön. Sehogy a világon nem tudtuk róla leszoktatni, ezért ebbe beletörődtünk. Már a második lakás amiben azóta lakunk amióta ő megvan, soha nem szóltak nekem miatta, ennyi tolerancia mindenkinek belefér, más reggel 6kor zubogtatja a vizet, vagy este 10kor klopfolja a húst.

Ha tényleg nem egy 0-24-es sziréna akkor nem fog senkit zavarni az ugatása és tenni se tehet ellene semmit a kutyagyűlölő Julika néni se azt hazudva hogy folyton ugat a kutya, ha nem igaz.

Ha viszont tényleg zavaró, akkor a birtokvédelem valóban játszik meg az állatvédők is, hiszen a kutyának sem jó ha egész nap ugat, elvihetik.

2021. júl. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
81%

Nekem és szembeszomszédomnak is van kutyája, ahogyan a házban még sokaknak. Ha érkezik valakihez egy kutya, akkor körbeszól, hogy most egy darabig ugatni fog és ezer bocs. A lakóközösségünk elfogadó, akinek kutyája van, az átélte az ugatóskorszakot, akinek nincs, annak gyereke van vagy hosszú felújítást végzett, mindenki okozott kissebb-nagyobb kellemetlenséget, már ilyeneket nem teszünk szóvá, csak ha hosszúra nyúlik és állandó.


Én közöltem, hogyha ugat a kutya ne menjenek oda csöngetni meg dörömbölni, mert nem vagyok otthon. Ha csak néha vakkant egyet, az senkit nem zavar.

2021. júl. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Néha az enyém is ugat, ez nem zavar senkit, mert az enyém alapvetően nem ugatós (az első évben nem is ugatott egyáltalán, felnőttként mentett kutya). Ha az ugatás mértéke zavaróvá válik, akkor szólhatnak és panaszt is tehetnek. Egyébként nálunk többeknek van kutyája, alapvetően jól nevelt a többség, de ehhez az is kell, hogy a gazdik is neveljék a kutyáikat. Szóval az úgy nem oké, hogy valaki elintézi az ugatást annyival, hogy "a kutya azért van, hogy ugasson".
2021. júl. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
42%
Semmit nem tudnak csinalni, szabad orszag szabad polgara vagy, akkor tartasz kutyat amikor csak akarsz.
2021. júl. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!