Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan bizonyítsam, hogy a...

Hogyan bizonyítsam, hogy a lakóközösség nem tilthatja az állattartást?

Figyelt kérdés

Költözés előtt állok, a főbérlő imádja a kutyámat, de nem biztos benne, hogy a társasházban lehet-e kutyát tartani.


Utána néztem én is, és azt találtam, hogy Törvényszéki döntés született arról, hogy nem lehet tiltani az állattartást a lakásban.


Azonban ezt az infót csak cikkekből szedtem (kommentben linkelek kettőt), és ha esetleg mégis számonkérnék rajtam, nem tudom, hogyan tudnék meggyőzően reagálni. Mire hivatkozzak?



2021. jan. 20. 11:59
1 2 3 4
 1/36 A kérdező kommentje:

A két cikk:

[link]



[link]

2021. jan. 20. 11:59
 2/36 anonim válasza:
64%
Lehet nem tiltja de vannak más szempontok is.Pl mások alváshoz való joga(nyugodt alvás)
2021. jan. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim válasza:
44%

Elméletileg a ház úgymond "szabályzatát" kellene elolvasni. Ha a lakóközösség annó úgy döntött, hogy nem lehet kutyát tartani, akkor sajnos nem lehet kutyát tartani.

Nem értek ezzel egyet, de sajnos így van a jelenlegi szabályozások szerint.


Amennyiben nem térnek ki benne erre, (legtöbbször így van) abban az esetben tarthatsz kutyát a lakásban.

2021. jan. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:
A kutyus viselkedésével nincs gond, ha erre akarsz kilyukadni, csendes és szobatiszta.
2021. jan. 20. 12:08
 5/36 A kérdező kommentje:
Köszönöm #3-as, ennek akkor utánanézek!
2021. jan. 20. 12:10
 6/36 anonim ***** válasza:
67%

Nálunk a házban lehet kisállatot tartani, mivel erről nincs külön rendelkezés.

Viszont én mint tulaj úgy határoztam, hogy nem engedem kutya, macska, patkány egyebek tartását. Nem azért mert ott élek, hanem azért mert a falakat, burkolatokat nekem kell majd a kiköltözés után rendbe hoznom.

Ugyanígy rendelkeztem a dohányzásról is, van egy erkély ott lehet bagózni, odabent viszont nem. Beveszik a falak, óhatatlanul is kiégeti a lehulló parázs a parkettát és egyebek.

2021. jan. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim válasza:
85%

Hármas vagyok ismét.

Számonkérni igazából csak abban az esetben tudnák rajtad, ha a ház lakóközössége annó nagy százalékban leszavazta a kutya tartását, és ennek írásos nyoma is van.

Amennyiben ez nem szerepel a leírásban, azzal tudod bizonyítani, hogy nem tiltja semmi.


Egyebekben ha a főbérlő beleegyezett, akkor nincs joga senkinek számonkérni ezt rajtad.


Sok sikert kívánok, és sok boldog kutyás évet! :)

2021. jan. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
50%
Olvasd ela haz szmsz-et es hazirendjet.
2021. jan. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
85%

A lakóközösség szabályzata nem írhatja felül a törvényi szabályokat.

Hiába tiltja a házszabályzat a kutyatartást, nem szólhatnak bele, hogy az ember a saját lakásában tarthat-e állatot vagy sem. Ha a főbérlő engedi, nem szólhat bele senki más.

Keress egy jogászt erről. Egyre több jogász foglalkozik állatvédelemmel is, ők ebben otthon vannak.

2021. jan. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
43%

Jog, jogász, bíróság távol vannak.

Szelíd meggyőzés hozhat sikert.

Mit érsz a törvényi igazságoddal, ha a környezeted prüszköl rád? Vagy ártanak a kutyának, amikor alkalom adódik.

2021. jan. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!