Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni kutyatámadás...

Mit lehet tenni kutyatámadás ellen?

Figyelt kérdés
Napi szinten szembesülök a problémával, ma reggel is 3 kutya rontott ránk, akiket póráz nélkül sétáltattak. Közterületen kötelező a pórázhasználat, de nem tartják be. Hiába viszem én a kutyámat szanályosan pórázon, állandóan ránk engedik a kutyákat, sérülés is volt már ebből. Mit tudok én tenni?
2021. júl. 26. 09:07
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
89%
Gázspray.
2021. júl. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
87%
Feljelentés. Illetve először csak a megfenyegetés.
2021. júl. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
88%

Amúgy sajnos igen, amit az első ír.

Paprikasprayt rendelj netről, és fujd a képébe. Ezért senki (kutyatartó) nem jelenthet fel.

2021. júl. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
34%
Gázspray vagy pisztoly azért problémás, mert ahhoz távolság kell. A póráz nélküli, de békésen szaglászó, ismerkedő kutyát nem kéne bántani, aztán ha kitör a harc, akkor már csak a saját kutyáddal együtt fújhatod le. Vigyél sprayt és rövid, de nehéz botot, amivel jó oda tudsz sózni.
2021. júl. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
81%
Ismerős.Főleg ha a ligetben setáltatom a kutyámat.Idős szívbeteg kutyám van,rohadtul nem örülök,ha póráz nélküli kutyák jönnek oda hozzánk,mert az esetek nagy többségében nem barátkozás miatt jön.Paprika spray van nálam,de eddig szerencsére nem kellett használnom.
2021. júl. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Négyes, ezek konkrétan ugatva, vicsorogva rontottak ránk, kettő nagyobb testű szemből, az egyiket megrúgtam, egy kisebb testű hátulról próbált mögénkerülni, szintén vicsorogva, fogát csattogtatva. Nem éppen ismerkedésnek indult a helyzet.
2021. júl. 26. 09:43
 7/31 A kérdező kommentje:
De igazából ami ebben az egészben zavar, hogy mikor megláttam hogy megindulnak felénk szóltam a gazdáiknak hogy hívják öket vissza, természetesen nem hívták, sőt utólag még nekik állt feljebb! Ez a dühítő.
2021. júl. 26. 09:45
 8/31 anonim ***** válasza:
20%
Na,már megint itt a kutya támadásos kérdező..
2021. júl. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
87%
#6 Akkor ez egy tiszta szituáció, amikor közeledik már lehet pofán fújni vagy pisztollyal durrogtatni. Ha ez nem elég akkor adsz neki mindennel ami van. Bot helyett én kábeldarabot hordok, kb 40 cm hosszú erősáramú kábel, jó nagyot lehet vele ütni. Mifelénk egyébként a másik verzó gyakoribb, egymás seggét békésen szaglászó kutyák ugranak össze, a gazda meg játssza a meglepettet.
2021. júl. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
66%

Gázspray az sz..rt se ér egy kutya ellen... Ezt nekem maga az önvédelmi bolt eladója mondta! A kutyáknak más a légzőrendszerük, ezért nem ér semmit a gázspray...

A paprikaspray viszont tökéletes fegyver! Ne a folyékonyat vedd, hanem a rendes sprayt! Az még egy pitbullt is megöl, ha pont a pofájába fújod!

De, kit érdekel?! Inkább pusztuljon el, mint leharapja az ember fél arcát, ezáltal Halloween szörnyet csinálva az illetőből élete végéig...

2021. júl. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!