Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni kutyatámadás...

Mit lehet tenni kutyatámadás ellen?

Figyelt kérdés
Napi szinten szembesülök a problémával, ma reggel is 3 kutya rontott ránk, akiket póráz nélkül sétáltattak. Közterületen kötelező a pórázhasználat, de nem tartják be. Hiába viszem én a kutyámat szanályosan pórázon, állandóan ránk engedik a kutyákat, sérülés is volt már ebből. Mit tudok én tenni?
2021. júl. 26. 09:07
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
53%
#10 Ostobaságokat írsz. Mondjuk az utolsó mondattal egyetértek.
2021. júl. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
90%

Azért az sem semmi h a senkiházi "önsétáltató" dögök miatt bottal ,sprével,gázpiszrollyal kell közterületen járni.

A "gazdájának" is járna egy kiadós verés...

2021. júl. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
58%

8-as, ne bagatellizáld el, sajnos nem egyedi eset a kérdezőé.


Kérdező, ahol én lakom, van helyi facebook csoport és külön helyi kutyás csoport is, az ilyen eseteket is megosztjuk, ez sem hülyeség azon túl, amit a többi válaszoló is ajánlott. Tudjon róla a környék, a kutyások is nevelik egymást valamennyire, és a hasonló gondolkodásúak összetartanak, ha már azok nem csinálnak semmit, akiknek a dolguk lenne betartatni a jogszabályokat.

2021. júl. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
43%

Ráírtam,ugyan az a kérdező mint az előzőeknél.

Ugyan az a sztori is.Póráz nélkül sétáltatott hú de agresszív kutyák,les*rom stílusú gazdáik akik nézik ahogy csócsálják a kérdezőt,ártatlan támadás ért kérdező (most legalább nem ordítozol..),mivel ölje meg őket ha támadnak,stb-stb.

2021. júl. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
46%
Ugye nem a gázpisztolyos vagy?
2021. júl. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
79%

Én is a paprikasprét tudom javasolni, viszont érdemes megtanulni, hogyan kell használni.

Nem úgy megy ám, hogy csak fújkálok, oszt lesz ami lesz.

Figyelni kell a széljárást, a környezetet, a távolságot, és a fújásnak is van egy technikája, amivel ott fog hatni, ahol kell (igen, a csuklómozdulatra gondolok).


Nálam is van minden kutyasétáltatásnál paprikaspré, viszont ha tudom, hogy a közelben van 3 kutya (igen, nálunk 2 db 80 kg-os kaukázusi, és 3 db 60-70 kg-os kangal is van az utcában, amik nem egyszer szabadultak már el), megelőzöm a spréhasználatot és a konfliktust azzal, hogy NEM VISZEM ARRA A KÖRNYÉKRE.

Kerülök, másik utcán át megyek inkább, hogy véletlenül se kerüljek szembe velük. Pedig az én kutyám se egy terrier, meg tudná magát védeni és én is megtanultam mit kell csinálni kutyatamadas során. Sőt, már támadott is meg engem egy pitbull keverék. De minek? Nem egyszerűbb kerülőt tenni? A kutya is jobban élvezi, ha hosszabb a séta :)

2021. júl. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
79%

Egy kollégám feleségét a kutyájával terepfutóverseny teljesítése közben támadták meg kerítés mögül kiszabadult kutyák, a kutyáját sürgősen állatorvoshoz kellett vinni, nagyon megsérült.

Én Budapesten rendszeresen botlok bele neveletlen póráz nélkül sétáltatott kutyákba. Van egy mentett kutya a környéken, jóban vagyok a gazdájával. Az enyém is mentett, de ismerem annyira, hogy tudom, hogy akármennyi nevelés után sem válik megbízhatóvá póráz nélkül az előélete miatt, pórázon jól kezelhető, szoktunk kocogni hűvösebb időben, úgyhogy van futópórázunk is. Ők próbálkoznak a póráz nélküliséggel. Valamelyik nap kocogás közben elhaladtunk előttük, az ő kutyája több méterre tőlünk megijedt, és megtámadta az enyémet. Nem lett baj szerencsére, és megbeszéltük a dolgot, de póráz nélkül nagyon stabilnak kell lennie a kutyának, hogy ne történjen baj. Mi van, ha egy gyerek rollerezik arra, és tőle ijed meg a kutya úgy, hogy támad?

Van a környéken egy idős hölgy, nem szokta pórázra tenni a kutyáját, nemrég arra járőröztek rendőrök szép lassú tempóban rendőrautóval, a kutya a rendőrautó előtt császkált, nem szóltak érte, pedig balesetveszélyes szituáció.

Olvastam mostanában, hogy lopják a tacskókat, még ez sem győzi meg a póráz nélküli gazdikat, hogy használjanak pórázt, pedig egy pillanat műve, hogy elcsalja valaki a kutyát, és ők később kapcsolnak.

A lépcsőházunkba nemrég hoztak 3 kutyát, ugatósak, örökmozgók, nagy lelkesen lerohanják a többi kutyát, aztán ezt nem mindegyik díjazza.

Több olyan esetet is tudok Budapesten, hogy kistestű kutya elpusztult kutyatámadás miatt.

Lehet, hogy a kérdező nagyon rá van kattanva a témára, de a probléma máshol is valós. Sok a felelőtlen kutyatartó, és ezzel jó lenne kezdeni valamit.

2021. júl. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
17%

Kutyatamadas ellen nem tudsz semmivel vedekezni, mert az igazi kutyatamadas annyira agressziv es annyira heves, hogy csak behugyozni van idod ... meg sikitani is csak utana fogsz.


De a legtobb itt kutyatamadasnak nevezett beszarisag egyaltalan nem nevezheto kutyatamadasnak, csak emberi hitvanysagbol hiszik sokan, hogy az.


Mit tud tenni egy ilyen gyava ember? Megerositi a lelket es meg sem probal hadakozni egy kutyaval, hanem bekesen el a kornyezetevel.


Ha felsz az otthon biztonsaga nelkul, akkor inkabb zarkozz be!

2021. júl. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
72%
18as tipikus ostoba fanatikus idióta .
2021. júl. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
86%
Vidd el nepszerűtlen helyekre kocsival kietlen partra erdőbe . Amúgy a paprikaspray a legjobb TW 1000 és a KO pfeffer a legjobb . 3 méterig elvisz erős nyomással , szél nem akadály mert ez nem gáz hanem olajos folyadék , az okosok tájekoztatására .
2021. júl. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!