Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan érjem el, hogy tisztelj...

Hogyan érjem el, hogy tiszteljen és máshogy szeressen?

Figyelt kérdés

4,5 hónapos keverék kan kutya. 2 problémám van vele.

1. Harapással mutatja ki az örömét, szeretét. Normálisan simogatni lényegében etetés előtt lehet, meg amikor fáradt. Azon kívül szinte folyton harapdál. Fogzik is, nem harap erősen, de tud vérző sebet okozni. Levegőnek nézem ilyenkor, várom, hogy lenyugodjon és csak ezután foglalkozom vele. Ez viszonylag beválik, de más családtagoknál is ezt csinálja és lehetetlen minden egyes alkalommal kivitelezni, hogy nyugodjon le, mert a "szeretgetési roham" napközben többször rájön. Próbáltam utána olvasni, de ott azt írták, hogy ilyen személyiség, nem fog változni. Nagyon szeretném, ha ez nem lenne igaz. Fáj, muszáj rászólnom, de nem használ. És itt jön képbe a második probléma.

2. Nem fogad szót, a tiltást bizonyos esetekben játéknak veszi (főként az 1.probléma esetében) , illetve vissza ugat(ez mérséklődött), néha pofákat vág, "vicsorog", morgás nélkül.

Próbáltam kizökkenteni, megragadni a grabancát, bevallom őszintén pofonokat is kapott már. Egyértelműen nem tisztel, hiába csinálok bármit. Foglalkozva van vele, sorrendiségi szabályok betartva, le is tudom nyomni, igaz, eleinte van némi harapdálás, de szépen megadja magát, parancsra eszik, kaját el tudom venni tőle, mentális fárasztásnál, tanulásnál nagyon szépen teljesít és fegyelmezett. Kutyasuli felejtős, mert egyelőre kiskutya szindrómás. Mit tehetnék?


2021. júl. 27. 20:02
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

#6 Köszi, igazad van, kicsit túlaggódtam a dolgot, hogy ennyire kajla még. Neki akar menni minden kutyának, ezt hívják kiskutya szindrómának. Nem lehet kizökkenteni, de szoktatni sem tudom hozzá, mert amerre tudunk menni, 2 oldalról örjöngő kutyákkal találkozunk. Szóval kell találnom egy olyan utcát valahol, ahol nyugodtabb körülmények között szoktathatom a kutyákhoz.

#7 Köszönöm.

#8 Kutyát nevelni nem csak pozitív megerősítéssel kell. Tanítom, nevelem, de ha szarik a tiltásra és folyik az ujjamból a vér, mert a kis dilisnek sikerül akkorát harapnia, azt nem lehet lereagálni egy nem-mel. Tudom, olyan világot élünk, ahol sokak szerint ez bűn, de nem egy yorkiról szól a kérdés, akinek a harapását meg se érzed. Nyílván nem veréssel nevelem, de néha kell az a pár pofon, ezt a kutyán is látom. Kap rágókát, vannak fogzásra játékai is, eleget tud rágcsálni. Más alternatívaként játékot rakni a szájába harapdálás és szófogadatlanság közben, egyenlő a jutalommal, pozitív megerősítéssel.

2021. júl. 29. 18:07
 12/14 anonim ***** válasza:
Pontosan látszik mennyit értél el a pofonokkal, meg a grabancmegragadással.
2021. júl. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Igen, már látszik, elég sokat. A kérdés kiírása óta egyre javul a helyzet, sérülésem is csak véletlenül lett, játék közben. Ha durvul, leállítom és onnantól nyugodtan viselkedik. 😉
2021. júl. 30. 20:39
 14/14 anonim ***** válasza:

#8 ha játékot adsz neki, amikor megharap, azt jutalomként fogja értelmezni.

A kisállatok memóriája ilyenkor még rövid, vagyis a tettre azonnal adni kell a visszacsatolást, különben már nem lesz képes megérteni az ok-okozati összefüggést. Tehát amint megharap, rögtön meg kell büntetni. Konrad Lorenzt olvasgasd, ő elég pro volt az állatpszichológiában.

2021. júl. 31. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!