Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akinek egész éjjel ugat a...

Akinek egész éjjel ugat a kutyája, őt nem zavarja?

Figyelt kérdés
Tök jól lehűl a levegő estére, de nem lehet nyitott ablaknál aludni, mert valaki tuti kint hagyja a kutyáját és képtelenség aludni. Befulladok csukott ablaknál, folyik rólam a víz. El nem hiszem, hogy a gazdikat nem zavarja az egész éjjeles csaholás. Hogyan lehet ezt elviselni? Vagy meg lehet szokni?
2021. júl. 29. 21:38
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
86%
Megjöttek a kutyanácik. Remélem akkor is így gondoljátok majd, amikor ti nem tudtok aludni az ugatástól. Én még minmdig úgy gondolom, hogy az ember fontosabb a kutyánál. Mármint nem ti, hanem úgy általában.
2021. júl. 29. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
38%

Manapság az embereket már minden zavarja, a tolerancia 0. Kiköltöznek a városból, mert ott zavarja őket a villamos, a szirénázó mentő autó napi szinten, a rengeteg közlekedő jármű, vagy egy-egy autó riasztó ami megszólal, vagy éppenséggel olcsóbb lakhatás reményében úgy gondolja, jó lesz neki egy Budapesthez közeli kertváros is.

Miután beköltözik egy kertvárosba, zavarja hogy a szomszéd füvet nyír, flexel vagy éppen a motoros fűrésszel tevékenykedik, zavarja hogy ugat a kutya, hogy kukorékol a lakás vagy éppen gágognak a libák valahol. Képes kivágni a kertjében a fákat, mert zavarja a madár csicsergés (ami gyakran már zsivaj amikor sok veréb össze gyűlik rajta), mert erre kell ébrednie, vagy nem akar a lehullott falevéllel ősszel bajlódni, majd lerakja viacolorral az udvarát, hogy sár mentes legyen, és füvet nyírnia se kelljen, esetleg betelepít 4-5 kis tuját. Ha esetleg van kutyája, akkor letiltja az ugatásról, ami az állat kommunikációja, elektromos nyakörvvel, vagy állandó szidással. Mindezek után, panaszkodik, hogy az esővíz nincs elvezetve és megállt a kertjében, ugyanis nincs talaj és növényzet ami azt eligya. Panaszkodik, hogy zavarja a szomszéd kutyájának az ugatása, vagy a fűnyírózása.

Elég szomorú, hogy ezek az emberek nem ismerik fel, hogy ők az összeférhetetlenek a természettel, és minden egyes élőlénnyel.

Természetesen lázadnak az ellen is, hogy idegen macska bemegy az udvarukra, mert szerintük macskát kizárólag lakáson belül szabad tartani. Miután szembesül azzal, hogy rágcsálók jelennek meg (egér, patkány), követelik a rágcsáló irtást az önkormányzattól, nem törődve azzal, hogy a mérgezett rágcsálók egész madár családokat pusztítanak ki.

El lehetne gondolkodni azon, hogy nem-e saját magukban kellene egy kis toleranciát kialakítani, vagy vissza menni a városba.

2021. júl. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
28%
Vannak kutyáim :))) zavar-e ha ugatnak? Igen szokott... De kinézek és láss csodát vki mindig megy az utcában :)
2021. júl. 29. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
86%
Előfordul, hogy egy kutya azért csahol folyamatosan, mert rosszul tartják, pl egy árnyék nélküli kis kenelbe van bezárva, és szenved egész nap, de ilyen esetben nem csak éjjel csahol, és ezt illene bejelenteni, hogy az állatot kimentsék onnan.
2021. júl. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
#12 világéletemben falusi voltam. Na most mi van?
2021. júl. 29. 23:19
 16/26 anonim ***** válasza:
76%
Enyém az első komi, ott javasoltam megoldást. Most csak annyit mondanék hogy ANNNYIRA TRÉ, hogy MINDIG a kérdezőt kell ekézni! Ha valami baja van, seperc alatt jön egy gyékás válaszoló aki tudja hogy ő a hibás. Most szó szerint megkapta, hogy minekmentoda. Nem lehetne inkább megoldást javasolni arra, hogy kényelmesen alhasson? OFF vége.
2021. júl. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
71%
De, nagyon zavar engem is, hogy egész éjjel vartyognak, csaholnak egész éjjel. És nehogy már a kérdező szedjen Valarianat, hogy aludni tudjon más felelőtlensége miatt. Igen, tudom, mindjárt megjönnek a nagy szent kutyások, akiknek a négylábú kis kedvence isten, de hát leszarjuk, mert fontosabb az ember, főleg, ha negyven fokban végigmelózza napot és uram bocsá este pihenni akar
2021. júl. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
18%
Akkor elég szomorú és furcsa hogy nem tudod az állatok hangját megszokni. Nem messze tőlem vagy 10 kutyát tartanak, sokat csaholnak, de hozzá lehet szokni.
2021. júl. 29. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 Metionin ***** válasza:
16%
Ahol felnőttem, szinte egész éjjel ugattak, mikor melyik háznál éppen. Sosem keltem fel rá, megszoktam. A sajátra is csak akkor keltem fel, ha "idegen a kertben" ugatása volt de arra pattantam egyből.
2021. júl. 29. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
13%

Szóval tartsuk a kutyákat akváriumba vagy mi?


Ha világéletében falun élt hozzá kellett volna szokjon.


Persze más ha rossz tartás miatt ugat a kutya, a kérdésből nem igazán derül ki miért ugat a kutya, ugathat árnyékot is, sünit , macskát ,nyestet bármit.

Nekem is volt h a kutyáim elbeteg módon ugattak, reggelre 38 döglött egér fogadott az udvaron...

2021. júl. 29. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!