Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ajánlgatják a barfot...

Miért ajánlgatják a barfot ész nélkül?

Figyelt kérdés

Gyakran látom kutyás csoportokban, hogy kb ilyen jellegű kérdésekre, hogy pl ehet-e a kutya csokit, túrórudit stb írják sorra, hogy barfozzon a kérdező. Miért ajánlják ennyire ? nem látják, hogy az alapvető etethető dolgokkal sincs tisztában a kérdező?

Úgy tudom barffal etetni nem annyira könnyű, jól össze kell válogatni a dolgokat, hogy ne legyen semmiben hiány.


2021. aug. 4. 13:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
34%

Mert agymosottak.

Az állatorvosok véleményét sem hallgatják meg, csak a “kisállat diedetikusét”, holott az meg azért mentegetőzik a Facebookon, hogy a problémák miatt nem vállalja a felelősséget.

2021. aug. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
84%
Nagyon igazad van, aki azt sem tudja, hogy a kutya nem ehet turorduit, annak meg nagyon sokat kell olvasnia, tanulnia a temaban... A barf ugy erzem kicsit luxus Magyarorszagon, amellett, hogy koltseges, meg melós is, hely is kell hozza (nagyobb kutyanal egy kulon fagyaszto) , etettem igy par honapig, amig rendbehoztam a kutya emeszteset, de aztan visszatertunk a jo minosegu tapra es konzervre.
2021. aug. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
93%

#2.


De amúgy ezek az emberek általában azt szokták állítani, hogy a BARF olcsóbb mint a táp, holott ez nem igaz…

Ahhoz, hogy rendesen csinálják, úgy hogy hatásos is legyen, sokkal többet kell rá költeni, mint a legdrágább tápokra.


Szóval vagy hazudnak, vagy Ők sem megfelelően barfoznak.

2021. aug. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
83%

#3, sokan sajnos mar azt is barfnak hivjak, ha a kutya kap neha farhatat meg csirkenyakat, itt ez a legnagyobb problema, a teljes homaly es fogalomzavar... Amivel persze tobbet art a kutyanak, mint hasznal.

Barfozni se nem egyszeru, se nem olcso, ha megnezzuk a voros husok, marha, barany kilos arat, vagy a konyhakesz nyulat. Szarvasnyesedek ismerostol is 4000 ft volt az 5 kilo, es az nem szinhus, inkabb csak az inas resze.

2021. aug. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
76%
Pontosan, 4-es valaszolonal a pont. Itt gyakorin is sokat latom, hogy mindenre is barfot ajanlanak, aztan kiderul, hogy naluk kimerul farhatban meg szarnyban az etetes, es csokolom, mer az akcccijos a teszkoban. Igy persze, hogy olcso.
2021. aug. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Úgy látom ez nem csak nekem tűnt fel akkor.

2021. aug. 4. 15:48
 7/17 anonim ***** válasza:
91%

A BARF etetés rengeteg utánaolvasást és tanulást igényel. Nem úgy van, hogy veszem a húst ész nélkül a kutyának, aztán ennyi.


Sokan már akkor is eszerint az étrend szerint etetnek (azaz csak szerintük), ha a kutya nyers csirkelábat vagy farhátat kap.


Mi állatorvosi felügyelet mellett tértünk át erre az étrendre és folyamatosan konzultáltunk, plusz nézte a kutya vérképét is.


Az igaz, hogy baromi macerás, mert mire leadagolok mindent és mindent összeállítok 1 hónapra, addig elment a nap. Arról nem is beszélve, hogy egy 30 kilós kutyának a havi adagjára valóban fenn van tartva egy fagyasztóláda a pincében. Persze lehet hetente is vásárolni kisebb adagot, de menjen az, akinek 2 anyja van...


Összességében olcsóbbnak se mondanám (sőt!), mert a Wolf of wilderness táp 16.000 forint körül mozog, míg erre az étrendre (csak a húsra) a dupláját költjük.

2021. aug. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
54%
BARF menüt lehet előre készítetten is vásárolni és nem sokkal drágább, mint egy felsőkategóriás táp. Aki nem ért hozzá vagy sokallja rá az időt, az is tud BARF-ozni.
2021. aug. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
45%
35 kg-os sportkutyanak eleg egy fiok a kombi hutoben a fagasztoban egy hetre a barfhoz.
2021. aug. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
71%

Én elkezdtem a Barfot,de annyira nagy odafigyelés kell és ha nincs olcsóbb hús beszerző helyed akkor bazi drága. Nekem 20 kgos kutyának 30-40 ezerre jött volna ki havonta, ha jól akarom csinálni. Plusz csirke allergiás,szóval nálam a csirke felejtős volt,mert fosott tőle. Nyúl,kacsa,pulyka,marha stb nem olcsó buli.


Szóval inkább lemondtam róla. Az ár miatt is,mivel van még egy idős kutyám. Neki meg speciális táp kell ami szintén nem olcsó.

Nagy oda figyelés és utána olvasás kell.

Én nem pártolom,hogy minden gazdának a barfot ajánják.


Jó etetési forma de oda kell figyelni!! Nem való mindenkinek!!


Nem elég a farhát meg egy kis nyesedék,netán répa és csókolom. Valakinek ez a barf..


Inkább maradtam a tápnál.

Jó minőségű olasz tápot kap, napi 3 kevés kaki, dús szőr,helyre jött a szőrhiány,tele energiával, szép izmos :)


20 kg táp 24 ezer és 2,5 hónapig elég.

2021. aug. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!