Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ajánlgatják mindenkinek...

Miért ajánlgatják mindenkinek a border collie-t?!

Figyelt kérdés

Már olyan sok helyen olvastam hogy ha valaki írja hogy kutyát akar, nagy a kertje, minden nap játszana vele egy kicsit, egyből rávágják sokan hogy: Border Collie-t!

Emberek, a border egy MUNKAKUTYA, nem egy cuki kis kutyuska, aki megelégszik azzal hogy a kertben szaladgáljon.

Miért van ez?


2011. aug. 24. 14:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert divat kutya lett! Mindenki a másikat utánozza, ha neki az van, nekem is az kell alapon...Olyan mint egy időben, a német juhász mánia, csak most ez van soron.
2011. aug. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
45%

Munkakutya?

munkája a nyájak terelése,olyan kevés nyáj lett és egyre több a border collie a maradék kutyákkal mit csináljanak?

Manapság egyes hely több a border collie,mint a birka.

Német juhász is juhászkutya volt manapság 1 kutyát sem látsz terelni vagy a nyáj körül,mivel legtöbb házörző,vagy örző-védő.

Border collieból meg mint látszik kitűnő jelzőkutya és sportkutya lett.

2011. aug. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
65%
Azért, mert a border egy hihetetlen okos, aranyos kutya. Az egyik ismerősömnek is az van, lakásban tartja, és még soha nem láttam ilyen értelmes kis kutyust! Olyan trükköket tud, hogy csak néztem, pedig csak most lesz egy éves.
2011. aug. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Jó, most a munkakutya kifejezést arra értettem, hogy rengeteget kell vele foglalkozni, és nem azért kell megvenni, mert aranyos. Az ilyen elfuserált átgondolatlan emberek rontják el a fajtát. Ha mindenki kétszer átgondolná hogy ilyen kutyára van-e szüksége, akkor nem lenne ennyi border menhelyen, vagy a fajtamentőknél.
2011. aug. 24. 14:34
 5/14 A kérdező kommentje:
Ja, azt elfelejtettem, hogy én is agilityzek a borderemmel, és gyakran terelni is eljárunk. Hamarosan versenyezni is fogunk agilityben. De akkor sem öleb, és sajnálom azokat a bordereket, akiket a panelban tartanak. Mert nem oda valók. Ennyi.
2011. aug. 24. 14:42
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

a border collie fajta félúton van (vagy már tovább is ment) a német juhászkutya sorsa felé.

van egy munkaállomány (ISDS és agility vonalak), és egy show. ez a második többnyire szépen állni tudó, esetleg trükkökre megtanítható bolyhos állatokból áll, akik abszolult alkalmasak házikedvencnek. nem kell tőle félni, hogy túlpörögnek, vagy befordulnak feladat hiányában. (csak ne várjunk tőlük sokat, mert terelni már nemigen tudnak.)

2011. aug. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Ja, azt elfelejtettem, hogy én is agilityzek a borderemmel, és gyakran terelni is eljárunk. Hamarosan versenyezni is fogunk agilityben. De akkor sem öleb, és sajnálom azokat a bordereket, akiket a panelban tartanak. Mert nem oda valók. Ennyi.
2011. aug. 24. 14:43
 8/14 anonim ***** válasza:

Ne azt sajnáld amelyiket panelban tartanak hanem amelyikkel nem foglalkoznak... és ez független attól h hol tartják.


(egy "panel" borderes, aki ráadásul munkavonalú, ám aki agilityzik, futni jár és néha terel)

2011. aug. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

ne hogy azt hidd,hogy show vonalúak elfelejtettek terelni,ha nem is úgy mint egy munka vonalú,de tudna terelni.

A vérében van...

2011. aug. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
(hát azért láttam olyan show vonalú kutyát amelyik csak a második ösztönpróbáján ment át hosszas rákészülés után.... annak a kutyának nincs a vérében...)
2011. aug. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!