Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ajánlgatják a barfot...

Miért ajánlgatják a barfot ész nélkül?

Figyelt kérdés

Gyakran látom kutyás csoportokban, hogy kb ilyen jellegű kérdésekre, hogy pl ehet-e a kutya csokit, túrórudit stb írják sorra, hogy barfozzon a kérdező. Miért ajánlják ennyire ? nem látják, hogy az alapvető etethető dolgokkal sincs tisztában a kérdező?

Úgy tudom barffal etetni nem annyira könnyű, jól össze kell válogatni a dolgokat, hogy ne legyen semmiben hiány.


2021. aug. 4. 13:35
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
30%

A barf bonyolult, de aki meg tudja oldani, annak egészségesebb lesz a kutyája, mint bármilyen táp. Van még a prey módszer, ami egyszerűbb a barfnál. Ezeknek az előnye ha olcsó húst találsz, akkor olcsóbban kijöhetsz, mint a táppal, a kutya egészségesebb lesz, erősebb a harapása, a fogai. Hátránya, hogy a sok húst el kell hozni, vagy naponta vásárolni, kell mélyhűtő és pepecselős.


A prémium és supreme tápok között vannak jók, de sajnos nagyon rosszak is. Szóval meg kell nézni mit választasz közülük. A jó táp előnye, hogy egyszerű. Könnyen szállítható, nem kell hűtő, nem koszol. Hátránya, hogy a kutya nem lesz soha olyan egészséges, a harapásuk gyengébb lesz, a fogaik is hamarabb tönkremennek, gyomorbetegségek, allergiák is könnyebben előjöhetnek.


Nem véletlen az, hogy mióta átállt tápra a világ nagy többsége, rengeteg lett a betegség a kutyák között, olyan betegségek, allergiák is előjöttek, amiket régebben nem voltak. El kell gondolkozni a dolgon, hogy érdekes módon az emberek átlagéletkora megnövekedett, míg a kutyák amúgy is rövid élete jelentősen lecsökkent. Miközben már 3 utcánként van állatorvos és az állatorvosi tudomány is igencsak fejlődött. Ezt köszönhetjük részben a tápoknak.


Jöhet az ész nélküli lepontozás.

2021. aug. 5. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

11, ez szép meg jó, csak látszik, hogy te el sem olvastad a leírásomat a fő kérdéshez, csak írkálsz a fent említett módon..


A kérdésem nem arról szól, hogy rossz lenne a barf, hanem arról, hogy aki azt sem tudja, hogy ehet-e egy kutya pl túrórudit, az hogyan is tudna egy ilyen étrendet normálisan összeállítani? Ahogyan a többiek is említették, sokaknak a farhát is barf már. Az ilyen gazdák kutyája egy közepes minőségű táppal is jobban jár, mint ezzel a kamu barffal.

2021. aug. 5. 06:46
 13/17 anonim ***** válasza:
41%

Igen, csak közben elment más irányba a topic, arra válaszoltam.


Ebben igazad van. Aki eleve túrórudit vagy egyéb más nem kutyának való ételt ad a kutyájának, az ne papoljon a barfról. Egyébként szerintem túl is lett bonyolítva a barf. Kb. kiskanállal kell kiméregetni mindent, jó hogy nem még maghőmérővel kell nézni, hogy 24-25fok között lehet csak a kaja. Szóval szerintem a barf sokaknál elment egy nagyfokú sznobizmus felé.

2021. aug. 5. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

A BARF jó, ha jól csinálják, de nincs bizonyítva hogy jobb lenne mint a legjobb száraztápok (Orijen) és még drágább is…

Tesztelj le egy munka kutyát 15 éven keresztül Orijennel, majd BARF szerinti etetéssel egy másikat, csináld ezt meg sok kutyával és akkor lesz reprezentatív minta.


Nekem munkavonalas kutyám van, 6 éve Orijennel etetem soha nem volt még beteg.

2021. aug. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
47%
#14 Nem kell ehhez bizonyítani semmit, a tapasztalat többet mutat. Hasonlítsd csak össze a száraztápas és a barfos kutyák fogazatát. Önmagáért fog beszélni. Aztán ugyanezt tedd meg a szőrzettel is. Ha hasonlóságot látnál, akkor kérdezd csak meg a száraztápos gazdáját, hogy milyen kiegészítőket ad a kutyájának, hogy ilyen szép a fogazata és szőrzete. Sok mindent fel fog sorolni.
2021. aug. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

#15. Pedig ez egy bizonyos pontot túl a genetikán múlik és nem azon, hogy mivel etetik…

Az én kutyám nagyon is szép, bár munkavonalas, 7 éve is amikor vettem elkért érte a tenyésztő 350,000 forintot ami akkor még sokkal több volt.

Több rokona egyébként BARF szerinti étrenden él és ugyanúgy néznek ki…


Van show vonal is ebből a fajtából és azoknak pl. szebb a szőrük, stb. hiába ótvar sz@r Royal Canint kapnak általában…


Ha meg ki hozok egy beteges keveréket egy menhelyről, aki genetikai szinten csúnya, az attól hogyha jobb tápot adok neki, vagy BARF modell szerint etetem nem lesz sokkal szebb, csak egészségesebb…

Nyílván, ha olyan egészségügyi problémája volt, ami a rosszminőségű tápból adódott és ez a külsejére is kihatott, akkor az valamennyit javulni fog.


De amúgy nem azért etetünk minőségi táppal, hogy a kutya jól nézzen ki, ha ennyi elég lenne, akkor nem is lenne más tápnak, vagy etetési módszernek létjogosultsága a Royal mellett, hiába sz@rból áll, olyan formulát hoztak létre amitől az állatok szőre csak úgy ragyog.

2021. aug. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Van bizonyíték, hogy a nyers etetés jobb, mint a táp.

Mióta bejöttek és nagyon elterjedtek a tápok, hiába fejlődött az állatgyógyászat jelentősen, a kutyák átlagéletkora nemhogy nőtt, hanem erősen lecsökkent.

A tápos kutyáknak a fogazatuk is gyengébb, ez is bizonyított dolog. Persze leginkább öreg korban jön ki.

2021. aug. 6. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!