Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdemes chipet tetetni a...

Érdemes chipet tetetni a kutyámba?

Figyelt kérdés
Elég szökős a kutyám, mindig kimegy utánam az utcára ha elmegyek itthonról. Nem tudom hogy érdemes-e chipet rakatni bele, mert ahol én lakok ott sztem még életében nem hallot 1 ember sem chipről. És ha elveszik akkor senki nem fogja dokihoz vinni chip leolvasásra. Kedden veszett el mindent megmozgattam hogy megtaláljam ma végül meglett :) De nem voltak vele dokinál csak meglátták a hirdetésemet. Rakassak bele chipet vagy ilyen helyen fölösleges?
2010. aug. 28. 21:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp rakass bele, és helyben azonnal regisztráltasd is. A kutyusok képesek kilómétereket elkolbászolni. De a legfontosabb az lenne, hogy tegyétek biztonságosabbá a keritést, ne tudjon kiszökni, bármikor elütheti egy autó, és nagyobb baj is lehet.
2010. aug. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát igen aza a baj h ő egy yorki és nagy rácsos a kerítésünk a legjobb a rács nem a legkisebb és így könnyen kimegy rajta
2010. aug. 28. 21:43
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Vagy szimplán egy méteres magasságban tyúkketrechez való rácsot illesztesz a kerítéshez. A kutya se egy akrobata, csak nem tud kibújni...
2010. aug. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem érdemes.Vagy ha nem is chipet akkor a nyakörvébe(ha van) akkor oda kéne egy ilyen kis fém izé amire belegravíroztatod a telefonszámod vagy lakcímetek.Ha valaki megtalálja úgyis felhív vagy felkeresnek az adott címen.Én ha találnék egy kutyust biztos nem jutna eszembe hogy vigyem állat orvoshoz megnézni hogy van e benne chip.Egyszerűen nem jutna az eszembe és nem azért mert gonosz vagyok.
2010. aug. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hát én is erre gondoltam:S Nem volt rajta nyakörv meg semmi csak onnan tudták hogy vkié hogy fajtatiszta meg hogy tetovált :S
2010. aug. 28. 22:08
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, előbb-utóbb minden kutya állatorvoshoz kerül, ha más nem, a veszettség elleni oltás miatt. Legkésőbb akkor kiderül, hogy van benne chip és visszakerülhet hozzád.
2010. aug. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
47%

Az én kutymnak lóg egy kis kapszula a nyakörvén, amiben benne van a telefonszámom, meg a címem.


A chip felénk sem túl elterjedt, és közölték is, hogy nincs leolvasó mindnehol, meg amikor megy sintér a kutyáért, neki sincs.... Szóval én így ezt a megoldást választottam. Ez tuti, ja meg a biztonságos kerítés.. A tyúk háló szerintem is jó megoldás, vagyis a ti helyzetetekben a legjobb.

2010. aug. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
51%

Minden állatorvosnak van leolvasója és az ebrendészetnek is. Enélkül nem sok értelme lenne a chipezésről szóló törvénynek sem. Ha egy állatorvosnak nincs leolvasója, akkor az útlevelet sem tud kiállítani a kutyának.


A kapszula a legroszabb megoldás, mert ha valaki megtalálja a kutyát, kiveszi belőle a papírt, és amíg a ő olvassa, a kutya már odébb is állhat. Így aki legközelebb megtalálja, már semmit sem talál a nyakában. Vagy lehet, hogy megnézi kié a kutya, és mivel messzire lakik, inkább nem kínlódik vele, hanem ismét szélnek ereszti a kutyát, de a papírt nem tesz vissza a kapszulába. Sokkal jobb a gravírozott biléta, arra is ráfér a név, cím, telefonszám. ÉS emeltt pluszban a chip.

2010. aug. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mindenféleképp rakass bele chipet. Egyre elterjedtebb és ha elszökik és valaki megtalálja aki járatos a témában, akkor elviszi állatorvoshoz van-e benne chip. Bár ez nem igaz mindenkire, de ha én találok egy kutyust az első dolgom egy állatorvoshoz vezet, hogy nézze meg van-e benne chip.

Bilétát is rakj a nyakörvére a biztonság kedvéért a telefonszámoddal és a kutya nevével ellátva.

2010. aug. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!