Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kis termetű neveletlen kutya...

Kis termetű neveletlen kutya miért félti vicsorogva a kajáját mikor úgyis tudja hogy bármikor elvehetné a nagyobb ember?

Figyelt kérdés
tisztában vagyok vele hogyha szocializált lenne talán nem is morogna egyáltalán, és bármikor el kell tudni venni gazdinak, sokmindent összeolvastam már régen. engem az általános helyzet érdekel. miért van ez bennük, saját gazdi iránt is hogy támadólag vicsorog ha vacsi közben megsimogatom? látja hogy nem lenne esélye, mégis agresszor a kis termetű kutyus. amúgy nem szoktam zavarni csak kipróbáltam hogy viselkedik. egy hirtelen mozdulattal el is vettem amit nem is tudott hogy lereagálni, megszüntette a morgást és ugrott barátságosan lábra hogy add vissza
2021. aug. 6. 23:46
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
88%
Fogadj pénzért egy oktatót.
2021. aug. 7. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
26%
Jó nagy köcsög vagy, hogy a saját kutyádat így b*sztatod, remélem egyszer majd átharapja a kezed. Szerencsétlen...
2021. aug. 7. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
88%
Ne gondolj bele emberi észt meg érvelést a kutya viselkedésébe, ahhoz van úgymond eszük ami a túlélésükhöz kellett. Azzal hogy megpróbálja elijeszteni a nagyobb ellenfelet jobb esélye van mintha csak hagyná magát.
2021. aug. 7. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
91%

"az hogy határozottan elhúztam előle, hol nem volt egyértelmű?"

De, egyértelműen azt tanítod neki, hogy minden oka megvan félteni tőled a kajáját.


Ha azzal lennél elfoglalva, hogy a dominanciádra és a méretedre rejszolsz (a legtöbb válaszolóval egyetemben), hanem tájékozódnál, akkor tudnád, hogy a morgás, vicsorgás, odakapás a kutyák kommunikációjának azon rohadtul nyilvánvaló formája, ami akkor kerül elő, ha az udvariasabb testbeszédet, amivel jelezni tudják, hogy kényelmetlen nekik az adott szituáció, nem vették figyelembe.


A szituáció megoldása az, hogy megtanítod, hogy JÓ dolog, ha ember van a tálja közelében, mert csupa JÓ dolgok történnek vele olyankor, pl kap a kedvenc jutalomfalatjából. Ehhez meg kell találni azt a pontot, ahol még nem reagál negatívan a jelenlétedre és onnan építkezni lassú és apró lépésekben.

2021. aug. 7. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
64%

Kisebbsegi komplexus, dominancia, ösztön. Sokszor megfigyelheto, ha tobb kutya van 1 haznal, es megis a kisebb a falkavezer,mert a nagy nyugodtabb, es behodol neki. Nalunk is ez volt, a tacsko szuka volt a dominans, es a nagyobb befogadott labrador-bull mix behodolt, követte, nem igazan ellenkezett.

De az hogy a gazdajara morog, kicsit sem biztato, ugyanilyen felvallrol venned, ha egy rottweiler morogna ugyanigy? Na kicsiknel is kezelni kell a helyzetet, ha kell, akkor szakember segitsegevel.

2021. aug. 7. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
83%

Ezt étel agressziónak hívják,ami alapvetően veszélyes és kezelendő.

Neked is csak azt tudom mondani,hogy fogadj oktatót,vagy hívj fel egyet,hogy mit csinálj.

Mert hiába mondjuk még mindig azt,hogy mit LEHET tenni,jó eséllyel rontani fog a helyzeten,ha nem veszed észre,hogy az adott módszer nem jó a te kutyádnak.

2021. aug. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
tudtam lesznek vérállatvédő válaszolók is :D többieknek köszönöm. van egyszerűbb megoldás is, békén hagyjuk ha eszik :D
2021. aug. 7. 10:50
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Ja,ez most ideiglenes megoldás.De ha egyszer el kell venned tőle valamit,mert árt neki ha megeszi (például főtt csont,csoki,dögöt szed össze a parkban..) akkor meg fog harapni amiért el akarod venni.Nem mindig az egyszerű megoldás a legjobb.De te tudod.
2021. aug. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
el tudnám előle bármikor, csak nem békésen
2021. aug. 7. 12:02
 20/22 anonim ***** válasza:
81%

Jól van akkor,nem értem minek a kérdés,ha úgyse fogadod meg senki tanácsát.

Hagyd hogy ilyen neveletlen hülye kutyád maradjon és akkor se fizetned se megmozdítanod nem kell a kisujjadat se.🙄

2021. aug. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!