Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kis termetű neveletlen kutya...

Kis termetű neveletlen kutya miért félti vicsorogva a kajáját mikor úgyis tudja hogy bármikor elvehetné a nagyobb ember?

Figyelt kérdés
tisztában vagyok vele hogyha szocializált lenne talán nem is morogna egyáltalán, és bármikor el kell tudni venni gazdinak, sokmindent összeolvastam már régen. engem az általános helyzet érdekel. miért van ez bennük, saját gazdi iránt is hogy támadólag vicsorog ha vacsi közben megsimogatom? látja hogy nem lenne esélye, mégis agresszor a kis termetű kutyus. amúgy nem szoktam zavarni csak kipróbáltam hogy viselkedik. egy hirtelen mozdulattal el is vettem amit nem is tudott hogy lereagálni, megszüntette a morgást és ugrott barátságosan lábra hogy add vissza
2021. aug. 6. 23:46
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el az összes választ, tanácsot sem szeretnék adni, hogy ezen hogyan változtass, mert a kérdés sem erre irányult, csak a miértre.

Nem az az oka, hogy a kutya hülye és nem látja, hogy te nagyobb és erősebb vagy nála, ugyanúgy képes érzékelni a körülötte lévő világot és pontosan tudja, hogy fizikailag ha akarnád el tudnád tőle venni. Csakhogy az állatvilágban sem mindig kizárólag a fizikai erő és a méret dönt, ajánlom figyelmedbe például ezt a videót: https://www.youtube.com/watch?v=_LQoXmSrsL4

A kutyád nemcsak azt tudja, hogy nagyobb vagy nála, hanem azt is, hogy ha rád morog te jó eséllyel békén hagyod, vagy rosszabb esetben is elveszed tőle, aztán visszaadod neki. Tudja, hogy a morgásnak nincs komolyabb, számára annyira kellemetlen következménye, ami miatt neki ne érné meg morogni. Szóval sokkal pontosabban látja a szituációt, mint te.

2021. aug. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:
köszönöm utolsó, talán ez volt a leghasznosabb válasz. volt akitől kaptam több oldalnyi bemásolt szöveget privátban hogy hogy neveld a kutyádat, (még jó hogy nem is kérdeztem és kértem) pedig ennyivel le lehetett volna tudni az egészet. a cicás videó pedig meglepett :)
2021. aug. 8. 13:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!