Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kuvasz kutyának milyen tápot...

Kuvasz kutyának milyen tápot vegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy 5 hónapos kuvasz kutyánk.

Egy hónapja került hozzánk, akkor pedigree-t vettem neki, de arról sok rosszat olvastam, lassan elfogy, így újat szeretnék venni, remélhetőleg olyat ami jobb neki.

Szeretném ha egy 15kg-os zacskó 10ezer környéke lenne, de maximum 15ezer forint.

Érdekelne hogy most mit adjak neki és később (mennyi idős korában) mire váltsak?

Nyilván minden kutya különbözik, viszont bízom a nagy számok törvényében.

Előre is köszönöm a segítséget!



2021. aug. 21. 19:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%
A Brit táp egy nagyon jó minőségű, olcsó eledel. Egy 15 kg-os kiszerelés 10.000 ft környékén van. Míg kölyök, addig kicsit drágább lesz, de 1-1,5 éves kora után válthatsz adult-ra. 40-60%ig terjed a tápjai hústartalma.
2021. aug. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
70%

Érdeklődnék,hogy esetleg haszonállat van-e? Sokan kuvaszt haszonállat őrzésre tartanak,érdemes ez esetben a barfhoz fordulni.Mivel vásárolt hús mellé tudsz neki a vágottból is adni mindig,saját és vásárolt zöldség is mehet mellé párolva vagy nyersen. :)


Egyébiránt valami olyat vennék neki amiben még nincs sok fehérje.Nem szabad,hogy gyorsan nőjön,mert abból gondjai lehetnek.Az én kutyámnál sajnos erre nem figyeltem és leterhelődtek a csontok a hirtelen növekedésről.


A legtöbb táp amit ajánlani tudok ekkora kutyának az inkább már 15.000.ez alatt elég gagyik vannak,de van használható ami mégse Pedigree.


Bosch - 11.000ft/15kg.

Ha 2x 15kg-os ajánlatot választod akkor csak 20.000ft a 30kg táp.


Brit Premium,Brit Care, - Ugyan az párszáz forint eltéréssel.


Lucullus - 10kg/12.000


Concept for life - 10 ezer/12kg

2021. aug. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
73%
És a pedigree egy drága, gagyi színezett mihaszna cucc. Tápnak sem mondanám annyira gatya... jól teszed, hogy váltani akarsz. Brit, Josera, esetleg Bosch, Eminent ezek alkalmasak egy kutya táplálasára.
2021. aug. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Brit Care kihúzva,megnéztem.Az drága a kerethez képest.
2021. aug. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
65%
Brit fresh, Brit premium még bőven belefér :)
2021. aug. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
23%

ezt a fajtát nem szabad túl jól tartani, túl jól etetni, többet ártasz a magas fehérjetartalommal, mint használsz


ez a fajta a zord körülmények között élt, csak ártasz neki ha túl jól tartod

2021. aug. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
84%
Josera Kids. Sok nagytestű kutyás dicséri. Mérsékelt fehérjetartalmú. Felnőttként válthatsz pl Josera Large Breed vagy Optiness változatra.
2021. aug. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Igen, ahogy látom a Brit Care 12kg-os verziója 16ezer körül van, így az tényleg nem fér bele :(

Ahogy utána néztem az ajánlott márkáknak ezeket találtam:

- Brit Premium By Nature Junior Large 15kg - 11.160 Ft

- JOSERA Dog kids 15kg - 14.489 Ft

- Bosch Maxi Junior 15kg - 12.790 Ft

Sajnos összetételben nem értek hozzá hogy melyik a legjobb ezek közül a kutyusnak.

A Brit Premiumról és a Joseráról már hallottam, a Boschról (kutyatáp formájában) még nem.

Ez a három közül ár/érték arányban melyik a legjobb?

2021. aug. 22. 05:48
 9/17 anonim ***** válasza:
64%

1. A Brit- a legjobb összetételben és árban.

2.Josera, árban szintén jó, de az összetétel kevésbé, mint a Brit

3.Bosch, árban kiváló, összetételben már nem annyira.

2021. aug. 22. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
35%

Etesd rendes etellel a kutyad es ne a kenyelmi megoldast valaszd mint a tap. Te sem konzervet eszel egesz eletedben - fuj! Nekem ez a valaszom.


Van egy jo kutyad, ne etesd szemettel.

2021. aug. 22. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!