Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagytestű kutya gazdaságos...

Nagytestű kutya gazdaságos etetése?

Figyelt kérdés

Kíváncsi lennék, akiknek nagytestű kutyájuk van, hogy/mivel etetik, hogy ne menjen el a fél fizetésük rá.

Férjemnek anno volt egy németjuhásza, akit többnyire prémium tápokkal, illetve főtt rizzsel, virslivel, csirkével etettek. Nyilván ez nagy költség, főleg, hogy az a kutya hatalmas adagokat evett.

Szeretnénk majd házőrző kutyát venni, viszont azok is min. 40-50 kg körüliek. Természetesen nem a leggagyibb, legolcsóbb táppal szeretnénk a szemét kiszúrni (bár hozzáteszem, ismerősi körökben több kutya rákos lett a prémium tápoktól, többek között a Férjem németjuhásza is). Jó lenne egy arany középút az etetési költségeket illetően.

Tisztában vagyok vele, hogy nem csak etetni kell, és több kiadással is kell számolni, itt most a kérdés csak az eledelre vonatkozik.

Köszönöm szépen!



2021. aug. 24. 20:16
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
25%

Utolsó vagyok


farhátat nyersen kell adni, disznóhúst mindig főve, rizzsel és sóval elkészítve

2/3 rizshez 1/3 disznómáj arány, só, esetleg zöldséget is tehetsz bele

sok tápot ver ez a recept


időnként egy ideig nyersen etetek, ezt nem szabad keverni egyidőben más etetésekkel


akkor egy darabig főleg farhátat kap, nyersen

de hosszú ideig csak ezzel etetni nem jó



ha spórolni akarsz, akkor ki kell kisérletezni, hogy milyen főttet, nyerset adsz, és hol veszed, időigényesebb farhátazni meg főzni, de lényegesen olcsóbb, mint 700 ft / kg


viszont egy németjuhász nem eszik meg fél kg tápot naponta


már napi 350 ft-ról beszélünk brit prémium etetésnél



farhátból sem eszik meg 1 kg-ot, mondjuk farhátból megeszik 130 ft-nyit naponta



rizses főtt disznómájas menü is kijön 300 ft alatt naponta, mert a rizs megdagad



szerintem nem sok



ha hosszútávon akarsz etetni, és nem akarsz variálni, akkro a brit prémium jó választás


nagyon hosszútávon viszont nem jó egyoldalúan etetni a tápon kívül

2021. aug. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
0%
Mi a Flamo nevű tápot adjuk neki! 4800 Ft körül van 10 kg! Nem egy minőségi de még mindig jobb mint az árú házi Morzsi és társai 1500-2000 ért... Vagy a gagyi konzervek 80% víztartalommal...Ez egy középkategóriás táp...Mármint a Flamo!
2021. aug. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
60%

#12


honnan veszed hogy ez jobb?

ez a flamo eléggé szar



akkor már jobban jársz, ha veszel egy brit prémiumot és 50%-ban bevegyíted egy áruházival


árra ugyanarra jösz ki


de legalább felesbe a jóságot eszi, amiben minden szükséges vitamin megtalálható


ebbe a flamoba ugyanúgy nincsenek benne az alapvető vitaminok, tápanyagok, amik hosszútávon kellenek

2021. aug. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
39%

Utolso, hogy lenne mar kozepkategorias tap?Viccelsz, ugye? Hus sincs benne. Egyebkent nem, pontosan semmivel nem jobb, mint a tobbi szemet, amit felsoroltal.

Es konzervbol is letezik jo minosegu, magas hustartalommal.

2021. aug. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
75%

#12


megnéztem a flamo weboldalát


ezeknek fogalma nincsen a kutyák etetéséről... persze azért gyártanak valamit... valami kutyatápot, feltüntetve a címkén hogy mi kerül a csomagba nincsen.


de a leírásból amit a weboldalon olvasni kiderül, hogy fogalmuk nincsen a kutyák etetéséről

2021. aug. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
16%
Kritizállók: Hústartalom 38% hús mely 76% nyers hússal megegyező! Amúgy is írtam még mindig jobb mint a 350Ft 80% víztartalmú konzervek nem?? Akkor mi a középkategóriás?? Ezt ette az előző kutyánk is 15 évet élt (német juhász) egészségesen az oltásokon, kötelezőeken kívül nem volt orvosnál! Ez tapasztalat! Etesetek szin tiszta marhával meg 30.000Ft táppal ha van pénzetek! Ez a biznisz... Nekünk ez vált be és mégse volt semmi baja...Ennyi!
2021. aug. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
16%

Ne hallgass azokra, akik mindenféle prémium tápot ajánlanak. És úgy állítják be, hogyha mással eteted a kutyát akkor az borzalmas. Az én kutyámat Mixi táppal etetem. (Most lefognak pontozni, hogy ,,az növény eredetű a kutyának nem jó...") persze e mellé szokott kapni csirkehúst is.

Azt javaslom vegyél egyszerre kis adagot egy általad választott kutyatápból azt add a kutyának és ha szereti és nem kapja el a fosás akkor az maradhat.

2021. aug. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
24%
Most néztem a brit remiumot 45% csire van írva! Amit én írtam 38%! Nem sokkal több...A pedigree is márka mégis tele van tartósítóval meg szinezékkel stb...Sokan csak a márkát nézik...De akit be lehet húzni...Sokan okosok csak azért mert márka meg drága az már jobb!
2021. aug. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
71%

na bástya


linket a flamora


hol írják a 38% hústartalmat


[link]



na nézzük mit tartalmaz amit ők prémiumnak hívnak


eléggé sovány a leírás bástya

2021. aug. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
80%
Na bástya nem az oldalon van írva hanem a kutyatáp zacskóján amit megveszel! Kamu szöveget meg nem írhatnak mert az alap követelmény hogy mindenféleképp fel kell tüntetni mi van benne! Én sem az oldalról vettem az infót hanem élőbe ami a csomagoláson van feltüntetve!
2021. aug. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!