Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagytestű kutya gazdaságos...

Nagytestű kutya gazdaságos etetése?

Figyelt kérdés

Kíváncsi lennék, akiknek nagytestű kutyájuk van, hogy/mivel etetik, hogy ne menjen el a fél fizetésük rá.

Férjemnek anno volt egy németjuhásza, akit többnyire prémium tápokkal, illetve főtt rizzsel, virslivel, csirkével etettek. Nyilván ez nagy költség, főleg, hogy az a kutya hatalmas adagokat evett.

Szeretnénk majd házőrző kutyát venni, viszont azok is min. 40-50 kg körüliek. Természetesen nem a leggagyibb, legolcsóbb táppal szeretnénk a szemét kiszúrni (bár hozzáteszem, ismerősi körökben több kutya rákos lett a prémium tápoktól, többek között a Férjem németjuhásza is). Jó lenne egy arany középút az etetési költségeket illetően.

Tisztában vagyok vele, hogy nem csak etetni kell, és több kiadással is kell számolni, itt most a kérdés csak az eledelre vonatkozik.

Köszönöm szépen!



2021. aug. 24. 20:16
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
43%

hun dog, mixi flamo, mind szar


ha spórolni akarsz, akkor a fincsi nevű tápot felesbe add a brit prémiummal

2021. szept. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
59%

Hát ezt a Fincsi tápot is most hirtelen megnéztem 3 oldalon egyiken se láttam az összetevőit.

Közben meg is jött a válasz az Iron Dog, Hun Dog és Mixi dog magyar gyártótól -amiben kedves érdeklődésemre közölték, miután leírtam, hogy vásárlás előtt állok de sehol nem találtam a neten az összetevőket- hogy a zacskó hátulján megtalálom. Hát köszi, illedelmesen válaszoltam, hogy internetről rendelnék és sehol Google se egy kép a táp hátuljáról. De szerintem ez a levelezés ennyi volt.

Én tulajdonképpen nem spórolni gondoltam, az óriás testű kutyámat 80% hús 10% zöldség és 10% gabonapehely utolsó elemét szeretném most kivenni az étkezésből és gondoltam ezzel csak emelem az étel értékét, ha ezt a 10%-ot egy ilyesmi táppal helyettesíteném, mert azért mégiscsak van ezekben vitamin és többféle kutyának jó dolog, jobb mint egy sima gabonapehely.

2021. szept. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
100%
A fincsi egy sparban kapható sz*r.Egy órája voltam nagy bevásárláson ott láttam azt is a macskaalmok mellett.
2021. szept. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
0%

nálam most van mixi, alig várom hogy elfogyjon, sokkal szarabb, mint a fincsi


szétmorzsolódik a zsákban már attól, hogy ide oda rakod


fincsi az állagra olyan, mint a brit prémium, csak pár dolog hiányzik belőle, mint a 40% hús pl.


170 ft kilója, tehát hús az nagyon pici benne, de vitaminok, gabona van benne


zabpehellyel semmiképp ne etesd a kutyád


nyers hús mellé meg ne adj tápot, mert nem passzolnak össze


a legolcsóbb tápok között nekem a fincsi az, ami jobb, 17% fehérjetartalom van benne, ezért én be szoktam keverni minőségi táppal felesbe

2021. szept. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:

Közben megjött a nagy válasz a gyártótól, idézem: "Hundog: Feh:18% Zsír 8%

Mixi dog Feh: 16 Zsír 7%" Szóval az igen.:/ Ha ennyire nem felvállalható az összetétele akkor inkább bele sem gondolok, hogy mi van benne. A Fincsi és Mixi csomiján is csak ennyi van?

Különben nem írtam zabpelyhet, de az mondjuk pont jó is a kutyának fogyókúra idején. Pl.a Brit prémium light tápja is "turkey & oat". De egyébként mindenféle pelyhesített gabona jót tesz kis mennyiségben és nem csak rostként funkcionál mert különböző vitaminokat is tudnak belőle hasznosítani. Meg azt sem írtam, hogy a húst nyersen adom. Volt idő, de aztán jött az a kutya bénulásos rémhír na azóta inkább főzőcskézek Neki is. A zöldség gyümölcs maradt nyers. De nem akarom szétoffolni a kérdést. Viszont ez sem utolsó szempont, hogy igen, ez is egy verzió, hogy a rosszabb minőséget ami olcsó azért kisebb nagyobb százalékban szépen fel lehet javítani és akkor középáron minőségit eszik. Én a mostani rendelésemnél maradtam nagyjából a szokásosnál, persze mindig variálok valamit... Majd mostmár az olcsóbb tápokat is figyelemmel kísérem, hátha jó lesz valamelyik beltartalmilag kiegészítésként a "húslevesébe".

2021. szept. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
0%

a fincsi a legkultúráltabb az olcsóak között, és én a 20 kg-os zsákot 170 ft-ért veszem kilónként


ezt felvegyítem egy kultúrált táppal, mindjárt 350 ft / kg-al etetek :)


látom ez itt nem tetszik néhány embernek, szépen lepontoztak 0-ra :)


nem zavar, csak szólok :)



egyébként a fincsiben 18% fehérje van, csomó vitamin, a maradék viszont gabona

2021. szept. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
Ja,egy kultúráltan minősíthetetlen szar.
2021. szept. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
0%
akárcsak a kommented :D
2021. szept. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:

De ezzel legalább rajtad kívül nem etetek semmit (:

Gabona,alacsony hústartalom és/vagy az is állati származék a hústartalom helyett: Kutyának NEM teljes értékű,nem értékelhető,egészségtelen eledel.


Brit prémiumot felesleges keverni bármivel is,főleg ilyenekkel.Egy alapvetően jó tápot cseszel el vele.

15kg belőle havi 10.000ft az azért nem akkora összeg,hogy még ezt is keverni kelljen.

2021. szept. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:

30 : A Flamo :Összetevők: 38% szárított hús(amely 76% nyers hússal megegyező értékű), 30%extrudált majd újra darált gabona, 18% növényi származék, 13% állati és nővényi zsiradék


Beltartalmi érték: Szárazanyag 90%, nyersfehérje 23%, nyers zsír 13%, nyers hamu 10,5%, nyers rost 3,6%

2021. szept. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!