Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagytestű kutya gazdaságos...

Nagytestű kutya gazdaságos etetése?

Figyelt kérdés

Kíváncsi lennék, akiknek nagytestű kutyájuk van, hogy/mivel etetik, hogy ne menjen el a fél fizetésük rá.

Férjemnek anno volt egy németjuhásza, akit többnyire prémium tápokkal, illetve főtt rizzsel, virslivel, csirkével etettek. Nyilván ez nagy költség, főleg, hogy az a kutya hatalmas adagokat evett.

Szeretnénk majd házőrző kutyát venni, viszont azok is min. 40-50 kg körüliek. Természetesen nem a leggagyibb, legolcsóbb táppal szeretnénk a szemét kiszúrni (bár hozzáteszem, ismerősi körökben több kutya rákos lett a prémium tápoktól, többek között a Férjem németjuhásza is). Jó lenne egy arany középút az etetési költségeket illetően.

Tisztában vagyok vele, hogy nem csak etetni kell, és több kiadással is kell számolni, itt most a kérdés csak az eledelre vonatkozik.

Köszönöm szépen!



2021. aug. 24. 20:16
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
85%

linket kérek, mit tartalmaz a termék, mi van a zacskón


meglássuk


fotózd le kérlek a tartalmat és töltsd fel, linkeld


felcsigáztad a kívánciságomat

2021. aug. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
59%

Össze kell haverkodni egy hentessel és elég olcsón meg lehet úszni.

Én 60-200Ft között veszem a hús kilóját. Ebben sok minden van. Csirke/kacsa farhát, comb, szárny, belsőség. Disznó belsőség. Marha belsőség. Még egy angol masztiff sem eszik 2kg húsnál többet naponta, tehát a ballaszttal, zöldséggel együtt megvan egy ekkora kutyának a napi kajája max. 500Ft-ból. A heti 1 koplalónappal számolva 4 hétre 12000Ft. És most a legdrágább opciót néztem.

2021. aug. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Valóban, így számolva tényleg nem vészes. Köszönöm a tippeket! Egyelőre még messze a kutyavásárlás, megvárjuk a megfelelő körülményeket, de megjegyzem, amiket írtatok.

2021. aug. 26. 10:53
 24/41 anonim ***** válasza:
56%

#22


egy angol masztiff 1 kg húst sem eszik meg


magában húst sem főleg akkor, ha felesbe készíted rizzsel

2021. aug. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
28%
Én most a maxot írtam. Ha csak 1kg-ot eszik, akkor máris csak 6000Ft a havi etetése.
2021. aug. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
34%
22 pl a comb csontot is megkapja?
2021. aug. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
0%
3 nagytestű kutya, 3 macska havi etetése 13.000ft. Reggel minőségi táp (15.000ft/csomag) 15kg. Ez a kutyáknak, este főtt rizs, főtt tojás/főtt sárgarépa, + hal/csirke/disznó. A macsekok csak sima nyerste esznek. Ehhez az összeghez hozzá jön a féregtelenítés, élősködők elleni védelem, játékok, jutalomfalatok. Ennél olcsóbban, és egyben egészségesebben nehéz kijönni, kicsit kövérek is a jószágok, de nem baj, tömegelünk télre :)
2021. aug. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk Német Dogunk van.

Brit Prémium tápot, konzervet eszik.

Havi 20ezer Ft-ba kerül maximum az etetése.

2021. aug. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
37%

Ja,és a rák ki kiabált belőle,hogy helló a táp miatt jelentem meg a kutyában.🙄


Brit termékei azok amik ár-érték arányban megérik,főleg ha sokat veszel belőle.Már pedig egy 40-50kg-os kutya szerintem a 15kg tápot minimum megeszi havonta ami így is egy 15-20-as körül van.


Ekkora kutyát csak akkor akarj,ha nem gond,hogy "a fél fizetésed elmegy rá".Kutyát az tart akinek van rá pénze,és a kutyának megfelelő összegű tápra,orvosra,kiegészítőkre nem sokallja a pénzt.És meg is tudja teremteni

Sem nagy kutyát,sem egyáltalán kutyát nem kötelező tartani,nem egy "alap" tárgy kintre csak mert van egy elkerített föld darabod.


Ne vedd zokon,de ez a sokadik ilyen kérdés,hogy kutya az kell,az jó lenne,de lehetőleg éljen fényen a táp és a barf az drága,tényleg a f*sz ki van az ilyen gondolat menettel.Gondolom én,hogy nem a legolcsóbb vacakot akarod,de amint meg fogod látni,hogy a helyzetedhez mérten legolcsóbb és jó táp is 15.000 forintodba kerül havonta fintorba szalad majd a szád és mész megnézni mennyivel olcsóbb a Pedigree.

Ha nem,annak én csak örülök,de...eleve úgy indítani,hogy kell az 50kg-os,de prémium táp kizárva.Pénzügyi okokból,de azért ott van az is,hogy mindenki kutyája döglik tőle.(nem..)



Házőrzésre ott a riasztó,a kamera,a lapát a garázsban,azt nem kell etetni.Jól gondoljátok meg,hogy ha kutyát vesztek akkor tényleg akartok-e ekkorát.

Mert nincs olyan,hogy "magamnak se veszem meg a bio cuccot".

Ne vedd! Te eldöntheted,hogy mit akarsz enni és min spórolsz,de a kutya nem.

2021. aug. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
59%
Sziasztok! Kérném szépen aki írta, hogy Mixi táppal etet és a Flamo táppal etető és olvastam még egy Hun Dog nevű tápról is, ami ÁLLÍTÓLAG jó minőségű; megtennétek hogy befotózzátok vagy felírjátok ide az összetevőket? Érdeklődtem a gyártótól is, de hátha innen hamarabb és hitelesebb választ kapok. Köszönöm szépen előre is!
2021. szept. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!