Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Herélés után meddig vérzett a...

Herélés után meddig vérzett a kutyátok?

Figyelt kérdés
reggel műtötték. nem varta azt mondta olyan pici a vágás hogy nem kell. Most azóta is vérzik csepeg két kis alvadt vér ( bab nagyságú ) van a zacsiján. Doki szerint normális én félek... meddig normális hogy csepeg???
2010. aug. 30. 13:21
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

megnéztem a linket.

neki a zacskót meghagyta.. egyedül vagyok nincs jogsim... Így nehéz elvinni a kutyát a dokihoz.

Telefonon amikor beszéltem vele szerinte ez teljesen normális én nem tudom. azt mondta egy ismerős hogy a disznóknál mikor herélik van hogy egy napig is vérezget csepeg.. amúgy éber ugatott is az előbb :) lehet felhívok egy másik dokit délután...

2010. aug. 30. 14:19
 12/21 anonim ***** válasza:
Szerintem nem normális, hogy nem varrta össze a doki. :S A csepegés viszont normális, nem kell pánikba esni, nem fog elvérezni a kutyus. :) Én a helyedben megpróbálnám fekve "tartani" a kutyát, hogy ne is tudjon csöpögni a vér, hátha így eláll, ha nincs "erőltetve" a seb.
2010. aug. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
A meghagyott zacsi arra jó, hogy legyen minek begyulladnia. Szerintem ahogy tudod, vidd el másik orvoshoz, mert ez szerintem nem normális, akármit mond is az az orvos.
2010. aug. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
már nem vérzik.... jobban van de gyenge nagyon....
2010. aug. 30. 17:43
 15/21 A kérdező kommentje:

A neten találtam a herélés fajtáinál :

nekünk ezt csinálta az orvos.

remélem nem lesz baj...


Az állatorvos felnyitja a herezacskót, heréli a kutyát, a herezacskót nyitva hagyja.

Ez a vágás szintén kevésbé feszíti, irritálja a kutyát, a vágáson keresztül távozik a savó nagy része. Könnyebben fertőződhet, előfordulhat antibiotikumos utókezelés. A fenmaradó herezacskók minimális százalékban esélyt adnak elváltozásokhoz, amely miatt esetleg le kell szedetni később. Nagyon ritkán előfordul, hogy elváltozás miatt mégis le kell vágni a műtét után a herezacskót is

2010. aug. 30. 17:50
 16/21 anonim válasza:
Nálunk se vart a doki. Kb 3-4 napig, amikor leprobált ülni mindig hagyott magával nyomot. utána egy darabig nem. Egy rossz futás miatt ismét kinyílt a seb egy kicsit és megint vértez 2-3 napig. Ha kisebb fajta a kutyád, vagy "nem zavarja" hogy ott nyúlkálsz betadinnal ecsetelgesd naponta többször is, és biztos nem fog elfertőződni. Puszi neki!!
2010. aug. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 Akiteki ***** válasza:
Utolsó falusi lódoktorok szoktak így műteni. A disznókat is úgy herélik, hogy elkapja és lenyisszantja, aztán kész. Normális állatorvos összevarrja a helyét és semmi nem vérzik. Vidd el egy rendes orvoshoz, mielőtt valami fertőzést kap szegény.
2010. aug. 31. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Mi van a kutyussal?
2010. aug. 31. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Már jobban van de mivel én se nyugodtam délutánra szereztem kocsit és viszem orvoshoz!

Nagyon nem tetszik valami hogy ott lóg neki :(

Állatorvosi fórumon is beszéltem dokival Ő is javasolta hogy vigyem vissza...

Úgy néz ki mint ha valami kijött volna a vágáson és abból jött ki az alvadt vér darab.. nem tudom anatomiailag mi lehet ott olyan mint egy cső....

A betadinért haragszik... de azért kezelem vele.

Most kint napozik.. takaróra ültetem ne fertőződjön el.

2010. aug. 31. 13:07
 20/21 anonim válasza:
0%
nekünk nem utolsó falusi állatorvos műtötte. Nagyon is rendes orvos. Viszont amikor a tengerimalacot herélte akkor őt összevarrta pár öltéssel. De a kutyust nem, és él virul. Lassan 1 éve volt a herélés...
2010. aug. 31. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!