Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A rottweiler mennyire számít...

A rottweiler mennyire számít okos, intelligens kutyafajtának?

Figyelt kérdés

2021. aug. 31. 12:18
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
86%
Az enyém sem tudja.A macska az más,a macska egy teljesen más ragadozó állat,nem mérhető kutyafajtákhoz.Macskaféle. :D
2021. aug. 31. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
30%

Ez az emlegetett lista egy bizonyos fokú intelligenciára utal, ráadásul azért elég szubjektív, mivel egy egyedet vizsgáltak minden fajtából. Van fajta, amelyikből tök jó egyedet vittek, ami erre a tesztre fogékony volt, míg másikakból közép szintűt vagy akár pont egy kifejezetten rosszabbat. Amúgy is ezen a teszten a szolgalelkű fajták mindig jobban teljesítenek, mint az önálló gondolkodású, gazda nélkül is dolgozni tudó kutyák, amik képesek önállóan is elvégezni a feladatot, a gazda vezényszavai, instrukciói, sőt, jelenléte nélkül is.


Valamint az is számít, hogy egy kutyát mennyire visz az ösztön. Meglehet nézni, hogy az őrző-védők királya, a malinois hol van a listán. De akár mondhatnám az óriás schnauzert is.


A puli egyébként ott van a listán és a mudi/pumi biztos vagyok benne, hogy szintén ott lenne valahol a top25-ben, de nem tesztelték őket. Nem mondom azt, hogy top10, mert ez is egyedfüggő. Ráadásul a magyar fajták nagyon is önálló gondolkodásúak, ez a szolgalelkűség inkább a nyugati fajták többségére jellemző. Egyébként a pulit a csendőrség alkalmazta szolgálati kutyaként, méghozzá elég hatékonyan. Utána lehet nézni.


Egyébként én láttam kifejezetten okos rotit és olyat is, amelyik olyan bambán állt és fel sem fogta, amit a gazda mond neki. Sok esetben ráadásul attól is függ, hogy mennyit foglalkozik vele a gazdi és annak mi a fontos. Sőt, ismerek tökhülye bordert is, illetve láttam agilityzni komondort. Persze kb. olyan volt, mint elefánt a porcelánboltban, de mindent megcsinált. :) Szóval mindez egyedfüggő, és kb. semmit sem jelent ez a lista. Csak egy emberek által kreált lobogtatni való papír, hogy nézd, az én fajtám a legokosabb, vagy X. a listán, miközben lehet, hogy az ő ugyanolyan fajtájú kutyája tök hülye, ráadásul valószínűleg pont a rossz nevelés miatt.

2021. szept. 1. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
68%

Olyan nincs,hogy egy egyed fogékony valamire a másik meg nem.Ezek munka kutyák,munkára tenyésztve,ráadásul nem 1 egyeddel tesztelnek soha,hanem legalább 10-el,mert pontos eredményt akarnak..És hidd el,hogy a szakértők sokkal jobban tudják egy laikus gyakorikérdéses fazonnál,hogy hogyan teszteljék le a kutyákat mindenféle hátrány nélkül a többi fajtára nézve.

Ráadásul nem ez az egy teszt van,több másik is szinte ugyan ezt az eredményt adta ki.

A top20-as lista szinte minden esetben ugyan ilyen felállást mutat.Kár firtatni,nem az számít,hogy szerintetek melyik a legintelligensebb kutya,vagy szerintetek kit hová kellene sorolni.Az eredmények és a szakértők véleménye számít.🙄

2021. szept. 1. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
16%

Dehogynem. Ráadásul már ott megbukik amit mondasz, hogy sok fajtának vannak külön munkára, valamint külön küllemre tenyésztett vonaluk. A show és a munkavonal a legtöbb fajtánál mára különvált. Legjobb példa a német juhász. Ég és föld egy show és egy munkavonalas kutya. Küllemre, jellemre, agilitásban, mindenben. Miközben egy fajta.


De hozhatom példának a magyar agarakat is, ott már három ágra bomlott mindez. Van show vonal (kb. nulla űző ösztönnel), van a versenyvonal, és van a vadászvonal.


Nem gondolnám, hogy 10 kuvaszt össze tudtak szedni ehhez a teszthez. És ezt ha jobban belegondolsz, te sem gondolod komolyan. Volt nekik 1 kuvaszuk és az alapján állították fel a listát. Azt eltudom képzelni, hogy a népszerűbb fajtákból volt több egyed is, de külföldön nem nagyon van kuvasz, még Magyarországon is nagyítóval kell keresni, ráadásul a legtöbbet le sem tudják ilyenen tesztelni, mert betámadja az idegent.


Nem. Ez az egy teszt volt, olvass csak utána. És utána sokan ezt a tesztet vették át. Ez kb. egy 15-20 éves teszt, azóta sem volt másik ilyen. Emiatt terjedt el az, hogy az afgán agár a világ legbutább kutyája.


A szakértők? :) Ha olyan nagy szakértők lennének, akkor tudnák, hogy a kutyafajtákat régen funkcióra hozták létre és pont amiatt lettek olyanok amilyenek, mert azt a funkciót abban a formában töltötték be a legjobban. És ha ezt elfogadnák, akkor nem állítanának rangsort különböző funkcióra létrehozott kutyák között.


De akkor bővítsük a listát. Egy patkány okosabb, mint egy border. Sőt, a disznó konkrétan úgy kenterbe veri, hogy még pislogni sem tud. Egy roti mellett pedig már akkor atomfizikusnak tűnne. :)

2021. szept. 1. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
73%

Te már most teljesen eltértél a témától.Igaza van,hagyd a szakértőkre az okoskodást,egyre nagyobb baromságokat hozol össze te is meg a Pulis gyerek is.

Le van írva,hogy mi alapján tesztelték a kutyák intelligenciáját: megmutatták nekik mit kell csinálniuk,elmondták a parancsot.A top10 kutyafajta maximum 1-5 ismétléssel megtanulta azt,és alkalmazni tudta.

A többi már csak ettől több ismétléssel tudta végig csinálni a kapott feladatot.


A top1 természetesen a border collie,mi más is lehetne? Ha láttál volna már személyesen Bordert tudnád,hogy teljesen releváns hogy ő mindenben szinte maximumot teljesít.Gyors,mozgékony,magas intelligenciája van.Show és munkavonalas border is van,és semmivel nem intelligensebb egyik a másiktól,ez nem vérvonal függő.Az agytérfogatuk,a befogadóképességük nem csökken csak mert kinézet szerint válogatja őket egy tenyésztő..

A munkavonalas kutyák attól munkavonalasak,hogy a munkabírásuk,az állóképességük jobb,hiszen őket folyamatosan aszerint válogatják,hogy melyik energikusabb és melyik bírja jobban a strapát.Nj? Ott még a munkavonalason belül is van külön vonal,az öv vonal.Amelyik kiskutya jó öv-re azt oda válogatják át,de nem kevésbé intelligensebb ettől mint a más munkára szánt NJ.

Ugyan olyan intelligenciával fog bírni mint a Show vagy a rendészetnek,a keresőnek szánt németjuhász..


És nem,valóban nem egy kutyával tesztelnek.Behívják több tenyésztő több kutyáját is.Ha valamiről fogalmad sincs ne beszélj ostobaságokat!

Magyarországon is vannak tesztek fajták közt és ott sem egy kutyával jelenik meg senki,nem egy kutya alapján bírálnak el egy egész fajtát!

2021. szept. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
0%

Láttam több bordert is. Kutyaiskolában, de még a szomszédban is él egy.


Na pont ez az egyik legnagyobb baj, hogy a tenyésztők többsége csakis kinézet szerint válogatja a kutyákat. :)


Abban igazat adok, hogy az intelligencia nem függ össze azzal, hogy munka vagy show vonalas a kutya. Annál az sokkal összetettebb. Sőt, sokszor egy kevésbé intelligens egyed jobb munkára, mint egy nála okosabb.


Az ELTE etológia tanszékén ha jól tudom a mai napig én vagyok az egyetlen, aki egy bizonyos kutyafajtával többször is megjelent. Ezek alapján ez máris üti azt, hogy minden kutyafajtából 5-10 egyedet tesztelnek mindenre. :)


Továbbra sem értek egyet ezzel az intelligencia dologgal, bár én elfogadom, nem is ez a bajom vele. Inkább az, amikor valaki ezt lobogtatva leszólja a többi fajtát. Ezért írtam a disznós példát. Hogy neked hogy esne, amikor szembetalálkoznál valakivel, aki épp Kucu nénit sétáltatja, és kiröhögi a kutyád, hogy jajj, hagyd már, 100x butább, mint ez a disznó. Hiszen a SZAKÉRTŐK ezt mondják. :) Ja, és amúgy az a csatornapatkány, amelyik épp ott szalad, az is sokkal intelligensebb.


Szóval akár még igazad is lehet, de attól még emberileg egy nagy nulla vagy, amikor leszólsz más kutyákat. :)

2021. szept. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
72%
Ja és ez a lista... mennyire fajta van rajta tesztelve. 80? És van kb. 250...
2021. szept. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
100%

Én vagyok, aki korábban a rotit írta, hogy nyitja nálam az ajtókat.


Nekem már rengeteg kutyám volt az évek alatt.


Yorkiek, tacskók, kuvasz, német juhász, dalmata, palota pincsi, tibeti spániel, rottweiler illetve keverékek


rottweiler és németjuhász érzékelhetően okosabb, mint a többi


de mindegyik egyformán szerethető

2021. szept. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
35%

És itt a lényeg, az utolsó mondatban. :)


Egyébként nekem volt német juhászom. Határőrségi állományból. Utána más fajtáim voltak. Amolyan "buták", bár semmivel sem tartotam egyiket sem butábbnak a német juhásznál. Viszont valóban van különbség.

A német juhász mindent azonnal megtett. Le sem vette a szemét rólam, szinte várta, hogy parancsot kapjon. Az utána következő többi kutyám (mindegyik más fajta volt) teljesen másképp gondolkodott. Úgymond jól meggondolták, hogy van-e értelme a feladatnak, és egyrészt lassabban cselekedtek - azaz felfogták, hogy mit akarok, de azt teljesítették lassabban -, másrészt egy idő után megunták. És míg a német juhász akár fél órán keresztül is mindent megtett, a többi kutya egy idő után elvesztette az érdeklődését, mivel értelmetlennek találta a dolgot. Ebből a szempontból is érdekes lenne nézni az intelligenciát, hogy egy kutya akár 100 is megteszi ugyanazt és továbbra is nézi a gazdát, vagy akár az 5. után megunja, hogy bakker, ez a gazdi tök hülye, értelmetlen dolgokat csináltat velem.

2021. szept. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
71%

Nekem roti-német juhász keverékem van, nála is ugyanaz volt, mint amit #39 leírt.


Ő is várta a parancsot, és azonnal megcsinálta.


Egyszer kíváncsiságból olyan parancsot adtam nekik, ami nem létezik. "Fakanál!"

Nagymamám pincsije csak pislogott, hogy mi van, de nem csinált semmit.


A keverékem meg szinte pánikba esett. Nem tudta, hogy mit szeretnék, de mindenáron meg akarta csinálni.

Pacsit adott, forgott, hempergett, felugrott, szerintem pár perc alatt a teljes trükk-tudományát előadta, remélve hogy valamelyik jó lesz.

2021. szept. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!