Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A rottweiler mennyire számít...

A rottweiler mennyire számít okos, intelligens kutyafajtának?

Figyelt kérdés

2021. aug. 31. 12:18
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
60%
#40 ez annyira cuki :D
2021. szept. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
75%
Ez tényleg nagyon aranyos lehetett! :)
2021. szept. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 A kérdező kommentje:

Németjuhászból elvileg van amúgy Juhász vonal is, nem csak show és őrző-védő…


Képességeiket illetően biztos vagyok benne, hogy ezeket egy ilyen tesztnél külön fajtaként kéne kezelni.


A rotinál is az probléma, hogy amennyire különbözik egyes tenyésztőknél a küllem, az észjárása is különbözhet annyira.

Túl népszerű fajta ahhoz, hogy bizonyos egyedek között ne lehessen nagy különbség.

Szerintem.


Nekem a szomszédomban él sokáig egy puli és annak nagyon magas volt a problémamegoldó képessége… Nem tudom, hogy teljesen fajtatiszta volt e, mert pl. a szőrét nem nagyon ápolta a gazdája, szegénykének.

Az én TK-s beagle kutyám fogyatékosnak tűnt mellette.


Pedig ezt az ajtós dolgot Ő is tudta.

A beagleöm is az csinálta, hogyha hallotta az udvarról (!) hogy nem zártam be a számára tiltott szoba ajtaját, nem kattant a zár, akkor beszaladt és felugrott a kilincsre és bement.

Volt hogy még el is bújt előtte, hogy amíg ott vagyok, addig ne próbálkozzon ezzel, elmentem vásárolni és mire visszajöttem, már bent volt a szobában.

Szegénykének mindig összetört a szíve amikor kivittem onnan, de utána mindig kibékültünk…


Az alap parancsokat simán tudta és ha jól hallotta, akkor elsőre teljesítette is.


Bonyolultabb dolgokat meg sosem próbáltam tanítani neki.


Pedig a beagle van az egyik legbutább kutyának mondva…


Meg ha elrejtettem neki valamit amit előtte megszaglászott, mindig hamar megtalálta. Igaz, ez nem intelligencia kérdése…


És ha a puli mellett volt, akkor mégis butácskának tűnt.

Az a puli szinte ember volt.

Olyan dolgokat csinált amit ha leírnék úgysem hinnétek el.


Amikor a mostani szomszédommal, aki akkor még gyerek volt játszott az én kutyám, akkor azt lehetett érezni hogy a kutya van az ember alatt, de amikor azzal a pulival, akkor olyan érzésem volt mintha egy felnőtt vigyázna a gyerekre.


De mondom, ezt az ajtós dolgot most meg tudja csinálni a macskám is, ezért gondoltam hogy ezt minden kutya tudja…


(Sőt 15 éve a lovarda tulajdonosnál voltam vendégségben, akinek volt egy fehér nyula aki szabadon mászkált a házban és szabadon nyitott minden ajtót, igaz nem a kilincs lenyomásával)

2021. szept. 1. 10:37
 44/45 anonim ***** válasza:
100%
A beagle nem buta csak makacs. Nem szokták lebutázni csak annyi a dolog lényege hogy erős határozott gazda kell mellé. Makacs, kissé önfejű, de egyébként okos.
2021. szept. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:
73%
Rokonoknak volt. Roky és kan. Mikor már a kapuba értünk ő szaladt hátra szólni hogy jött valaki a gazdáinak.Hihetetlen vagy sem engem ő tanított meg járni.A szőrébe kapaszkodtam és húzott magával. Ha el estem ugyan úgy állt és addig nyöszörgetett még fel nem álltam. Be vezetett a házba anyámékhoz és így tanultam meg járni.:) olyan volt mint egy ember. Ezért is vett apám magunkhoz egyet akit szintén Rokynak neveztük el és kan volt szintén. Ő is okos volt de annyira nem mint a másik. Szerelmes voltam belé. Sok kutyánk volt de ő rá emlékszem a legjobban. Nagyon szép emlékeim vannak vele. Szót fogadó okos kutya volt. Annyira hogy néha megszökött a legkisebb lyukon amit talált :D olyankor apám a teraszon elordította a nevét és már rohant is haza fele :D a legjobb kutyusunk volt. Imádtuk. Apám kapott mellé valakitől egy szuka rotit Gina névre hallgatott. Na hát ő maga volt Lucifer. Olyan bunkó volt amennyire csak lehet. Nem fogadott nagyon szót csak apának egy idő után de csak úgy hogy már ordítani kellett vele. Állandóan meg akart enni engem. És a pokolba kívánt láttam a szemeiben :D szóval attól is függ hogy hogyan van nevelve. Valószínű ő nem jó nevelést kapott és nem volt bele foglalkozva sem. Nyilván azért került hozzánk mert nem kellett. Ha valaki szereti a kutyáját ha hajléktalan lesz sem adja oda.( azért írom mert sokan költözés miatt válnak meg a kutyájuktól amit el ítélek mert mindig van megoldás!!!!!) szóval igazából én Ginát így is szerettem mert volt hogy nem akart megenni :D de egyedül nem megettem sosem hozzá. Roky meg amúgy megvédett tőle egyszer. Összességében intelligensek igen. Ha egyszer úgy hozza az élet és nagy kutyát szeretnék az roti lesz meg talán dán dog. Az anyám testvérének volt 2 is. Féltem tőlük mert jóval nagyobbak voltak nálam szóval nem tudom milyenek mert messziről sprinteltem előlük :DDDD
2021. szept. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!