Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a csivaváról...

Mi a véleményetek a csivaváról?Ti tartanátok?

Figyelt kérdés

2021. szept. 1. 10:19
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
54%

Vannak jó genetikájú, nyugodtabbak.

Mondjuk a hideget nem bírják, hidegben azok is remegnek…

Nekem a hosszúszőrű változat tetszik a legjobban, meg az gondolom kevésbé is fázós.


Ebből a fajtából amúgy a legtöbb amit látni az szapis, rosszul táplált kutya, még kisebbek is szoktak lenni mint ahogy azt a standard megengedi.


Ha vennék, akkor biztos egy jó tenyésztőtől…

Láttam már olyat amelyik nagyon okos volt.


Viszont szociális fóbiám van, s nem hiányzik, hogy megszóljanak egy ilyen kutya miatt az emberek, szóval valószínűleg nem tartanék.


Sajnos nagyon előítéletesek velük.

2021. szept. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
A tesóméknak van és nagyon aranyos! DE! Tenyésztőtől vették és rengeteget foglalkoznak vele, nem csak dísznek van. Jól szocializált, kedves kiskutya, de iszonyat munka volt vele. Ráadásul a sógorom otthon dolgozik, nincs sokat egyedül. A gyerekeket megtűri maga mellett, de nem igazán szereti őket. Mondjuk a tesóméknak nincs. Én nem tartanék. Nem családi kutya.
2021. szept. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
55%

Ha tartanék, nagyon utánanéznék hogy honnan veszem (igen, veszem, szaporító itt pláne felejtős)


Divatkutya, rengetegen szaporítják profitért - ebből lesznek az agresszív, bokaszaggató vércsivavák :)


Illetve következetes nevelést igényel, mint minden kutya - nem szabad ráhagyni dolgokat, csak mert pici és cuki.

2021. szept. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
69%
Nem tartanék. Volt nálam 1 ideiglenesen, de a macskáim 2x akkorák voltak mint ő. :D aranyos meg szeretem, de nekem világ életemben németjuhászom volt (és van is jelenleg), soha nem vennék vagy fogadnék örökbe ennél kisebb kutyát.
2021. szept. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Nincs vele bajom, de nem tartanék. Jobban kedvelem a hagyományosabb, "kutyásabb " kinézetű kutyákat.
2021. szept. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
40%

nekem 2 csivavam van. mind a ketto ivartalanitott lany es fiu. a fiut tenyesztotol vettem, most 2 eves. rettentoen edes, mindig bujik hozzam. bar o kiskora ota nyugodt volt, sokat kellett tanitani is. nagyon ragaszkodo, ha leulok mindig ketlabra all es ramteszi a tappancsait, hogy vegyem olbe. nagyon szeret olben aludni, es takaro alatt is. ra tenyleg nincs panaszom. szobatiszta, kedves kutya. hala a jo isten masoktol nem fogad mar el kajat sem, csak tolem. illetve szobatisztasagra is nagyon konnyen megtudtam tanitani. amugy egy nagyon kis kivancsi kutya, de a masik is, szoval gondolom ok mar csak ilyenek. szeretik kovetni az embert es tudni mindenrol.

a kislanyt nem en vettem, egy szaporito baratnomnek szuletett, nem tudta eladni, es menhelyre akarta elvinni. en meg inkabb megvettem tole, de akarmilyen szemet is vagyok, nagyon megbantam. teljesen idegbeteg. regen morgott, majdnem arcon is harapott egyszer mikor felemeltem. a fiut is sokszor megharapja. ezen kivul nagyon sunyi kutya.. mikor ranezek elkezd remegni (soha, egyszer sem utottem meg, kiabalni sem kiabaltam ra) , ha elmegyek mellette azonnal morog es csipkedi a fiu kutyat. ugyhogy ha csivavat is akar az ember, en inkabb csak a tenyesztotol ajanlom, aki valoban megbizhato, kulonben nagyon meg fogod banni. egyebkent a lany most 7 honapos, folyamatosan probalok vele tanulni mint a masikkal, de erezhetoen nehezebb.

de osszessegeben sokan azt mondjak, hogy igy meg ugy babusgatni kell, nem olyan mint a tobbi kutya stb. ez mind hulyeseg. o is kutya, mint a tobbi. annyi a kulonbseg, hogy kistermetu. semmi masban nem kulonbozik. nem kell vele antiktargykent banni.

2021. szept. 2. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
0%
Nekem van egy, ami kellemes csalódás volt. Persze én is, ahogy a legtöbb ember úgy ismertem, mint egy kis idegbeteg patkány, de végül nála semmi ilyet nem tapasztaltam. Csak a macskákra ugat, ami teljesen normális a kutyáknál. Felvette az én stílusom, velem alszik, eszik és megvéd engem. Igen, most biztos azt gondolod, hogy ilyen kicsin, hogy lehetséges ez, de őt egyáltalán nem érdekli a mérete és simán szembe megy egy német vizslával is. Most már három éve van velem, ő az egyetlen kutyus, aki ilyen sok ideig nálam maradt és imádom őt. Szerintem megéri venni egyet, mert ha jól neveled nem fog mindenre ugatni és a végén nagyon megszereted.
2021. nov. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
23%
Elég ocsmány. Ha véletlenül ralepsz bele is pusztul. A kedvencem a minicsivava (ami ugye hivatalosan nincs) az tényleg egy patkány. Néha elgondolkozok miért nem terráriumban tartják.
2021. nov. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!