Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Befogadtam egy kutyat, elvehet...

Befogadtam egy kutyat, elvehetik tőlem?

Figyelt kérdés
Találtam az utcán egy kutyat, kb 3hónapos. 2 napja kóborolt kint, amikor befogadtam. Raktam ki róla képeket,hogy nem hiányzik-e valakinek, de senki nem jelentkezett. Elvittem állatorvoshoz, chip nincs benne, így úgy döntöttem szeretném megtartani. Chipeltettem, oltattam. Így ha mégis jelentkezik a gazdája mit kell tennem? Vissza kell adnom? Bár eddig nem kereste senki, de sosem lehet tudni…Köszönöm előre is.
2021. szept. 1. 17:33
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm nyolcas! Nekem is azt mondta az állatorvos,hogy mivel azonnal megkapta a chipet, így akármit mondhat akárki, az én nevemre van regisztrálva, hivatalosan enyém a kutya. Nekem első dolog volt amikor összeszedtem,hogy elvittem chipet olvastatni, nem volt benne. Mondtam az orvosnak,hogy akkor rakjon egyet bele, és regisztrálja a nevemre, mert nálam jó helyen lesz. Megkapta az oltásokat is, meg a féreghajtót.
2021. szept. 1. 20:51
 12/16 anonim ***** válasza:
85%
A nyolcason kívül válaszolt neked még pár ember, ha csak neki köszönöd meg, nem lett volna egyszerűbb priviben lebeszélni az egész kérdést?
2021. szept. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
A dícséretet köszöntem meg. Látom már nincs mibe belekötni :D
2021. szept. 1. 21:24
 14/16 anonim ***** válasza:
38%
Én is megdicsértelek még se köszönted meg :D
2021. szept. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
21%
Egyébként nyugodtan le lehet pontozni. Akkor is ezen a véleményen maradok. Le köpném igen. Mert utálom az ilyen embereket akik nem foglalkoznak a kutyájukkal csak szaporítják. Amúgy meg nem lenne rá alkalom mert ha oltásai nem voltak amit biztosan ki merek jelenteni sem chip. Ezer millió százalékra megmondom hogy nem fogja keresni mert nem érdekli a kutya!!! Úgy van vele lesz majd másik. Undorító ember az ilyen. Hála istennek jó helye lett!
2021. szept. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
71%
Követek pár menhelyet, fajtamentést, nemrég az egyik ilyen egyesület egyik ideiglenes befogadójától lépett meg egy kutya. Oké, azokban van chip, de akkor is ki kell várnod a törvény által előírt időt, mielőtt megtartod a kutyát. Nekem is mentettem van, az is kivárta, aki neki segített, addig az eredeti gazdit keresték, nem jelentkezett senki, utána került a fajtamentéshez. A chip nem igazol tulajdonjogot, a szerződés igen.
2021. szept. 2. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!