Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tacskó kutya 1 éves baba mellé ?

Tacskó kutya 1 éves baba mellé ?

Figyelt kérdés
Fiamnak szeretnénk jövő tavasszal egy kiskutyát, aki akkor 1 éves lesz. Kertes házban lakunk, ahol télen fűtött teraszon lenne a kutyus házikója. Kis termetű kutyusban gondolkod, olyanban, ami szereti a gyerekeket és együtt tudnának felnőni. Tacskóban gondolkodunk egyelőre, és később szeretnénk mellé még egy kutyust, szerintem valamilyen kis keveréket menhelyről. Egy tacskó mennyire viseli el a gyerekeket és más kutyapajtit ?
2021. szept. 16. 07:16
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
100%
*dackorszak, csúszda (bocsánat)
2021. szept. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
93%

Gyerek mellé 6-8 éves korig nem vinnék kutyát. Nem tud vele foglalkozni, ráadásul olyan, mint ha 2 gyereked lenne, főleg, hogy a tacsi amilyen cuki annyira öntörvényű. Másrészt meg rohadt kényes abból a szempontból, ha nem tenyésztőtől veszed, akkor bizony jó eséllyel lesz valamilyen csípő vagy gerincproblémája, aminek a kezelése vagyonokba kerül. Igazából magatoknak kell válasszatok kutyát nem a gyereknek, de mondom, amíg nincs 6-8 éves addig nem gondolkodnék ilyenbe.


A másik, hogy a kutya nem malac, ne adj neki moslékot, bár hozzáteszem, ma már a malacnak se azt adják. Szóval ne a maradék eltűntetése legyen a másik célod. Persze megeszi, do hosszútávon kinyírod a szervezetét.

2021. szept. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
94%

Még egy szempont, ami nem hangzott el: a termete és a szőre miatt a tacsi nem való csak kinti kutyának, márpedig ha jól értem, te ezt szeretnéd. A teraszon lévő kutyaház tök jó, de egy kurtalábú csöppnek kevés.


Ha meg maradékot akarsz etetni, malacot vegyél, ne kutyát.

2021. szept. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
98%

Az alapján, amit leírtál, nektek kizárólag plüsskutya való.

A tacskó nem kinti kutya.

A maradék (fűszereket, sót tartalmazhat) nem kutyának való.

Nem a gyereknek veszel kutyát, hanem magadnak. Neked kell ellátni, sétáltatni, állatorvosi költségeket állni...

A tacskó munkakutya, foglalkozni kell vele. Mert majd megy a rinyálás, amikor elkezd ásni.

2021. szept. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
15%

A maradék evés semmivel sem rosszabb, mint amikor panelban tartanak kutyát, amit nem szeret úgysem fogja megenni.

Az enyém egyébként húst és tápot eszik (bár utóbbit csak akkor ha már nagyon éhes, és mindegy milyen márka, már 10+ márkát próbáltam).


Egyébként a tacskó vasakaratú kutya. Kicsi, de kis méregzsák. Persze szeret játszani is. Meg amúgy nagyon szökős. Hiába viszed sétálni, volt hogy séta után 5 perc múlva gondolt egyet és lelépett. Baromfit, galambot, verebet, egeret, macskát előszeretettel öl meg. Mondjuk utóbbi állandóan átjár a mi kertünkbe piszkolni meg rongálni, szóval nem nagy baj.


Gyerekkel elvan, játszanak, de inkább vadászkutya, mint öleb. Nem mindig van kedve labdázni, inkább keresget az udvaron vagy ha meglát valamilyen állatot, máris hagyja a játszást és fut elkapni.

2021. szept. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 A kérdező kommentje:

30 eves vagyok, és amíg szüleimmel éltem mindig volt kutyánk, életem során 4. Mind keverékek voltak, egyik befogadott. Családi házban éltünk, nagy kerttel. A kutyusokkat nem hordtuk kutyasuliba, maradékot ettek ( csontot is), és nem jöhettek be a házba. Estig egyedül voltak, mert iskolába, munkába jártunk. Télen volt nekik meleg hely, ahol aludtak. De egyik kutyus fagyban is mindig kint akart aludni a házában. Rettentően okosak és figyelmesek voltak, alap parancsokat teljesítették különösebb tanítgatás nélkül. Sokat voltak szeretgetve, mindegyikőjük élt 13-15 eves koráig, egészségügyi probléma nélkül.

Tavasszal lesz 1 éves a fiam, és nem csak neki szeretnénk kutyát, hanem a családnak egy házörzőt, aki jelez ha belépett valaki a kapun és nem bántja a kicsit. Tudom, hogy ez nevelés kérdése, de biztos vannak olyan kutyafajták, amik alapjáraton nem bírják a kicsiket. A házba nem lesz neki bejárása, de amint mondtam, nem fog kint fagyoskodni a hidegben. Nagy udvar áll rendelkezésére, és sok szeretetet kapna de kutyasuliba sem szeretnénk hordani. Egyedül is fogjuk őt hagyni, amíg mi munkában, oviban, iskolában leszünk.

2021. szept. 16. 09:40
 17/47 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és ilyen kicsi gyerek mellé szerintem nem kell állat.

15 voltam.

2021. szept. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
85%
Könyörgöm, legalább ne rövidszőrűt válasszatok ha kibasszátok biodíszletnek...
2021. szept. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
89%
A tacsi meg rohadt hamar megfázik, és jönnek az ízületi és gerincproblémák. Akkor majd mit csináltok? Agyonveritek mert a nagyiék állatorvoshoz se vitték a kutyát,
2021. szept. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
33%
15 vagyok. Ugatni ugat, ez ösztönös nála, jelez, ha idegen jön. Kint tartották évtizedeken keresztül, mára a közvélekedésben benti kutyává vált, de igazából nincs olyan, hogy benti kutya. Sosem a panelban zavarta ki a rókát a lyukból :) A kutyának mozgástér és terület kell. 100 négyzetméteren kínzás tartani. Az enyém is udvaron van, de aludni meleg hely kell neki. Nekem a fűtött garázsban alszik télen. Nappal elvan kint, ha esetleg extrém hideg van, akkor csak dolgát végezni jön ki, ha fázik úgyis jelez, hogy be akar menni. De azért olyan durva éghajlat nincs Magyarországon, nem Szibéria :)
2021. szept. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!