Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tacskó kutya 1 éves baba mellé ?

Tacskó kutya 1 éves baba mellé ?

Figyelt kérdés
Fiamnak szeretnénk jövő tavasszal egy kiskutyát, aki akkor 1 éves lesz. Kertes házban lakunk, ahol télen fűtött teraszon lenne a kutyus házikója. Kis termetű kutyusban gondolkod, olyanban, ami szereti a gyerekeket és együtt tudnának felnőni. Tacskóban gondolkodunk egyelőre, és később szeretnénk mellé még egy kutyust, szerintem valamilyen kis keveréket menhelyről. Egy tacskó mennyire viseli el a gyerekeket és más kutyapajtit ?
2021. szept. 16. 07:16
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
100%
attól hogy megneveled és megtanítod parancsokra, még szocializálva nem lesz. ahhoz közösségbe kell járni hogy megszokja, nem ellenség mindenki, aki nem mi vagyunk. főleg más kutyák
2021. szept. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
100%

40,megnézném ahogy egy egy éves még járni is alig (vagy nem is) tudó gyerek eteti a neki szánt kutyát,vagy úgy a nyúzáson kívül bármit is csinál vele.

2 féle gyerek van,amelyik sz*rik rá meg amelyik kabalának nézi.

Ritka a kettő közti,akire nem kell 50x szólni (de 51.alkalommal is úgyis csinálni fogja,mert még baba..) hogy ne húzza a kutya fülét-farkát vagy ne üsse a hátát,ne próbáljon rálépni vagy ráülni,ne akarjon bele nyúlni az éppen evő kutya táljába..

2021. szept. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
90%
A kutya azért őriz, védelmez, jelez mert kötődik az emberhez. Éppen ezt a kötődést teszik tönkre a kiba.szott, törődés nélküli álltoknál.
2021. szept. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
100%

" Se a kutya, se a macska nem volt eredetileg benti állat, a civilizáció hozta ezt magával. Semmi baja nem lesz, ha kint van a kertben, még fűtött terasz is van."


35-ös, ez nem igaz! Már az ősember barlangjában is ott volt a kutya őse, a farkas. Igen, együtt élt őseinkkel a kutya, egy barlangban. A kutya társas lény, tehát simán való lakásba (bár nem minden fajta), mivel neki a lakás = barlang. Csak nagyobb és kényelmesebb kivitelben. Mindig voltak ölebek, ez nem újkeletű dolog, nézz utána, kérlek, mielőtt idiótaságokat beszélsz!

A macska is több ezer éve az ember közelében él. Erről ennyit.


Kérdezőnek meg azt mondom, hogy sajnos ő is azok közé tartozik, mint nagyszüleim tartoztak. Két kutyájuk volt egymás után. Enni maradékot kaptak (bár az már inkább moslék volt), foglalkozva nem volt velük, csak ki voltak csapva a kertbe. A sluszpoén, hogy a második kutya egész életében láncon volt, mert egyszer ásott a kertben. A nevükre hallgattak és ennyi. Engem az egyik kutya megharapott, mert nagyapám "viccből" bevadította, és ott röhögött rajtam. Lehettem vagy 6-7 éves, és bőgtem, mert egy puli (az első kutya puli volt) tud ám harapni. Ingerszegény környezetük volt szerencsétleneknek, törődve nem volt velük, sétáltatni nagyon-nagyon-nagyon-nagyon ritkán lehetett őket. Te is ilyen életet akarsz egy szegény kutyának, akivel ráadásul foglalkozni kéne, mert munkakutya.


Mindkét tesómnak tacskója van, és én is tudom, mi munka van velük. Szokták hozni őket, okos, engedelmes, de makacs és öntörvényű mind a kettő. Néha egyszerűen sz*rnak az emberre, de nagyon játékosak. Foglalkozni kell velük, rengeteget játszani, napi minimum 2X sétára vinni őket. Ja, és egyik kutya sem maradékot kap, hanem jó minőségű Naturland konzervet. Mellette kapnak főtt tojást, zöldségeket (sárgarépát, rizst), gyümölcsöket (amit szabad nekik adni), és egészségesek, boldog kutyák. Igen, a kutya lemondással jár, nem lehet kikapcsolni, feltenni a polcra, ha éppen nincs kedved vele foglalkozni. Nem biodísz. Neked tényleg max. plüsskutya való.

Kisbaba mellé meg nem veszünk kutyát!

2021. szept. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
90%

Én is most írtam ki kérdést babásként kutyával,és ott senkit nem láttam akinek gondot jelentett volna.Mert itt nem a baba a baj,kérdező.


A gyereknek nem veszünk állatot,főleg ha az még saját magát sem tudja ellátni.Magadnak veszed amit veszel,legfeljebb a gyerkőc néha be fog segíteni.De nem most..Nagyon minimum 3 éves korban fog besegíteni,akkor is te fogod neki mondani,hogy segítsen,mert érdekesebb lesz minden mint kutyát etetni.


Egyébiránt.:

Ilyen feltételek mellé még gyerek nélkül se adnék kutyát sem menhely,sem pedig tenyésztőként.

Vannak kint tartható kutyák és kutyafajták,de azok semmiképpen sem a közepes és attól kisebb testűek,semmiképpen sem a rövidszőrűek.Nyáron hosszúszőrűt se tartunk kint,mert az meg hőgutát kap,főleg ha valami északi szánhúzó.

Az,hogy kijár a házból vagy időnként kizárod nem ugyan az mint kint tartani és néha kivinni hozzá a gyerkőcöt játszani,vagy megetetni.

Plusz a kutyának rendes ételre van szüksége,hogy egészséges maradjon.Húsevő állat,aminek húsra és állati eredetű étrendre van szüksége,nem a megmaradt bablevesre.

Csontot pedig nem adunk sem kutyának,sem macskának ha az már bármilyen módon hőkezelt.

Költségei pedig vannak.A nagyon minimum az,hogy rendszeresen oltva,és féregzelenítve van,valamint az egyszeri ivartalanítás még fiatal korban a szükségtelen szaporulat előtt megtörténik.


Ezen felül fajtatiszta kutyát,ha nem menhelyről akkor tenyésztőtől veszünk.Onnan egy tacskó (főleg most,hogy nagyon lopkodják őket..) drága,150.000 körüli összeggel kell számolni.

2021. szept. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
28%

Le leszek pontozva: szálkás tacskót tartunk kint. 6 éves, mindig kint volt. Persze, egyből mindenki "kinti tartás" alatt egy rövid láncon étlen-szomjan sínylődő kutyát képzel el, ami persze nem igaz. Se a kinti tartás nem gond, HA biztosítod a megfelelő körülményeket: mi mondjuk rendszeresen foglalkozunk vele, télen is. (Ha valaki lakásba zárja a tacskót 10 órára egyedül, az is káros és nem megfelelő tartás, csak erről senki nem beszél) Ahogy a maradékevés sem ördögtől való, a mienk is kap, persze nem minden maradékot és nem csak azt.

Itt a gond az, hogy egy pici gyerek mellé szeretnéd, ráadásul egy makacs, fafejű munkakutyát. Több kutyánk is volt, de a tacskóval még tapasztalattal is meggyűlik a bajunk néha. Kizártnak tartom, hogy kicsi gyerek mellett normálisan foglalkoztatva és nevelve lesz. Nevelés és foglalkozás alatt nem az ül-t és a pacsi-t értem.

Iskoláskorú gyerek mellé már talán jöhet kutya, de ott is azon múlik, hogy a szülők mennyire elkötelezettek és mennyi idejük van. Mert nem a gyereké lesz a kutya, hanem az övék.

2021. szept. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
71%

[link] elég korrekt írás.

"udok-e olyan otthont biztosítani a kutyámnak, mely az igényeinek megfelelő?

Van-e az új jövevény tartásához elegendő mozgástér? Megfelelő és biztonságos helyet tudok-e neki biztosítani a lakáson belül vagy fűtött helyen? A tacskóknak is, mint a többi kutyának általában rendkívül fontos a gazdával folyamatosan tartott, szoros kapcsolat. Naponta a megfelelő mozgatás érdekében ebünknek néhány órányi sétára, futkározásra biztosan szüksége vannak. Ennek a mozgásigénynek egy részét kielégítheti a kert, ebben az esetben viszont a tökéletes kerítésről gondoskodnunk kell, szem előtt tartva, hogy a tacskó kotorékeb, tehát a betonalj nélküli kerítés nem kerítés, illetve hogy felügyelet nélkül, továbbá zord időjárás esetén ne hagyhatjuk kinn a kutyát a kertben."

2021. szept. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!