Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tacskó kutya 1 éves baba mellé ?

Tacskó kutya 1 éves baba mellé ?

Figyelt kérdés
Fiamnak szeretnénk jövő tavasszal egy kiskutyát, aki akkor 1 éves lesz. Kertes házban lakunk, ahol télen fűtött teraszon lenne a kutyus házikója. Kis termetű kutyusban gondolkod, olyanban, ami szereti a gyerekeket és együtt tudnának felnőni. Tacskóban gondolkodunk egyelőre, és később szeretnénk mellé még egy kutyust, szerintem valamilyen kis keveréket menhelyről. Egy tacskó mennyire viseli el a gyerekeket és más kutyapajtit ?
2021. szept. 16. 07:16
1 2 3 4 5
 21/47 A kérdező kommentje:

Nem kizárólag tacskó került szóba, kérdésemet azért tettem fel, mert kiváncsi voltam a tapasztalataitokra.

Ezt a ,,nektek plüsskutya való,, kijelentést nem is értem, csak úgy lehet kutyát tartani, ha bent van lakásban, egy tányérból eszünk, egy ágyban alszunk és egész nap vele foglalkozunk ? Véleményt kérdeztem, nem kell rögtön valakit elítélni, mindenki másként él és gondolkodik, még szerencse, hogy nem vagyunk egyformák.

2021. szept. 16. 09:49
 22/47 anonim ***** válasza:
90%
Nézd, az ahogy te akarod tartani veszélyezteti a kutya egészségét. Te kapucsengőt meg konyhamalacot akarsz, nem kutyát. Foglalkozni nem akarsz vele, tanítani nem akarod, neki való ételt nem akarsz neki adni, kibasznál egy olyan kutyát az udvarra, akinek nagyon fontos az ember közelsége. Most miféle válaszokat vársz? Előre borítékolhatod hogy rombolni és szökni fog az elhanyagoltság miatt.
2021. szept. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
93%

Olvass utána a fajtának ne csak 'cuki a gyereknek,nem cuki a gyereknek' alapján válogass.

A tacskó egy vadászkutya,nem való kisgyermek mellé.Kis termetű kutya amúgysem való 3-5 évesnél fiatalabb gyerek mellé,kárt tesznek egymásban.Kis testű állat is könnyen sérül,a sérülésre pedig az állat önvédelemből harapással reagál.A kisgyermek pedig (nekem is van 2 is..:D) nyom,rád ül,rád mászik,bökdös,üt,rúg,harap,csíp korszaktól függően.


A kutya nem malac,hogy maradékot egyen,ha konyha malacot keresel itt a törpe malac.


Ami pedig a kinti tartást illeti..minek a kutya,ha ki akarod rakni? Legyen mivel játszani a babának a kertben? Hű de izgalmas lesz az a kutyának.

Rövid szőrű kutyát alapvetően nem tartunk kint.Munka ideje alatt,suli ideje alatt ki lehet zárni,de nem mindig.Nem fog bent kuksolni a fűtött kutyaházban a mínusz fomokban pedig felfázik,átfázik.


Baba mellett tudod vállalni..:

-Kert mellett is kell a napi 1 séta!

-A kutya oltási,ivartalanítási költségeit?

-Vennél neki normális tápot? (Nem Chappy,nem Darling,nem Friskies,és véletlenül sem Purina meg ilyesmi.Utána kell ennek is nézni,sok féleképpen lehet a kutyát etetni,de se maradék se a vacak tápok nem megfelelőek.)

-Tanítani lenne időd? Játszani vele,naponta egy órát tudnál csak vele foglalkozni? Nem elég neki,hogy van kert és majd elszaladgál,ezt felejtsd is el.


Egy kutya közel azonos felelősség mint egy gyerek.Nem jó neki semmiből a legolcsóbb és legszarabb,nem tarthatod létminimumon (enni kap..),és szüksége van a társaságodra.Emellett persze nevelni kell,tisztán tartani őt és az életterét is.

2021. szept. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
93%

Kisbaba mellé kiskutya meggondolatlanság. Egyrészt a kiskutyát ugyanúgy nevelni kell, mint a kisbabát. Lesz erre időd, energiád?

Másrészt a kiskutya legalább fél éves koráig harap a kis tűhegyes kiskutyafogaival. És a kiskutya nem érti, hogy az egyévesed is kicsi még és vigyázni kell rá - így rágókának fogja használni, amitől a gyerekben jó eséllyel kialakul egy szép kis kutyafóbia. Ja és a harapás mellett ugrál és karmol.

Kb. 2 éves koráig raptorként fog viselkedni, mindent is megrág, szétszed, kikapar, megesz, stb. Pláne, ha egyedül hagyod és jön a szeparációs szorongás. Ezt következetes, folyamatos odafigyeléssel, neveléssel tudod megszüntetni, de két évvel akkor is kalkulálj. Lesz erre időd és energiád? Legyél őszinte magadhoz.

A maradékkal etetésre pedig inkább nem is térek ki.

2021. szept. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 A kérdező kommentje:

Véleményt kérdeztem a tacskóról. Ahogy én tudtam, a tacskó vadászkutya, kivitték a hidegbe és bírta kabátka nélkül is. Úgy gondoltam, hogy egy megfelelő kutya lett volna számunkra. Elhanyagolva miért lenne ? Kapucsengő miert ne lehetne,ezzel miért bántom őt ? Nem ugathat egy kutya, ha belép valaki a területére ? Nem konyhamalacot akarok, hanem megmaradt maradekot adni neki, amit mi is eszünk. Vagy kizárólag tápot lehet csak adni nekik ?

Már megbántam hogy feltettem a kérdést, gondolhattam volna hogy egyből letámadás lesz belőle.....

2021. szept. 16. 10:04
 26/47 anonim ***** válasza:
83%

Amúgy meg ez is valami vidéki vissza maradott paraszt.

Ki a kutyát a kertbe hóba-fagyba-kánikulába,maradékot neki mint valami malacnak,és a foglalkozás vele az kimerül annyiban,hogy ott a kert szaladgálj magadnak és őrizd b*zdmeg ameddig bent poshadok.


Sok értelme van kutyát venni.Ha félted a s*gged köss be riasztót a kapura,de ne cseszd el a kutya életét.Had kapjon normális gazdát.

És igen,a menhelytől is van rosszabb! Ez!

Gondolom fajtatiszta kutya az kell,de tenyésztőtől se vennél,hanem van a szomszédnak meg a jófogáson húszezeré'..

2021. szept. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
89%
Személyes támadásnak veszed amit írtak (jó, van közötte néhány, ami tényleg messzire ment). Gondolkodj el rajta, szerenécsre az állattartás minimuma jelenleg már messze nem az, mint ez előtt akár csak 10 éve volt.
2021. szept. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
92%

Ez nem letámadás,hanem észhez térítés.

Nézz utána,olvass utána hogy hogyan kell egy állatot tartani,ne az 50 éve kinyúlt nagyika tanácsait kövesd.Gyerek nevelésben is jó sz*rul járnál.Azok még gyereket is úgy neveltek,hogy b*szd le a kiságyba ha sír,mert ha felveszed elkényezteted..


Télen tacskóval mire vadásszanak?

Elbújnak a rágcsálók odúkba nagyokos.Tavasszal jönnek elő.Kotorék eb = Egér,patkány,pocok vagy a hörcsög a gyerek szobájából.

És a vadász kutyát se tartják kint! Az egy megbecsült munka 'eszköz'.Évek kitanítani rendesen,egészségesnek kell lennie hogy jó munka kutya legyen.

2021. szept. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem letámadás, csak rávilágítottunk, hogy a kutyatartásról alkotott elképzelésed valahol az előző évezredben leragadt. Gondolom a gyermekedet sem a több száz évvel ezelőtt alkotott elméletek mentén neveled, mondjuk remélhetőleg nem mákhajból főtt teával és pálinkás kenyérrel altatod.

Amire készülsz, annak jobbik esetben egy menhelyen leadott kutya lesz az eredménye. Rosszabb esetben egy olyan kutya tulajdonosa leszel, aki pokollá teszi az életeteket, és egy olyan gyermek szülője, aki irtózni fog a kutyáktól.

Szóval ezt most és így ne tedd.

Esetleg később, és csak ha lesz időd a kutyával is rendesen foglalkozni.

2021. szept. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
100%
Kutyát még mindig ne vegyél.Talán egy-két válasz sértő,de mindenki okkal figyelmeztet,hogy ne csináld..
2021. szept. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!