Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám miért veszi játéknak,...

A kutyám miért veszi játéknak, ha leszidom?

Figyelt kérdés

Ha valami rosszat csinál, mondjuk míg nem vagyok otthon, és hazaérek, már eleve úgy jön elém, hogy látszik rajta, valamit "bűnözött". Ha rájövök, mit, és leszidom, akkor viszont elkezd körberohangálni a házban, vagy ha a kertben vagyunk, akkor a kertben, mintha játszanék vele. De miért? Úgy érzem, így nincs súlya annak, hogy leszidom. Tudom, hogy elvileg nem szabad kergetnem, de akkor mit csináljak vele ilyenkor?

Nem kölyök már, 5 éves, örökbefogadott.


2021. szept. 16. 20:07
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
15%
10 egy szóval nem írtam, hogy ütöm verem az állatot. Ez látod hazugság :( Erről beszélek, buták vagytok
2021. szept. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
1%
Ha rám bíznád a leszidast, nem venne játéknak
2021. szept. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
89%

Nem értem, hogy hogyan lehet, hogy az egyszeri emberek a mai napig nem értik meg, ha a kutyát órákkal a viselkedése után szidják le, azt nem fogja hozzá kötni!

Ez csak arra jó, hogy a stresszedet levezesd a kutyán. Viszont ez innentől nem tiltás, végképp nem nevelés. Csak bántalmazás.

2021. szept. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
13%
13 ezt mondjuk már mióta, de téged is ugyan úgy le fognak pontozni..
2021. szept. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
74%

#14:

Nem véletlenül mondják, hogy a magyar kutyatartók 80%-a k*rvára nem ért az ebneveléshez.

2021. szept. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
0%
Tok jo fej kutyad lehet! :)))
2021. szept. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
29%
Egyrészt tényleg akkor kéne szidni amikor rajtakapod. Másrészt látszik, hogy utólag is tudja, hogy olyat tett ráadásul írod, hogy szidás közben meg is van hunyászkodva. Szerintem az e közben átélt felhalmozódott stresszt próbálja ilyen formán levezetni. Szokták is mondani kiképzés során, hogy utána fel kell oldani a kutyát. Szerintem ez lehet.
2021. szept. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
13%

Nem rég elkezdtem bevásárolni a második gyerkőcnek (márciusi,ráérek,de jobb apránként mint egyben sokat költeni.) és mivel a kutya nem ismerte fel a tárgyakat a házban nem tudta,hogy kié.

Ugyebár a saját dolgait szét rághatja,hiszen azért kap plüsst,rágókákat hogy játszon vele..


A kókusz matrac és rajta egy kis kapott kabala csak úgy le volt téve a földre (még bontatlan),mire haza értünk a következő úticélból mind a kettőt jól megrágta.

Oda hívtam,lapos kúszásban bejött,mert már tudta hogy valami rosszat csinált.

Szóltam,hogy nem szabad,vettünk másikat és ezúttal nem felejtettem el szólni,hogy "nem szabad,nem a tiéd".


A kutya nem hülye.Kezdettől fogva jó,ha tudja,hogy van ami az övé,azt rághatja és van ami nem az övé azt pedig nem szabad.

2021. szept. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
75%

#17, 18-as, persze, hogy "meghunyászkodik" a szidás közben! Hisz szidást kap! Nyilván rosszul érzi magát. De attól még nem tudja, hogy ezt azért kapja, mert sok órával ezelőtt (ami után még aludt, ivott, sok egyéb mást is csinált) tett valamit.

És persze, hogy amikor dühösen hívod oda, akkor már lapos kúszásban megy!


Újra csak, ez a gazda elég primitív stresszlevezetésére jó csak. Hogy láthassa a kutyán a meghunyászkodást, hogy rányomhassa a saját feszültségeit.

2021. szept. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
14%

Bántja a f*szom,te hülye vagy.

Az,hogy a kutya lapos kúszásban oda jön még nem jelenti,hogy valaha is bántva lett.Ő is felfogja,ha olyat tesz amit nem szabad.Már a megváltozott hangnemed is elég,hogy tudja hogy valamit nem kellett volna megtenni.

Amit szétszedett alig egy órát volt a padlón,hagyjuk már,hogy a kutya aranyhal és elfelejtette mit csinált 5 percel azelőtt hogy megjöttem.


Az se normális,ha minden rá van hagyva a kutyára,és b*sztok még rászólni is nehogy egy ilyen szar oldalon leszóljon titeket egy másik ember.

Ha te jó gazdának érzed magad attól,hogy még csak rá se szólsz a dögödre hát csináld.De ne várd el mindenkitől,hogy kb megdícsérje a kutyáját,ha valami rosszat tesz.

És egy k*rva szóval nem mondtam,hogy bántottam.Nem is bántottam soha,az nem nevelés.


Sok unatkozó hülye gyerek mindig mindent jobban akar tudni,otthon meg sz*rja-hugyozza-rágja szét a kutya a házat a háta mögött,vagy rohad kint a kertbe egyedül..

2021. szept. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!