Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen természet várható egy...

Milyen természet várható egy Magyar Vizsla Staffi keveréktől?

Figyelt kérdés
2 hónapja az útról haza hoztam egy ki éheztetett lelkileg instabil kutyát, mint kiderült egy családtól szokott el aki bántották, most 6 hónapos nagyjabol a kutya, minden oltást megkapott, inkább a vizslát a hasonlít egyedül a színe staffis nagyon okos kutya és a Staffi agresszió elő jön benne tehát véd minket, mire lenne alkalmas kutya.Nagy a menet igénye és nagyon szeret minket viszont házőrzőnek mennyire várható hogy jó kutya lesz
2021. szept. 20. 13:54
 1/8 A kérdező kommentje:
*vizslára
2021. szept. 20. 13:54
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

Staffi agresszió?

A Staffi nem agresszív,ha csak nem annak nevelik.A te kutyád fajtától függetlenül agresszív (főleg hogy amúgy sem lehetsz biztos abban,hogy milyen keverék..) amiről jobb leszoktatni.Azzal,hogy harap vagy megtámad valakit nem téged véd,ellenkezőleg.Magát és téged is veszélybe sodor.Mert te fizethetett mások orvosi ellátásáért,a kutyádat meg elaltatják.(igen,örökre.)


Házörzőként nem tudhatjuk,hiszen nem látjuk.Ugatni biztos fog,ha bejön valaki,rosszabb esetben támad is.Tegyél ki "harapós kutya" táblát,ha nem akarod te megszívni jogilag azt,hogy más bement a kertedbe :D

2021. szept. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%

Kutyaiskola mindenféleképpen kelleni fog. Nem "helyesen" agresszív. Gondolom mindenre ugat, támadna, ami a közelébe megy és mivel te is vele vagy, ezért összekötöd azzal, hogy téged védene. Ez nem biztos hogy így van. Ha házőrzőt akarsz belőle csinálni, akkor az nagyon kemény munka lesz, alap kutyasuli után örzővédő tanfolyamot kéne csinálni, hogy csak akkor legyen "agresszív" ha valaki be akar menni.


Képet tudsz csatolni? Hátha tudnak segíteni, hogy milyen fajták keveréke lehet

2021. szept. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%
Nem azért agresszív a nyomorult mert bántották és nem nevelték, hanem azért, mert staffi. Édes istenem...
2021. szept. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem mindenre megy hanem amikor az úton ránk szaladt 3 kutya be állt a labam köze és onnan ugatott vegig ameddig el nem mentek a kutyák tehát tényleg engem próbált védeni!Jelenleg 2 Staffi kutyánk van és tudom milyenek ezért érdekel hogy a Vizsla miben változtathatja meg
2021. szept. 20. 16:26
 6/8 A kérdező kommentje:
A kutya keveréke viszont biztosan Vizsla Staffi mivel ahonnan el szabadult és hozzank került ott mondtak hogy a vizslaja és staffija parozodott
2021. szept. 20. 16:28
 7/8 anonim ***** válasza:
85%

Van egy kb. 6 hónapos kamaszodó kutyátok. Nem titeket véd, neveletlen, nincs kontrollálva, nincs szocializálva, és ott lehetnek a régi rossz emlékek is. Tökmindegy, milyen keverék. Az én mentett cuki kistestű mixem is félelmi agresszióval reagált első időkben még az utca túloldalán felborult kukára is, és minden kukazsákos emberre, nem hagytam rá, és nem is erősítettem rá.

Nevelni kell, következetesen, nem hagyni elkanászodni, kutyasuliba sem ártana vinni, más kutyákkal szocializálni, jó lenne az alap engedelmességi, ha stabil őrző-védő kutyát szeretnétek faragni belőle, alapok nélkül ha ráerősítetek erre a viselkedésre, nem egy jó házőrző lesz a kutyából, hanem egy rátok is veszélyes fegyver.

2021. szept. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
68%

A hazat biztos orizni fogja. Foleg,ha mar van staffitok es iranyt mutatnak neki…


Nalunk a lanykutya mutat hazorzesi modszerekdt a fiu kutyanknak.


Fontos a lelki beallitottsag is. A lany nalunk agressziora agresszioval reagal.


Kamerat szerelj fel es ha 3 eves lesz a kutya,akkor mar berett a hazorzesre. Onnantol kezdve kezdheted tesztelni a vendegeken stb. Csak ird ki,h harapos kutya,stb stb. Igy annak tudataban jottek be.

2021. szept. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!