Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 6honapos kiskutyám megbetegede...

Timi4 kérdése:

6honapos kiskutyám megbetegedett parvovirusos lett , az első nap után meg kezdtük a kezelését, csepegteto, injekcio stb. De még nem eszik 5napja , és eléggé letört, vizet iszik... Mennyi idő mire javulás várható?

Figyelt kérdés

2021. szept. 22. 13:10
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
87%
Lehet eleinte zárva lesz a szája, mint a sarki bolt, de elobb utobb az ösztönei úgyis nyitják a száját es a nyelvecska mar osztonosen lefetyeli is be a csepp kajat, ha úgy csinálod ahogy mondtam. Az orrlyuk fölötti távolabbi orrrészt nedvesítsd a kajával lehetőleg diétás inycsiklandozo legyen amire még a szomszéd kutyái is odaözönlenek mint a henteshez járó kutya ami cukin nézve mindig begyűjtötte a napi kolbászát es boldogan trappolva ment utana a tobbi is. Mar nem tudom mi volt a címe ennek a regénynek vagy filmnek. Csak gondoltam rád fér egy vidám felrázás mert a 6 hónapos kutyád nem fog magának kaját készíteni ugyhogy tessék nem elhagyni magad.
2021. szept. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
84%

Lehet amugy az is hogy nem tetszik neki a kaja? Probalkoztal mas kajaval?


Ilyenkor van hogy masra vagynak. Kísérletezgess de csak olyan kaja ami diéta kaja és kutyáknak való. A tilto listas kajakat ugye tudod mik?


Pl. A kolbasz is az mert van benne fokhagyma, hagyma ami keringesi problemat okoz kutyanak. Ugyhogy a peldamat ne szo szerint vedd csak irtam egy regenyrol de a kolbasz tilos csak ha dietasan kutyaknak van elkeszitve akkor nem. Nem tudom talan a Kántor regénybe olvastam de lehet hogy nem, de mindegy is mert a lényeg hogy probald tobbszor ahogy írtam.

2021. szept. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
84%
* nyelvecske
2021. szept. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
84%

A hasmasírozást ne akkor csináld mikor eteted. Csak napkozbe ovatosan korkorosen simizd a pocijat ha hagyja. Biztos faj neki. Es tartsd meleg helyen, ne fázzon.


Etetni nyugodt, csöndes helyen. Ne érezze rajtad hogy stresszelsz mert az is tenyezo lehet hogy nincs étvágya mert rástresszelsz. Egy kutya megérzi.


Amugy ha mar jobban van etvagya de nehezen veszi magat ra a kajara akkor csinalj ugy mintha kajaznad joizuen a kajajat es ha reagal akkor egybol tedd elé. Nyugi nem csinalsz magadbol hulyet en is csinaltam mar ilyet gyerekkoromban es az orros trukkot is.


Ezt ismételgesd x idonkent elobb utobb sikerul. Tobb kutya erre féltékenyen ugy reagal hogy hé az az enyém ne vidd el. Ne ijedj meg ha ugy reagal hogy az akkor mar nem az ove, mert beteg. De ahogy gyogyul ugy fogja hatekonyan jelezni neked hogy mi az ove. Egyebkent kunyizasrol is szepen igy le lehet szoktatni. Bar elso idoszakban lehet sértődött feje lesz a kutyának attól függ milyen fajta. De ezt is jol kell csinalni hogy aztan ne az legyen hogy morog ha a kajaja fele nyulsz. Pl. Egy labrador nem fog besértődni de természetéből adódóan vidáman farok csovalva fogja igen eroteljesen jelezni neked hogy finom?!, de az az enyém, kérem.

Nem leszek ezért a mondatomért népszerű és jöhet a lepontozas, de tudod mint a reklamba a Bogi a Müller milchemet iszod című? Cuki amugy a reklam. Ahol a masik sportolo ha típusba kéne sorolni a sportoló színész szerepét akkor cuki labrador típusú lenne.


Na remélem jót kacagtal tessék folyamatosan kreatívan és cukin probalkozni.

2021. szept. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
88%
(7-es vagyok) DMGuard cseppet ajánlanám mindenképpen, roborál, étvágyat hoz. Illetve Purina Pro Plan Veterinary Diets gyógykonzervet .
2021. szept. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
85%
15-ös ajánlj neki egy online boltot is, ha nem olyan helyen lakik, ahol van ilyen, hogy be tudja szerezni.
2021. szept. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
84%

Csekkoltam neked. Nem tudom mérlegelted-e mikor kutyusod lett, illetve azt sem tudom hogyan, mentett kutyus-e, mert akkor ugy értem, hogy nem tudtál adatni neki parvo elleni oltást, de kérdezd meg az állatorvosodat is, hogy milyen kajákat adj neki, amit itt láttam tippem szerint ez mert van többféle és ez az emésztőrendszerre való, és bármilyen korú kutyának való, illetve 7-esnél kérdezz rá, de leginkább az állatorvosodnál:


[link]


Kérdezd meg az állatorvosod, de nem olcsó táp, jó ha tudod. A körülményeiddel te vagy tisztába, ha nincs rá pénzed, akkor is konzultálj az állatorvossal hogy milyen diétás kajákat javasol, ami segít.


Remélem meggyógyul a kutyusod. Én csupán adtam egy két tippet, de dietetikailag az orvost kérdezd meg. De ilyenkor nem szabad hagyni hogy elhagyja magát, lényeg ez, de nem szabad türelmetlenkedni vele, sem erőltetni, csak szépen kedvesen.


Anno gyerekként én is így segítettem a kutyámnak, neki nem ez volt a baja. Igazából rá kell érezni, hogy mi jó neki.

2021. szept. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
84%

#16. Én állatpatikából vettem, ami nálunk gyakorlatilag egyben van az állatorvosi rendelővel. A Purina Pro Plan Veterinary Diets-ből fontos, hogy nedves konzerv, tehát nem a száraz táp, mert ugye most kímélni kell a pocakját. Mi ezt próbáltuk adni neki (- sajnos csak próbáltuk, mert nem evett egyáltalán, semmit, csak Calo Pet-tel tudtuk "táplálni".) :

[link]

2021. szept. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
84%

Ezért kérdeztem mert a zoopluson van többféle.


Jó hogy ezt jelezted a kérdezőnek.


Amugy remélem a Mullermilch-es reklamot nem veszik sertonek amit írtam mert szerintem nagyon cuki reklám és ez jutott eszembe osztonosen példaként, hogy Bogi tök jól csinálja lesd el tőle de azert csak imitald ne idd meg a turmixolt tapot.


Szégyen de nem tudom a másik sportoló nevét csak olyan ismeros, es remélem nem sértődik meg egyik sem, ha netalantan gyk-zik azert hogy azt írtam hogy olyan cuki nyugodt kiegyensulyozott labrador típusu reakciója volt. A reakcio miatt írtam, mert mindkettő olyan profin kedvesen reagált. De szimplán csak ki akartalak zökkenteni ebből a tehetetlen érzés állapotbol mert tudom milyen szar érzés ez de ha sikerült akkor Bogiéknak köszönd es kitartast es erot a kiskutyad ápolásához. Drukkolok hogy meggyógyuljon minél előbb.

2021. szept. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
78%
Na? Mi újság?
2021. szept. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!