Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen gyakran viszed sétálni...

Milyen gyakran viszed sétálni a kutyádat?

Figyelt kérdés
Sokan azért nem viszik, mert “nagy a kert és tud benne futkosni.” Kész röhej, sajnálom az ebeket. Kíváncsi vagyok, hogy csak én botlok bele ilyenekbe, vagy ez tényleg ennyire jellemző. Elszomorít.
2021. szept. 24. 22:43
A kérdező szavazást indított:
Minden nap
Heti 4-5 alkalommal
Hetente talán 1-2 alkalommal
Havonta párszor
Soha
42 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Inkább hányszor egy nap.:)
2021. szept. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%

Környéktől függ, gondolom kertes házas övezetben laksz, azért találkozol ezzel a jelenséggel sokat, hogy nem viszik sétálni, mert nagy a kert.


Én, panelban élek, itt mindenki napi többször viszi le. Itt meg az van, hogy sokan csak eü kör , pár perces "séta", ez egyenlő azzal, hogy nagy a kert. :/


Viszont szerintem, kertes házas környéken, paneles, többházas környéken, mindenhol megtalálható az is, hogy viszik sétálni, illetve nem csak eü körre, hanem tényleg sétálni.


Szavazásra, kérdésre válaszolva, én napi többször. Ebből 2 rövidebb séta és 2 hosszabb (1,5-2 óra), igen van időm, maradt a home office, és igen nincs jobb dolgom mint kutyázni :D még mielőtt bele köt valaki, hogy az túl sok idő,blabla.

2021. szept. 24. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

2# Az eü sétákat nem nevezném sétának, ezt sajnos kifelejtettem a kérdésből. Persze, ha valaki panelban lakik, nyilván nem viheti el minden alkalommal messzire, de szerintem az a normális, ha naponta legalább másfél órát sétál a kutyus. A többi 22 órában amúgy is csak feküdni tud. :( Én örülök, hogy Te is figyelembe veszed a kutyusod igényeit, szerintem az emberek 95%-a nem is viszi a kutyáját 1-2 kilométernél messzebb.


Mi például már unjuk a várost, megesik, hogy elmegyünk az állomásra és leszállunk valahol a közelben, az új ingerek nagyon fontosak egy kutyusnak. Szívem szakadna meg, ha egész nap a kertben lenne és unatkozna.

2021. szept. 25. 07:32
 4/7 anonim ***** válasza:
56%

Mi kertes házban vagyunk egy öreg kutyussal.

Rengeteg a kóbor kutya a környéken, én is néha alig merek itt mászkálni.

A városba lehetne sétálni, viszont oda nem minden nap tudom bevinni, sőt sokszor kb. Semennyi időm nincs erre.


Szóval általában akkor sétál ha kozmetikába visszük (2-3 óra séta), 2 havonta.

És évente 1× elmegyünk egy hosszú erdős 6 órás sétára.

Havonta 1× fél órás, órás sétára visszük egy messzibb erdőbe.

Itthon játszunk vele hétvégén, 1 órát.

Illetve mikor átmegyünk a szomszédhoz, stb. Akkor jön de az egy 2 perces kisséta.

2021. szept. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
91%

Pedig az egyik legjobb dolog, kutyával sétálni, akár a szokásos útvonalon vagy új helyeket felfedezni ezért nem értem, hogy miért nem mennek az emberek nagyobb sétákra vagy egyáltalán sétákra. :)


,,Te is figyelembe veszed a kutyusod igényei" Már az én igényem is, de kizárólag kutyával, egyébként nem szoktam sétálni :D


Amit a 4. válaszoló ír, mondjuk azt megértem. Volt, hogy tesómnál voltunk, kutyával 4 napot. Nincs kocsim, tömegközeledéssel mentünk (az okés is volt) de utána jött a séta a házig, néhány km és mindenhol ugattak a kutyák, ugráltak, elég ijesztő volt. Egyedül nem félnék a kutyám miatt aggódtam és abban a 4 napban 1x mentünk sétálni, öten vittünk egy kutyát :D ( kóbor / önsétáltató kutyák miatt).

2021. szept. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
89%
Minden nap viszem sétálni, a huskynak nagy a mozgásigénye.
2021. szept. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
81%

Ha kinti akkor naponta vagy 2 naponta

1-2 óra

Ha benti akkor a dolog végző sétákon kívül napi 3 óra

+ trükk és játék..


De ez át alap

2022. ápr. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!