Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy gazdi azt mondta "kár,...

Egy gazdi azt mondta "kár, hogy kan kutyám van, mert a kutyája domináns kanokkal", akkor semmi esély rá, hogy összebarátkozzanak? Akkor se,ha kamasz még a kutyám és abszolút barátságos?

Figyelt kérdés

Pár hónapja új szomszédaink vannak átellenben és ez a beszélgetés még nyáron zajlott le futtában. Nem akartam nyomulni vagy erőltetni a dolgot, így azóta sem kérdeztem, meg nem is nagyon találkozunk, de mostmár nagyon kíváncsi lennék rá, hogy akiknek "domináns a kutyája kanokkal", de egyébként okos jól nevelt mind a kettő, lehet próbálkozni vagy hagyjam? Még arra sem volt időm, hogy elmondjam mennyi idős a kutyám, mert a méretéből adódóan hihette, hogy felnőtt, de szerintem így már más lenne a helyzet vagy nem tudom megkérdezzem-e...

Egész nap nincsenek itthon, a kutyájuk meg egyedül van becsukva a házba, csak akkor engedik ki a kertjükbe mikor este hazaérnek. Persze biztos ezt a rendszert szokta meg, nem azt mondom, hogy ezzel gond van.

Én kutyám ~sosincs egyedül, de nincs kutyapajtása. Itt se futtató, se kutyás közösség, más nem is sétáltat.

Semmiképp nem szeretnék nyomulni, vagy kellemetlenkedni, de olyan jó lenne szerintem Mindenkinek ha néha áthoznák, hogy játsszanak.


2021. szept. 29. 13:40
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
A kutyák jelleme nem egyforma, még fajtán belül sem, ha meg esetleg előéletes kutyáról van szó, akkor az is rájön a viselkedésére. Én azt gondolom, hogy ezt a döntést bízd rájuk, ők ismerik a kutyájukat, ez a jobbik eset. Sokkal rosszabb az, ha valaki nem ismeri a saját kutyája testbeszédét, és nem lép időben, amikor a kutya jelzi a nemtetszését, aztán jön a mentegetőzés, hogy "sose csinált ilyet".
2021. szept. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
50%

A dominancia nem agressziót jelent, de ezt sose fogják az emberek felfogni. A domináns kutya nem agresszív! Ezerféle kommunikációs lehetőség van a tarsolyában ahhoz, hogy megmutassa ki főnök, és nem az az első hogy legépel egy másik kutyát.


Ha egy kutya agresszív a fajtársaival szemben az nem dominancia

2021. szept. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
"Ha egy kutya agresszív a fajtársaival szemben az nem dominancia" - Igen, de olyan lehet, hogy egy másik kutya agresszíven reagál, ha ledominálják.
2021. szept. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Én kanom (ivaros) 1 éves koráig kb simán ledominálták, mindent tűrt.Alapvetően nagyon barátságos,nemtől,mérettől függetlenül. Majd aztán teltek a hónapok és 1,5 évesen beért, és egy ilyen dominálást,már nem megadással jelzett,hanem morgással, amire fel a másik kutya neki ment és össze verekedtek. Utána volt még egy affér,hogy bele kötött a másik az enyémbe,abból is bunyó lett. Enyém nem kezdeményez,de azt nem tűri ha bele kötnek.


Neked kamasz kutyád van, még bőven bármi változhat,én sem gondoltam,hogy bármi gondunk lesz,mert tényleg mindenkinek megadta magát,csak hát felnőtt agyban. Aztán már nem az a megadó kamasz kutya,hanem egy felnőtt ivaros kan. Ő amúgy nem domináns.


Csak azért írom le,hogy a kutyád változhat. Illetve persze neki domináns a kutyája,de tied lehet egy idő után befog sokkalni,hogy folyamatosan hágni akarja a másik,lenyomja, kicsit erőszakosabb vele, lehet most még nem,de ahogy felnőtt lesz a kutyád,nem biztos,hogy ezt tűrni fogja. Mint írtam nálunk is mindent tűrt,mikor láttam,hogy nagyon kínos neki a szitu akkor kihívtam, és szóltam a másik kutya gazdájának. De most már egy kis dominanciát sem tűr kanoktól, kistestűeket leszarja hála az égnek,ők hiába dominánsak nem foglalkozik velük. Domináns szukákat meg imádja :D

2021. szept. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Én is erre számítok egyébként 14-es!:) Azért már kezd kicsit komolyodni. Csak arra gondoltam,ha kvázi kiskorától megismerte volna a szomszédot, már haverok lennének az ilyen esetleges későbbi helyzeteknél. Köszönöm a válaszokat mert ezáltal sikerült jobban elengednem a témát! Pedig milyen jó lett volna! De megértem, hogy talán tényleg nem lennének kompatibilisek.
2021. okt. 1. 09:42
 16/16 anonim ***** válasza:

Vhogy kéne keresni a környéken egy ivartalan kant vagy egy szukát játszópajtásnak.


Én a kutyafuttis csopiba írtam már ki,hogy kirándulni szeretnénk,de kikötöttem,hogy ivaros,domináns,kötekedős kanokat nem szeretnénk, így első sorban szukát vagy ivartalan kant kerestem.


Szukás gazdi írt is és kirándultunk együtt.


Sajnos azért a kanok eltudnak borulni,főleg hogy nem mindegyiket tartják eléggé kézben. Pl a futiban is rendszeres,hogy hagyják a kanokat,hogy folyamatosan hágja a másik kant. Már kölyök korban tiltani kéne erről. Sajnos ezek vezetnek verekdéshez.


14-es voltam.

2021. okt. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!