Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit jelent számotokra a kutyátok?

Mit jelent számotokra a kutyátok?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok a véleményetekre. Én nagyon imádom a kutyámat, el sem tudnám képzelni nélküle az életem. 5 évet vártam a kutyámra, és végre mostmár megengedték :)

Nektek mit jelent a kutyátok?


2010. szept. 1. 16:34
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Családtagot, hiszen a kutya is családtagként(falkatagként, de ez többé-kevésbé ugyanaz) tekint ránk.


De! Nem nézem embernek, se gyerek pótléknak.

2010. szept. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy ilyen válaszokat olvashatok, úgy látszik nem vagyok egyedül. A barátaim közül senkinek nincs kutyája, és mindig megkapom, hogy túlzásba viszem a kutya-mániát, hogy midnenhova viszem magammal, drága tápot veszek neki, orvoshoz húzgálom, meg ilyenek. Szerintem ennyi a legkevesebb amit megérdemel, mert őszintén hiszem, hogy a világon senki nem szeret úgy, mint a kutyám, se a párom se a barátaim, se családtagok.
2010. szept. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
nekem a kutyám az egész világot jelenti.ö mindig melletem van s meg véd én meg őt,és imádjuk egymást,én nem vagyok a falka vbezér hanem a barátja avgyok de nekünk nem muszály a falkavezérség mert igy is ugy is szót fogad nekem és mindent meg is csinál bármit kérek tőle,legjoban a boltba szeret velem jöni és vinni egy mini szatyorba valamit,se kutya se más ember nem érdekli csak én,kevembe akar járni,s ha leszídom sírni kezd(rendes könnyek hullanak a szeméből de nem szoktam sokszor rá szólni kb 2.jára szóltam rá eben a fél évben(most 6 hónapos keverék kislány)imádom őt
2010. szept. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

"Te egyszer s mindenkorra felelős lettél azért, amit megszelídítettél."


"...de ha megszelídítesz, szükségünk lesz egymásra. Egyetlen leszel számomra a világon. És én is egyetlen leszek a te számodra..."


"Tagadhatatlan tény, hogy a kutyám jobban szeret engem, mint ahogy én szeretem őt, és ez szégyenkezéssel tölt el. A kutyám bármikor hajlandó feláldozni értem az életét."


"Amíg meg nem tapasztaltuk, milyen érzés szeretni egy állatot, lelkünk egy része mélyen alszik."


"Ne szégyelld te azt, ha szereted az állatokat. Ne röstelld, ha egy kutya közelebb van lelkedhez, mint a legtöbb ember, akit személyesen ismersz. Hazug próféták és otromba, komisz emberek azok, akik megrónak e vonzalom miatt, s ezt mondjak: "Az emberektol lopja el az érzéseket, melyeket a kutyáira pazarol! önzo, rideg fráter!" - ne törodj velük. Szeresd csak nyugodtan kutyádat, ezt a csillogó szemu, fáradhatatlan barátodat, aki nem kér barátságáért mást és többet, mint valamilyen szerény koncot és egy-egy simogatást. Ne hidd, hogy gyöngédség és önzés késztet az állatokat szeretni. Testvéreink ok, s ugyanabban a muhelyben készültek, mint az ember, s értelmük is van, néha bonyolultabb és finomabb, mint a legtöbb embernek. Mások nevezzék gyöngeségnek az állatszeretetet, gúnyoljanak ezért te sétálj csak kutyáddal. Jó társaságban maradsz; s Isten tudja ezt."

2010. szept. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Nekem egy társat jelent, akiben megbízom, aki elfogad olyannak, amilyen vagyok. Menhelyről fogadtuk örökbe, a kutyákkal nagyon jó kapcsolatban van, emberekkel nagyon bizalmatlan. Foxi keverék létére egyszer keményen megvédett, amikor egy pedofil elkapta a karom, ő beleharapott a lábába. Azóta nem jelent gondot az emberekkel való kapcsolata, mivel ő az álom kutyám, így tökéletes. Azóta láttam megint a hapsit, mikor sétáltam a kutyával, hát mit ne mondjak, nem volt hajlandó megközelíteni. Ha nem ilyen kutyám lenne, biztosan nem látnám a kutyatartás szépségét, nem mernék sötétben sétálni a kutyával, amilyen a környék errefele. Anya lakásba nem akart nagyobb kutyát, ezért kis kutyát kerestünk, betértünk a menhelyre és elhoztunk egy tökéletes kutyát. Nem viccelek, tényleg tökéletes. Azt hiszem elmondtam, mennyire hálás tud lenni egy menhelyi kutya.
2010. szept. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Ő a legjobb barátom. Akkor is szeret, ha hülye vagyok vagy épp szomorú, vagy nem vagyok jó beszélgetőtárs. Sosem csap be, és tudom hogy ez így marad. (10 hónapos spániel-ír szetter)
2010. szept. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!