Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jogilag széttépheti a kutya a...

Jogilag széttépheti a kutya a betörőt ha belép a magánterületre?

Figyelt kérdés
2021. okt. 7. 13:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Természetesen nem! Szegény kis betörőt nem szabad bántani, ő csak a munkáját végzi. Különösen, ha pirított magyar!
2021. okt. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%
Körbe kell táblázni és akkor elvileg megrághatja, de akkor sem ölheti meg.
2021. okt. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
98%
Sajnos a kutyát nem tanították ki a jogból.
2021. okt. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%

Hagyjuk a logikát, mert itt teljesen a bírói szeszélyen múlik az ügy:


"A (2) bekezdés a harapós természetű kutyák zárt helyen tartását, vagy a bejáraton erre utaló figyelmeztetés elhelyezését teszi kötelezővé. A harapós kutya magánterületen (udvaron, kertben) való szabadon tartása a vagylagosságból következően csak akkor szabálysértés, ha erre utaló figyelmeztetés nincs a kapun elhelyezve. Nem jelenti ugyanakkor, hogy a figyelmeztető tábla elhelyezésével a kutyatartó minden felelősségét kizárja a kutyája által okozott károk miatt: egy konkrét esetben a bíróság úgy foglalt állást ítéletében, hogy a szabálysértési eljárás megszüntetésétől függetlenül a gazda állattartókénti kártérítési kötelezettsége fennáll azon károsulttal szemben, akit a kutya a kerítésen belülről megharapott: a kutyatartónak meg kellett térítenie a károsult támadásból eredő orvosi költségeit, valamint a munkakieséséből fakadó jövedelemcsökkenést is."


[link]

2021. okt. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
98%

4: munkakieséséből fakadó jövedelemcsökkenést


:DDDD Azt hiszem ezzel nem lesz gond.

2021. okt. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
98%

"akit a kutya a kerítésen belülről megharapott: "

Ez az én olvasatomban azt jelenti, a kutya kiharapott a kerítésen .

Ez más szitu, mint a telken belüli harapás.

2021. okt. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
97%
Ha bemegy a magánterületre és ilyen kis meglepetés éri akkor szerintem nem büntethetik meg a tulajdonost hisz ő a saját magánterületén olyan kutyát tart amilyet akar.Ha telken belül maradt a kutya akkor nem a tulajdonos a felelős hanem az aki birtok háborítást követ el
2021. okt. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
98%

Én csak a saját példámat tudom felhozni.


Kerítésen kint van a figyelmeztető tábla, hogy harapós a kutya. Mellette kint van, hogy kamerával megfigyelt terület.

Egyik este erretévedt egy nem idén barnult egyed, aki nyilván már elsőben kibukott az iskolából, mert nem tudta elolvasni a táblákat.


Bemászott a kapun, a kutya repülőstartot vett és elkapta a lábát. Pár percig ráncigálta, amikor a barátunk megpróbált kiszabadulni és kimászni a kerítésen, de megint ráfogott. Addigra én már kiértem az ugatásra és az óbégatásra és hívtam a rendőröket is. Nem cincálta szét a lábát csak ráfogott erősen, szóval eléggé vérzett. Plusz szegény még meg is fejelte a betonkerítést valahogy, így az arca is vérzett.


Jöttek a rendőrök meg a mentők is.

A tagot elvitték, én meg szépen lebattyogtam a rendőrkapitányságra és feljelentést tettem. Az oltási könyvet bemutattam.


Próbálkozott a tag kártérítéssel a lába miatt, de mivel nekem baromi jó ügyvédem van, ő meg sosem dolgozott, így nem volt honnan kiesnie a munkából és maradandó sérülése sem lett. Szerinte én fejeltettem meg vele a kerítést, csak peche volt, mert ez a kamerafelvételen nem látszik, szóval nem járt jól szegény.


Szóval szét nem tépheti teljesen (hacsak nincs nagy kerted és ásód), de nem büntetnek meg. Az en ügyemmel sem foglalkoztak volna ennyit, ha ez az ingyenélő nem akart volna valahonnan mindenáron pénzt szerezni.

2021. okt. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen 8-as Betör a te magánterületedre és még neki áll feljebb

Beszrás

2021. okt. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tépheti szét, mert az már nem azonos mértékű védekezés a támadással szemben, de a 8-as példája jó.
2021. okt. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!