Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol lehet sárga szalagot...

Hol lehet sárga szalagot beszerezni?

Figyelt kérdés
[link] Vagy elfogadott az a szalag is, amit esetleg a méteráru boltból veszek?

2021. okt. 11. 10:20
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
78%

Vannak kutyáim, régen is voltak, de én sem tudtam, hogy van ilyen szalagos dolog és mi a jelentése...

Bevallom őszintén, soha nem a másik kutyájával foglalkoztam, meg hogy mi van a pórázán. Mondjuk én eleve nem engedem oda a kutyámat másokhoz és nem sétáltatok ott, ahol mások vannak. Vidéken, a határban ezt megtehetem, hogy senki nem jön oda hozzánk sem. Lassan 15-20 év alatt egyszer nem tapasztaltam kutyasétáltatás közben ilyen problémákat, mint te. Javaslom, hogy sétáltass máshol, főleg, ha problémás a kutya. Vagy tedd üvegkalitkába és akkor biztos nem lesz baja. :))

2021. okt. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
64%

Ez a sárga szalag úgy hülyeség ahogy van. Ezt pár éve kitalálták, megpróbálták bevezetni, de nem terjedt el.

eleve jogszabály szerint közterületen (nagyon-nagyon kevés kivételtől eltekintve) csak pórázon lehet a kutya. Eleve ott bukik a dolog, hogy aki közterületen póráz nélkül viszit a kutyáját már sz*ik a szabályokra, az pont ugyanúgy lesz*ja a sárga szalagot. Meg úgy nagyjából minden mást is. "Jajj nem bántja csak játszani akar vele..." számla összege 160 000 Ft szerencsére sikerült kiegyezni vele és kifizette a varrást és a 3 műtétet. Amikor csak "játszani akart" a "kis"kutyája az enyémmel.

A másik fele, hogyha problémás a kutya akkor meg kell nevelni, a nevelést nem helyettesíti a sárga szalag. Sokan azért tartják, hogy ne kelljen nevelni "hát ott a szalag" és? attól még meg lehetne nevelni azt a kutyát.

Sérült, beteg, nem nevelehető kutyát meg olyan helyre kell hordani ahol nagyon kis valószínűséggel találkozik más kutyákkal, nem a sárga szalag a megoldás. Létezik szájkosár meg minden egyéb is. Ma már jellemzően van autója mindenkinek és max. 15-20 percre még Bp-en is lehe ttalálni olyan félre eső helyeket ahova a problémás kutyákkal lehet sétálni menni. Ha meg nem vagy képes problémás kutyát tartani/nevelni akkor meg el kell ajándékozni. Nem kötelező problémás kutyával foglalkozni/nevelgetni/menhelyről befogadni. Van aki alkalmasrá van aki nem. Ettől még jó ember lehetsz, de nem neked való ilyen kutya.


"Megsimogathatom?" egy két kivételtől eltekintve elmagyarázható nekik, hogy "nem" bár ha olyan stílusban ordítod le a kérdező fejét mint amit itt láttunk akkor ne várj mást.

Érdekes 10-en pár év alatt nekünk még senki nem akart sem kaját sem juti falatot adni (pedig már a 2. törpe uszkárunk van, amelyik kis bújós hizelgős és szeret odamenni "udvarolni" főleg a nőkhöz). Szerintem ezt te megint vonzod.

2021. okt. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
64%

Na én ezt törlöm a megválaszolt listámról.

Már bánom, hogy segítő szándékkal válaszoltam neked.

Lehet, hogy volt egy-két kevéssé hasznos válasz, de senki nem beszélt veled olyan alpári stílusban, ahogy te osztod itt az észt. Mégis hogy képzeled ezt?

Kicsit gondolkozz el, ha alapjáraton ilyen vagy a való életben is, lehet, nem csoda, hogy a kutyád "sérült", és nem vihető közösségbe. Akkor meg se sárga, se hupilila szalag nem fog segíteni.

2021. okt. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
52%

Utáltam ha kutya/ember akárki odajön hozzánk, ezért a kutyám a következőképp nézett ki: fémszájkosár, ne simogass-do not pet feliratú hám(visszagondolva a harap, vagy veszélyes kutya is jó lett volna), és láncpóráz, de amit linkeltek warningos póráz lett volna a legjobb bár én most rákerestem, caution feliratosak vannak inkább.


Garantáltan elkerültek minket nagy ívben, pedig nem volt veszélyes a kutyám, csak tréning közben utálom ha elterelik a figyelmét.


A szájkosár azóta is minden sétánál rajta van a nyugalom kedvéért, az irritáló mitugrász szőrpamacsokat nem győzik összekapkodni a gazdáik ha meglátnak :D



Ezeket a kirohanásaidat nem értem, a kérdést úgy látom nem azért írtad ki hogy választ kapj. Bár elsőször is fura volt hogy valaki megkérdezi hol vegyen sárga szalagot.

2021. okt. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
60%

Ha mozgáskorlátozott vagy miért a fejedben vannak problémák?

Igazuk van,állj le ti kis ripacs..

2021. okt. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
58%
Kaptál már kielégítő választ a kérdésedre, azt is elmondták hogy a sárga szalag nem fog csodát tenni, mert a buta embereknek a szájkosár egyenlő azzal hogy ne közelíts a kutyához. Nem megoldást keresel hanem vitatkozol meg mindenkit lehordasz a földig.
2021. okt. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
16%
2021. okt. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
20%

Csak hogy mindenkinek tiszta legyen a 26-os válasz egy törölt válaszára ment.

Eddig is bicskanyitogató stílusa volt,de abban nagyon..

2021. okt. 12. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
44%
Ezt észrevettem már, és ő is bizonyította, hogy sok fogyatékkal élőnél frusztrációval, és így jön ki belőlük. Egyszer szerettem volna segíteni egy látássérült nőnek, úgy lehordott a sárga földig, hogy már akkor se segítenék ha könyörögne.
2021. okt. 12. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!