Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy állatbarát miért akar...

Egy állatbarát miért akar szaporító lenni?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm, akit csak azért jelöltem be iwiwen, mert a kutyáink révén ismerkedtünk meg. Mindkettőnknek beagle-je van.

Iwiwre belinkelt egy állatkínzós videót. A videóban szereplő lányt legszívesebben megfojtaná. Tudom, hogy állatbarát, de mégis engem "keres", hogy a kutyájának szeretne egy szép beagle lányt. Nem vagyok tenyésztő, eszem ágában sincs leelletni a kutyámat. Tavaly már elmondtam neki, most újra megkeresett, hogy pároztassuk a kutyáinkat. Hogy lehet valaki ilyen?

Mi van, ha talál valakit aki belemegy a dologba? Csak tovább szaporítja a gazdátlan kutyák sorsát. :(


(A videót kérésre belinkelem, de nagyon szívszorító)


2010. szept. 2. 00:35
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Tavaly említettem neki. Igazából 3 háznyira lakik, de kb 3havonta 1x futunk össze. (Szerencsére)

TEgnap iwiwen írta, hogy mit szólnék az ötletéhez.

2010. szept. 2. 09:27
 12/17 Akiteki ***** válasza:
74%

Ja, erre mondják, hogy más f...val veri a csalánt.

Te meg gondold végig még egyszer az ivartalanítást.

Tudod ha majd lesz a kutyádnak egy gennyes méhgyulladása, esetleg emlődaganata, akkor is ki kell fizetni a műtétet, de a kezelés sokkal többe fog kerülni, mint egy sima ivartalanítás.

2010. szept. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Rengeteg olyan kutya él a gazdájával, aki bár nincs ivartalanítva, soha nem lett leelletve. Még sincs egyiknek sem semmi baja.


Én is vetessem ki az egyik vesémet, hátha elrákosodik 5 év múlva?!

2010. szept. 2. 12:57
 14/17 anonim ***** válasza:
52%

KEdves kérdező. Mááméééé hasonlítjuk a kutyát az emberhez??!!! Te jó ég! Drága kérdező, ugye ezt te s gondoltad komolyan... Ne vetesd ki a vesédet:)

Egy kutya nem szerelemből teszi mindezt. Ez ösztön náluk... Azzal pedig nem vagy kisegítve, ha eldugod a kutyádat...

És valóban, miért is tart valaki kutyát, ha várhatóan nem tudja kifizetni a különböző dolgokat? Egy ivartalanítás pedig egy kutyaéltben csak egyszer kell...

2010. szept. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Akiteki ***** válasza:
Kizárólag tanácsot adhatunk. Majd alkalomadtán eszedbe fog jutni.
2010. szept. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Nem eldugom, hanem fog.gátló injekciót kap.

Amikor megvettem a kutyát, még nem voltak anyagi gondjaim. De most hogy hirtelen nem tudok 30 ezret összedobni, nem fogom a kutyát kirakni.

2010. szept. 2. 13:51
 17/17 anonim ***** válasza:

Na ez meg a másik. Kutyának fogamzásgátlót.... Én aggódok emberként, hogy mi van a bogyókban, pedig ezek elvileg már biztonságos normális bogyók. De nem hinném, hogy egy állatot ilyennel kellene tömni.... Na jó emreket se.... :)

Nem hiszek a mesterséges dolgokban. Egy kutya szervezete meg szerintem nincs is felkészülve...

Egyébként mennyibe kerül ez neked...? Ha összeadjuk akkor nem jön ki a 30 ezer...?

Ez csak egy kérdés.

2010. szept. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!