Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a halott kutyám...

Mit csináljak a halott kutyám tetemével?

Figyelt kérdés
10 éves volt, ma halt meg. Mit csináljak a tetemével?
2021. okt. 14. 18:48
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
96%
Hívd fel az állatorvost, vagy a közelben egy hamvasztásra szakosodott céget. Ez a legjobb megoldás szerintem.
2021. okt. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
89%

Hívj egy tetemszállítót.Ha vissza kéred a hamvakat akkor egy összegért cserébe urnával együtt megkapod.

Kisállat temetőbe tudsz helyet kapni,bár ma már nem biztos.

2021. okt. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
94%

Az állatorvosnál vagy az ebrendésznél le lehet adni, vagy el lehet hamvasztatni (én ezt tettem, több cég foglalkozik kisállat hamvasztással, az ország bármely településére kimennek egy mobil hamvasztóval és kb egy óra alatt megkapod urnában) vagy ha van kerted, oda is eltemetheted.

Nagyon sajnálom! :(

2021. okt. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
93%
Mindenesetre lényeg, hogy a lehetőségek szerint gyorsan dönts, mert tényleg hamar kellemetlen szagok lesznek a lakásban, a fertőzésveszélyről nem is beszélve.
2021. okt. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
100%
"Olyan, hogy otthon eltemetem, tiltott egészségügyi szempontból. " Nem igaz: bizonyos súlyhatárig temethető a kiskedvenc otthon.
2021. okt. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
94%

"Ezt a 45/2012. (V. 8.) VM rendelet 7. Az elhullott, kedvtelésből tartott állatok és a lófélék ártalmatlanítására vonatkozó eltérésekről szóló pontja is meghatározza. Kertbe, saját ingatlan területére szabad, egészen pontosan a 9. § szerint legfeljebb évi 100 kg össztömegig elföldelhető a kedvtelésből tartott állat, ám ez is a 10. § (2) bekezdése szerinti feltételek betartásával, azaz:


„Elhullott állatok elföldelése ott végezhető, ahol a talajvíz legmagasabb szintje a talajszint alatt 1,5 méternél nem emelkedik magasabbra. Az elföldelést úgy kell végrehajtani, hogy a felszín alatti víz mindenkori maximális nyugalmi vízszintje és az elföldelés mélységi szintje között legalább 1 méter távolság legyen. Az elföldelés helye és a szomszédos ingatlan határvonala között legalább 1,5 méter távolságnak kell lennie.”

2021. okt. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 A kérdező kommentje:
Kertes házban lakok, a kutya kb. 45 kg volt. Temethetem a kertem végébe? A család kedvence volt, a kert rendezett, a talajvíz elég mélyen, 30 méter mélyen van. A kert rendezett, gyepesített. Lehet valami baja a gyepnek, ha elkezd bomlani a kutya? Hogyan temessem? Tegyem bele egy zsákba, vagy szimplán, ahogy van, tegyem a gödörbe és temessem vissza?
2021. okt. 14. 20:03
 18/37 anonim ***** válasza:
29%

5


Elporlad addigra. Férgek felzabálják.

2021. okt. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
0%
Szögelj össze gyorsan egy koporsót.
2021. okt. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
40%
Én nem raknám zsákba .
2021. okt. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!