Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya foglalo milyen esetben...

Kutya foglalo milyen esetben kerheto vissza?

Figyelt kérdés
50 ezer ftot kuldtem kartyan nem miattam nem jott az adas vetel letre hanem az elado miatt. Bunko volt es meg miutan en fizettem volna 300ezret a kutyatert meg neki allt feljebb. 300km utaztam amikor oda ertem 1 oran keresztul hivtam telefonon mikor nagy nehezen felvette kozolte varjak meg 1 orat ra es csak 1 ember mehet be vele a hazba. Mondtam na koszonom nem!!! Most ilyenkor mi a teendom? Feljelenthetem?
2021. okt. 18. 12:30
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
88%

Beülsz az autóba vagy hívsz egy taxit és arrébb mész.Pontosan olyan életképtelen voltál mint amilyennek beállítottalak.

Tanya..milyen kutyát mentél te venni 300.000-ért egy tanyára?

2021. okt. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:
Mar le lettem neki tiltva….. ja hogy meg taxizzak is oda vissza. Azert mert ennyit kiadnek egy kutyaert nem azt jelenti hogy tele vagyok penzzel! Nem 1 honapig gyujtottem ra…. Ahol a kutyakat tartjak ok nem ott laknak szoval ja egy tanya volt. Lehet jobb is hogy nem hoztam el onnan. Az 50 ezeret meg koltse gyogyszerre. … Meg se probalt magyarazkodni hogy miert nem valaszolt hat epp ez a problemam. Hogy bunko lekezelo mondom kozolte hogy o nem hajlando mit jonni csak este 8kor. De mondom itt allok a megbeszelt helyen. Hat ot nem erdekeli. Ja hat mondom akkor koszi szepen. Nem tudom amugy miert engem kell betamadni, ezek szerint mert o nagy tenyeszto barmit megcsinalhat ? Ertem en hogy emberek vagyunk, es talaaan volt valami halasztahatlan dolga!! De talan az embertol lehet kerni is nem ?? Nem kell flegmanak lenni. De o nem kert! Hanem utasitott! Azert alljon mar meg a menet. Nem csesztem at a fejet, elutaztam a kutyaert, kifizettem volna akkor mit kell bunkozni? Meg alkudni se akartam az arabol , semmi. Neki csak idobe meg kellett volna jelennie….. ennyi.
2021. okt. 18. 17:24
 13/32 anonim ***** válasza:
85%

Kétlem hogy tenyésztő. Egy tenyésztőnek ott vannak a kutyái ahol ő lakik, nem csak kijár hozzájuk etetni hanem háznál szocializálja őket, készíti őket az emberrel való együttélésre. Ez egy szaporítótelep. Nem az ár határozza meg hogy valaki tenyésztő vagy szaporító. Sokan abba a hibába esnek hogy azt hiszik, hogy ha drága a kutya akkor csakis tenyésztő lehet.

Amúgy azt az időpontot megbeszéltétek, ő rendelt oda este hétre? Ez is gyanús.

2021. okt. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
68%

Alighanem vissza fogja adni a foglalót,vissza kell neki.


1.Megbeszélhettetek volna egy pontos időt ami neki és neked is jó..

2.Neked kellett a kutya,az az egy óra már igazán semmiség volt.Oda mentél 300km-t,hogy egy óra várakozás miatt üres kézzel vissza utazz 3-4 órán át haza.Ő nem vesztett semmit,te igen.Minimum egy vonatjegy árát oda-vissza,mert ha a taxi lett volna a megoldás a tanyáról való kivergődésre akkor nem kocsival mentél.

3.Ha engem percekig vagy akár egy órán át hívogat valaki én is k*rvára begurulok.Nem kellett volna annyit spammelni azt a rohadt hívás gombot,amikor ráér úgyis vissza hívott volna.Volt oka rá,hogy nem vette fel alighanem,neki se mindegy az a 300.000 Ft.


Tenyésztő sem tehet meg akármit,de te sem.

Neki lesz vevője a kutyára,neked nem biztos,hogy még idén lesz tenyésztőtől foglalható és vehető kutyád.

2021. okt. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
72%

rakd ki ide az oldalát, tudják meg mások is, hogy kitől nem szabad venni


írd ki a facebook oldalára is a történteket, különböző fórumokra


kennel nevet, weboldalt, nevét rakd ki ide, hogy más ne járjon így

2021. okt. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
73%
Már egyre valószínűbb, hogy egy szaporítóval találkoztál. Amúgy az 50-ről számlát kellene kapnod, ha nála maradt a lóvé.
2021. okt. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
55%

"Még alkudni se akartam az árából". Nem is alku tárgya egy kiskutya, rendes tenyésztőnél meg pláne nem.

A szia, ára? meg a hízóra nem cseréled? típusú embereknek nem is adnak normális tenyésztők.


Az hogy nem ott laknak ahol a kutyákat tartják, egyszerűen nem éri meg minden nap kijárkálni, főleg úgy hogy egy tanya a semmi közepén. Szóval ha ez mégis így van, valszeg egy szaporító telep lesz tényleg.

A sztorid alapján valami túlárazott divatfajtát, pomerániai törpespiccet vagy hasonlót akarhattál venni, amivel kamu tenyésztők, kamu törzskönyvekkel becsapják az embereket és százezreket zsebretesznek.

2021. okt. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is szaporító telep lesz az..

Mit mondott mi a kennel neve? A teljes nevét tudod?

Feljelentés + állatvédőket neki.Nem véletlenül lehetett olyan ideges,az is lehet hogy eleve attól félt,hogy te is szaglászni mentél oda.


Csak mert még börtön is jár ha rossz körülmények közt tart sok kutyát.

2021. okt. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
81%

Egyet tehetsz ... megmondhatod az eladonak, hogy ha nem kapod vissza a penzed akkor a nyakara kuldod a hatosagokat - senki nem szereti ha valamilyen ellenorzest kap. De ez csak egy lehetoseg.


Valojaban a sztoridbol az jon le, hogy te mondtad vissza az egesz adas-vetelt ... ilyen esetben viszont nem jar vissza a foglalo. Elado nem azt mondta, hogy nem adja oda a kutyat csak annyit kert, hogy varj meg egy kicsit mert eppen nem er ra. Szoval az uzletet te hiusitottad meg, hivatalosan buktad a foglalot.

2021. okt. 19. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
44%

Azért kíváncsi lennék, az itteni válaszolók dolgozni is így járnak? Nem érnek be reggel 8ra, majd miután egy órát hívogat a főnök/kollegák/ügyfél, hogy hol a francban van, akkor simán közlik, hogy no para, 10 után beérnek?

Nem tudom, máshol hogy megy, de engem itt rúgtak volna ki rögtön.

Attól hogy a tenyésztő vállalkozóként dolgozik - bár itt a többi részlet alapján tuti, hogy csak egy nyomorék szaporítóról van szó -, még ugyanúgy DOLGOZIK, és aki kutyát akar, az ugyanúgy ügyfél, mint a postán vagy a bankban.

Kíváncsi lennék, hogy állna itt bárkinek a szája, ha bemegy a bankba, és egy óra várakozás után közölnék, hogy ja az ügyintézőnek még dolga van, de egy óra múlva itt lesz, nyugika.

2021. okt. 19. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!