Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya foglalo milyen esetben...

Kutya foglalo milyen esetben kerheto vissza?

Figyelt kérdés
50 ezer ftot kuldtem kartyan nem miattam nem jott az adas vetel letre hanem az elado miatt. Bunko volt es meg miutan en fizettem volna 300ezret a kutyatert meg neki allt feljebb. 300km utaztam amikor oda ertem 1 oran keresztul hivtam telefonon mikor nagy nehezen felvette kozolte varjak meg 1 orat ra es csak 1 ember mehet be vele a hazba. Mondtam na koszonom nem!!! Most ilyenkor mi a teendom? Feljelenthetem?
2021. okt. 18. 12:30
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
51%

Ebben az esetben vagy hisztizel mint a kérdező és a sátorfádat szedve lelépsz onnan -amivel elpazaroltál már eleve egy rakás időt,hiszen oda utaztál és vártál is- vagy nyelsz egyet,és azt mondod,hogy jól van b*szdmeg az az egy óra már kit érdekel,csak ne üres kézzel menjek,ha ennyit kibírtam eddig.


Nem minden körülöttetek forog.Mindnekinek közbe jöhet valami,és ha ott komoly gond volt a legutolsó amit éppen látni akart az a 10000x nem fogadott hívás a telefonján. :D

Lehet hogy épp temette valamelyik elpusztult ketrecbe zárt kutyáját,ez szaporító,biztos hogy jó okkal késett.Ki tudja mikor járt ott utoljára és mit kellett ott rendbe rakni,hogy ne essen neked le mekkora sz*r ott a helyzet.Jártam szaporító telepen még vagy 8 éve mikor volt időm segíteni kutyát szállítani menhelynek.Azt a látványt egyszerűen felfogni nem lehet ..

Nagyon gyors látszat rendet kellett tennie,ha ott akarta fogadni a kérdezőt.

Vagy maga a kiskutya pusztult el amelyiket kinézte,és kellett egy másik hasonló,ezért keresgélt a ketrecek közt,hogy melyik az.Ilyen is előfordulhat.

BÁRMI.

Talán jobb is,hogy nem sikerült onnan kutyát hozni.

2021. okt. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
76%

Te hiusitottad meg az adasvetelt. Meg kellett voona varnod azt a par orat. Plane,h befizettel mar penzt ra.


Orakig voltunk mi is a tenyesztonel. Elbeszelgetett velunk orakon at,h mire kell a kutya,hol elunk hogyan stb stb. Megmutatta,h kell vele setalni,hova tegyuk a nyakorvet,stb. Megkerdezte ,mivel etetjuk.(Pont ugyanaz a hus varta a melyhutoben,amit o is kapott.)

2021. okt. 20. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
83%
Nem tudom, éles helyzetben is ilyen megértően reagálna e a többség. Ha jól ertem, este, egy kietlen tanyára csalták a kérdezőt,ott váratták órákig, bunkóskodtak vele, majd vedtelenül, egyedül akarták becsalni egy házba. Okos volt, hogy megszólalt benne a vészcsengő. Én se mentem volna be. Inkabb vesszen az 50 ezer. De amúgy küldj egy emailt, ha arra nemfizet, akkor fizetési meghagyást.
2021. okt. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

Órákig? Azt se tudjuk,hogy igaz-e,hogy egy órán át hívogatta.A várakozó ijedt ember túloz.

Egy óráról volt szó,azt mondták egyet várjon.Azt meg lehetett volna.

2021. okt. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
72%

Egy órán át hívogatta, majd mire végre fölvették, még egy órát mondtak, azt is bunkón

Az két óra..ahhoz képest hogy meg volt beszélve.

2021. okt. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
100%

És honnan tudod,hogy tényleg egy órán át hívogatta? Nem kell mindent elhinni,mindenki a saját nézőpontja felé billenti a vele történt sztorikat meséléskor,hogy semmiképp ne ő legyen a hibás. :D


Nem mondom,hogy az a ""tenyésztő"" nem volt az,alighanem egy mocskos szaporító aki csak le akarta húzni.

De tény és való,hogy ha már ennyit utazott egy órát még várni nem lett volna nagy ügy.


De legközelebb..!

-Este egyedül senkihez,sehová.

-Ha megbeszéltek egy helyet nézzétek meg a Google térképen legalább,hogy hogy néz ki a hely és milyen körülmények közé mentek.Évente frissül a térkép,egy év alatt nem hoznak rendbe egy lepukkant telepet.

-Foglalót csak Facebookon is elérhető,beregisztrált kennellel rendelkező,papírokat előre fotón bemutató embernek küldjetek.


Mert ez sajnos most végződhetett volna úgy is,hogy kicsalnak a zsebedben 300.000ft-al a kutyáért cserébe a távoli tanyára 300km-rel odébb,váratnak egy kicsit,és mire észbe kapsz elállták az utadat 4 oldalról.

Mire feltűnik valakinek,hogy egy ekkora útról nem indultál vissza,nem vagy elérhető és pontosan nem is tudják kihez mentél és hová legrosszabb esetben sosem kerülsz elő.


Nem vagyok paranoiás.Csak sajnos sok az ilyen,erre is volt hasonló..

2021. okt. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:
Tenyleg 1 oran keresztul hivtam… Hiaba irtam amugy mar kb mindenhol letiltott valasz nelkul. Jo volt ez “tanulo penznek” ezek utan 100x atgondolom mit es honnan. Egyebkent biro yorkit szerettem volna a lanyomnak. Nem szeretnem magam agyon sajnaltatni de megigertem neki hogy ha felepul a betegsegebol kap egy kutyat. Lenyegetelen mi baja volt, nem szeretnem ezt reszletezni. Most mar nyugodtabb vagyok csak sokan nem tudjak hogy melyik embernek milyen a hattere es ok nelkul tenyleg bunkon viselkedett az a no velem. Engem igazabol csak az bantott hogy megvaratott es ahelyett hogy elnezest kerne , nekem is esik. Az ilyet nagyon nem toleralom. Mindegy a penz meg maradt, orulok hogy nem tobbet buktam rajta. Azt hogy szaporito e nem tudom. A haznal kint volt az udvaron legalabb 5 yorki kutya es a hatso udvaron 2 labrador, plusz hallani lehetett a hazbol is ahogy ugatnak a kutyak…. Persze igy mar par nap utan az ember lenyugszik de akkor nagyon merges voltam hogy nem lesz az ajandekbol semmi. Azt meg hogy mindenhonnan tiltott a kedves elado pedig amit kuldtem uzenetet neki abban teljesen udvariasan beszeltem vele. Nem fenyegettem nem kuldtem melegebb eghajlatra semmi ilyesmi. Ennyit errol.
2021. okt. 21. 16:16
 28/32 anonim ***** válasza:
100%
Yorkiból nagyon komoly - és elég profi - szaporítótelepes halózat van itthon. Gyanús, hogy belefuthattál. Mi a tenyészet neve, amit felkerestél?
2021. okt. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
100%
visszakaptad a penzed?
2021. okt. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%

Yorkit ne vegyél kislánynak, nekem is volt yorkim és túlságosan törékeny kutyus, nem lehet úgy szeretgetni, símogatni, felvenni ahogy azt az ember elképzeli, és nagyon óvatosan kell simogatni


egy cicánál jóval törékenyebb alkat


ami bírja az ölelgetést stb. azok a 8-10 kg-os kutyafajták, ilyenből is van bőven, bison havanése és társai vagy a még nagyobb fajták

2021. okt. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!