Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Futtatóba menni szájkosárral?

Futtatóba menni szájkosárral?

Figyelt kérdés

Szóval van egy bull típusú kutyám, kölyök kora óta szocializált, közösségben nevelkedett, sose kezdeményez verekedést, viszont ha belekötnek nem hagyja annyiban.

Mostanra viszont már nem kölyök és egy összekapás során a másik kutya húzná a rövidebbet, ezért gondoltam hogy futtatóba csak szájkosárban engedném el. Nem az hogy nem bízok a kutyámban, de láttam már olyat hogy szuper jól nevelt, régóta ismerős kutyánál is elszakad a cérna...

Ez így okés szerintetek?



2021. okt. 23. 12:47
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
93%

Felesleges bele menni a #10 válaszába, sokan, akik csak olyan kutyákat látnak, ismernek, akik mindenkit szeretnek és a legveszélyesebb megnyilvánulásuk az, ahogy liheg látszik a foga, az nem tudja hogy vannak kutyák akik nem ilyenek, és előbb kapja el a lábát, minthogy sikerülne megrúgnia.

Ettől függetlenül egyet értek azzal, hogy adjanak szájkosarat a kutyára, DE, csak arra, amelyikre szükséges. Ezt a gazdi látja, én ráteszem mert harapós, de nem kell minden kutyára, azokra se, akik veszélyesnek tűnnek a felépítésük miatt, de amúgy nem az.

2021. okt. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
91%
#14 Igy van. Egy felelős gazdi tudja milyen habitusú a kutyája, ha szájkosárban biztonságos állatok és emberek között, akkor rá kell adni... Nincs abban semmi rossz, én is ismerek egy kutyit, a parkban póráz nélkül futkos, de szájkosárban. Amúgy nem agresszív, csak feleszik dolgokat, ezért a szájkosár... De senki nem csodálkozik miért van rajta szájkosár. A gazdi dolga miért adja rá, s inkább adja rá, ha úgy véli úgy biztonságosabb más eb, ember számára.
2021. okt. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
100%
Baj nem lehet belőle, nyugodtan add rá
2021. okt. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
89%
#17 Bár már írták, hogy kár belemmenni veled vitába, mert erősen korlátolt vagy és fóbiád van a nagytestű kutyáktól - amit meg is értek, a szájkaratésok élőben csak sikoltoznak a szájkosár után ha meglátnak egy jámbor bull típust, vagy egy rotit - de áruld már el, miért érzed szükségét, hogy bántsd az állatokat? Téged is bánthattak gyerekkorodban és onnan fakad? Menj és sétáltasd meg a pincsid inkább, és ne félj a nagyobb kutyáktól. Kis bajonettes :D :D :D Ezen szakadok mióta olvastam :D Kemény lehetsz ;)
2021. okt. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
17%
Ja, igen, már lövöldöznél is. Hmmmm... Tudod, ez nyilvános fórum, bárki olvashatja :)
2021. okt. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
87%

#15 nem feltétlen kell uszítani a kutyát, arra hogy megvédje magát. Miután támadólag lépsz fel, vannak kutyák akik elszaladnak, de vannak akik ész nélkül neked rontanak. Ez nem uszítás. De látom nagyon érzékenyen érint, hogy egy kutya nem pitizik neked.

Az én kutyám is neked rontana ha meg akarnád rugdosni. Bár ahogy elnézem a stílusod, és ebből hogy milyen is lehetsz, ha közelebb jönnél is elég lenne, ugyanis nagyon érzi, ki milyen ember.

Üdv, szintén egy 160 cm-es hölgy, nagy kuvasszal 😘

2021. okt. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
9%

Azt hiszem veszélyesebbek vagytok mint gondoltam :/ Mi az, hogy támadólag lépek fel? Pontosan a te kutyád lép fel támadólag, amikor felém szalad. Erre védekezik minden normális ember, főleg, hogy neked pórázon kéne tartanod, tehát már törvényt sértettél. Baj van a gondolkodásotokkal: senki nem akarja bántani a szaros dögjeiteket, csak akkor, ha támadólag lép fel. De azt ne várjátok el, hogy bárki eltűri, hogy ráuszítanak egy kutyás és majd hagyja magát felfalni.


Randi protipp: ha megtudod, hogy a csajnak nagytestű kutyája van, tipli :D Egyik se százas.

2021. okt. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
89%

#17 senki nem mondta, hogy el van engedve, azt se, hogy rád lenne úszítva. Pórázon is megközelíthet téged az utcán, de te nyilatkoztad, hogy ha a közeledbe menne egy nagyobb kutya szájkosár nélkül meg is rúgnád. Tehát minden olyan kutyát, amelyektől te félsz és nincs rajta szájkosár (ők nélkül minek is?), megrúgnád, ez mi, ha nem támadás a kutya felé? Miközben az meg csak sétálna, csak kivetíted rá a félelmeid.

Az meg, hogy valakinek nagy kutyája van, nem attól függ ki mennyire 100-as, de hidd el, jobbal mint a túltenyésztett ideggyenge csivavák, vagy az életképtelen mopszok, vagy taknyos-nyálas böfögő-röfögő, farkasokat szégyenbe hozó bulldogok. De ez mind ízlés kérdése.

2021. okt. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
89%
Ne aggódj, veled nem áll szóba nagytestű kutyát tartó csaj :D Azok ugyanis mind normálisak :) Maradj a fajtádnál, a "dikk"-ező csivavásoknál :)
2021. okt. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
85%
#18 Pontosan! Szó se volt támadó kutyákról, ő akart rögtön rugdosni... Ez a csivava meg nagyon egyszerre jött :D
2021. okt. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!