Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Futtatóba menni szájkosárral?

Futtatóba menni szájkosárral?

Figyelt kérdés

Szóval van egy bull típusú kutyám, kölyök kora óta szocializált, közösségben nevelkedett, sose kezdeményez verekedést, viszont ha belekötnek nem hagyja annyiban.

Mostanra viszont már nem kölyök és egy összekapás során a másik kutya húzná a rövidebbet, ezért gondoltam hogy futtatóba csak szájkosárban engedném el. Nem az hogy nem bízok a kutyámban, de láttam már olyat hogy szuper jól nevelt, régóta ismerős kutyánál is elszakad a cérna...

Ez így okés szerintetek?



2021. okt. 23. 12:47
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%

De amúgy se megoldás rögtön rugdosódni.Ha egy agresszív kutyába bele rúgsz annyit fogsz elérni,hogy jól lábon harap téged is és akkor már két sérült van,de ha te rúgtál először még elő se veszik miatta.

Na most azon felül,hogy még egy Yorkie tű éles kis fogai is cseszettül fájnak egy átlagos közepes kutya harapásától a bokáját is lefossa majd az akinek rákap a rúgásért cserébe.


Ezen felül a legtöbb gazda ugyan úgy nem hagyná a kutyáját bántani,amiért bele rúgsz az övébe (magamból kiindulva) még tőlem is kapnál.

De ez nem vezet sehová.Nekünk megakadályozni kell a kutyáink helytelen viselkedését,nem beszállni és ott folytatni ahol ők abba hagyták.


Amúgy sem kell vérre menni elsőre sem,ha össze kap két kutya mindenkinek meg kell fogni a sajátját,tisztes távba vinni és fegyelmezni vagy elmenni a helyszínről.Édes mindegy,hogy ki kutyája "kezdte" vagy kié az amelyik elsőnek rosszul reagált,valakinek akkor is érdemes ilyenkor távozni,és nem a másikra várni,meg mutogatni hogy neked kéne,te menj ki.


Annyit meg azért még megjegyeznék,hogy aki a kistestű kutyáját nagyhoz beengedi játszani az kb kimondatlanul felelősséget vállal azért,hogy ha a nagy kutya akaratlanul is bántja a kicsit (minden agresszió nélkül is fáj nekik,ha együtt szaladnak a labda után és a nagy alá gyűrődik mondjuk egy elbotlás miatt..).

Ha van bent nagy kutya az ezerszer aktívabb mint egy kis bichon vagy Yorkie,hagyni kell hogy a gazdája is le tudja mozgatni,bőven elég azokkal a kicsikkel később vissza menni,vagy csak szimplán sétálni és keresni kiskutyásabb futtatót.


Ismétlem,nem mindig kell a másikra mutogatni,hogy neki kellene menni.Ismerjük a saját kutyánkat,nekem is kicsim van,de ha látom hogy vannak bent és mozognak a nagyokkal nem megyek be hogy plüss legyen az enyém.Annak semmi értelme,hogy 2 kör futásért cserébe valakivel össze vessz főleg úgy,hogy tulajdonképpen igaza van,sokkal nagyobb szüksége van a helyre hogy az aktív kutya kitombolja magát,mint nekünk kiskutyásoknak akik kb szaglászni engedik el ott a fifikét meg 2 labdás kör futásért.

2021. okt. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
95%

Add rá, ha így érzed jobban biztonságban. Viszont arra figyelj, hogy olyan kutyákkal engedd játszani, akikkel kölcsönösen nem tehetnek nagy kárt egymásban, illetve kiskutyákkal csak úgy, ha tisztában van a méreteivel. Akaratlanul is kárt okozhat egy törékenyebb kicsi kutyában, nem azért, mert megharapná vagy összekapnak, elég nagyobb lendülettel vetődnie, fellöknie a kicsit. Ha óvatosan tud játszani kicsikkel, akkor nyugodtan engedheted velük is, persze csak akkor, ha a másik kutya/gazdi részéről is oké a dolog. Nem kell akkor sem leszólni a másikat, ha nem engedi játszani a tiéddel, lehet ennek is nyomós oka.

Nekem 8-9kg-os kutyám van, mentett, a rehabilitációja részét képezi a többi kutyához hozzáállása, ez hosszú folyamat, mert volt rossz élménye, nem mindegy, milyen kutyával engedem össze.

2021. okt. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
9%

Egy agresszív kutyát sehova se vigyél közösségbe! Szájkosárban is komoly gondot okozhat! És ha a kutyádat nem tudod kontrollálni, ne tedd ki más kutyáit veszélynek, stressznek! Potenciálisan, ismerten veszélyes kutyát pórázon, szájkosárban szabad csak vinni. Futtatóba ne engedd be!

Mellesleg a fentebbi vitához: van viperám, van paprikaspraym és van marhaterelő ösztökém. Bármilyen kutyát fel tudnak ezek tartóztatni.

2021. okt. 23. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
65%

Okés :)


Csak szólj a bent lévőknek miért van rajta szájkosár. Ha látok olyan kutyát amin szájkosár van, kiszoktam, kerülni, ha a kutyámmal megyek és volt olyan, hogy szólt a másik gazda azért van csak rajta szájkosár, hogy ne egyen fel semmit és így mégis csak odaengedtem az én kutyámat hozzá és kicsit játszottak.


Ezért szerintem, mond el miért van rajta, nehogy kimeneküljön minden bent lévő :D

2021. okt. 23. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
100%
23,sehol nem írta,hogy agresszív lenne.
2021. okt. 23. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
100%
#23 Kutyát lehet, de engem a gazdáját aligha... :D Te is nagyon erős vagy, gratula :D
2021. okt. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
16%
24 szerintem majd ő eldönti, hogy kinek és miért szól. Miért kéne szólnia? Inkább az a kérdés, hogy a tiéden miért nincs. Már megint egy túlvezérelt kutyás..
2021. okt. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
100%
#27 Rád kéne szájkosár már.... unalmas vagy.
2021. okt. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
0%
28 agresszív, intoleráns viselkedés. Pontosan olyan, mint amilyet elvárunk egy megszállott kutyásembertől
2021. okt. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
100%
#29 ebben semmi agresszió nincs. Csak unalmas vagy már.
2021. okt. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!