Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan küszöböljem ezt ki?

Hogyan küszöböljem ezt ki?

Figyelt kérdés

Az előző kutyám, amikor tanítottam a feksziket neki, valamiért csak a mozdulatot kötötte, a szóhoz nem (em volt semmi probléma a hallásával), és mindent megcsinált szépen szóra, de feküdni nem, azt csak a mozdulatra tette meg.

A mostani kutyáknál szeretném javítani ha valamit elrontottam ennél. Szóval először leültettem, utána a föld felé eresztettem a kezem, benne a jutalomfalattal. Szépen csinálta is, de úgy rögzült neki, hogy akkor kell feküdni, ha ezt jelzem a kezemmel (leeresztem a föld felé).

Mit kéne másképp csinálnom?


2021. okt. 28. 18:53
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem teljesen jó így is. A kutyák többnyire a testükkel kommunikálnak... Ezért könnyebben tanulta meg így,h a mozdulatodat figyelte. Mondd neki határozottan,h fekszik és ugyanúgy mutassad is neki, utána jutalom. A kéz használatát meg fokozatosan hagyd abba.(mindig kicsit feljebb legyen vége a mozdulatnak és elhagyhatod egy idő után)
2021. okt. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
35%
Az én kutyam is csak mozdulatra csinálja a feksziket. Minden mást hibátlanul.
2021. okt. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Kiadod a parancsot és addig nem jutalmazod amíg le nem fekszik.Idővel ez fog rögzülni benne.Én is így csináltam :) és már szóra lefekszik.
2021. okt. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Elsőre fekszik kézjelre? Mozgásból is tud elsőre, azonnal feküdni? Ha üres kézzel mutatod, akkor is elsőre lefekszik?
2021. okt. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
#4 igen, a kézjelre azonnal csinálta. Szóra egyáltalán nem, inkább csak nézett rám hülyén.
2021. okt. 28. 22:47
 6/10 anonim ***** válasza:
Sokat kell gyakorolni és menni fog, így, leírva teljesen jól csináltad az előző kutyádnál is, csak hamar feladtad. A kézjel legyen egyre kevesebb, a vezényszavaknál hanglejtésben, hangmagasságban is legyen különbség főleg az elején, aztán ezzel is lehet játszani. Naponta akár többször hívd magadhoz a kutyát és tartsatok 2-3 perces ül-fekszik gyakorlást, ne csak egyszer-egyszer kérd, akkor kevésbé rögzül.
2021. okt. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Van erre egy nagyon egyszerű játék: fogsz a kezedbe ételt, lerakod a kutya mellkasa vonalához és passzívan ott tartod. Nem mozgatod, nem mutatsz le vele, csak tartod. Ez így se nem ültetés jel, se nem fektetés jel. És mondogatod a fekszik vezényszavát. Majd a 2., 4. vagy 10. vezényszóra végre le fog feküdni és akkor hatalmas jutalmat kap. Az ül ugyan ez.

És ha ez már mindig elsőkre megy, elrakod a hátad mögé a kezed és úgy mondod a vezényszavakat. Ha megoldja, nagy jutalom.

Normál esetben, ha a fektetést egyébként tényleg érti, 2-3 alkalom kell csak hozzá.

2021. okt. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem kölyök korban, az alapoknál lett a "hiba". Oké, hogy az elején húzod lefelé a jutifalit, de túl sokáig maradt meg a jutifalizás. Ha megvan a cselekvés, a jutifali lehúzást vedd ki a folyamatból. Tehát fekszik parancs, lefekszik és utána vedd elő a jutifalit és add oda neki. Akárki akármit mond, igen is tudnia kell csak szóra és csak kézjelre is a parancsot, hisz egy előreküldés esetén pl nem fog hátranézni a kutya, hogy neki most feküdni kellene.

Ugye mikor még az alapot tanítod, van az a verzió is, hogy a kutya fenekét nyomod le, meg a két lapocka közötti pontot nyomod meg, attól függően, hogy ültetés vagy fektetés van, csak ez már őskori "szadista" módszernek van titulálva, pedig sokkal célravezetőbb mint a jutifali húzgálás és nincs meg az a veszély, hogy ez a hiba alakuljon ki, mint a kérdezőnél.

2021. okt. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Azért maradt a jutalomfalatozás, mert kölyök korban se csinálta enélkül, csak szóra. Ezt az egyet nem. Folyamatosan vissza tértem erre (nagyobb korában is), próbáltam elhagyni a kézjelet, de így nem csinálta. Annyit fejlődtünk, hogy kézjelre jutalomfalat nélkül is csinálta szépen.
2021. okt. 29. 11:52
 10/10 anonim ***** válasza:

Suliba nálunk egy serdülő roti volt ugyanilyen, talán annyival volt rosszabb, hogy semmit nem csinált meg jutifali nélkül. Falival mindent, anélkül semmit.

Én csak az alapokat tanítom jutifalival, utána átállunk labdára ott meg ez a veszély nem áll fent. (mindig munkavonalas németjuhászaim vannak, és mindig labdabolond egyedet fogok ki :D)

2021. okt. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!