Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Csetlő-botló vagyok, mindent...

Csetlő-botló vagyok, mindent leejtek, leverek. Hogyan küszöböljem ki? Van köze ahhoz, hogy nemigazán sportolok?

Figyelt kérdés

Azon is gondolkodtam, hogy melyik kategória lenne a legjobb a kérdésemnek, de ide lyukadtam ki.

Nem érzem magamat fittnek, ügyesnek. Sokszor megbotlok és elejtek dolgokat, kapkodásommal leverek ezt- azt, néha azt is érzem, hogy állva, egy lépést téve szinte eldőlök, megkell tartanom magam. Ha leguggolok szinte hátraesek, nem tudok jól egyensúlyt tartani. A csipőmmel is rendszeresen nekimegyek az ajtófélfának vagy a szomszédos bútornak. A vállammal is, ahogy kanyarodok. Mintha nem lenne jó az orientációs készségem, vagy fogalmam sincs mi lehet a bajom. Kissé mintha ellennék tájolva.

Ami nem valami előnyös itt a munkahelyemen...

Régebben nem volt ilyen gyakori.

Ugye köze van ahhoz, hogy nem sportolok?

Mindenképp szeretnék elkezdeni most ha kicsit megengedi az idő is. Tanácsokat, tapasztalatokat kérnék, hogy milyen gyakorlatokkal tudnék kikerülni ebből az állapotból? Mit tanácsoltok? Mi az ok és a megoldás?

21n


2019. febr. 13. 11:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Szemészhez menj el és a térlátásodat vizsgáltasd meg.
2019. febr. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szemésznél voltam és minden rendben volt. Betudom mérni a dolgok távolságát elég jól. Mégis ez történik....
2019. febr. 13. 11:46
 3/6 sportember11 ***** válasza:

Jól látod, valószínű a mozgás hiánya miatt alakult ki ez a mostani állapotod. A kérdésedre a válasz pedig az edzettség hiánya.


Az edzettséget sokan két tényezővel azonosítják. Az egyik, hogy mekkora súlyt tud valaki megemelni, a másik pedig, hogy mekkora távolságot bír egyhuzamban lefutni. Az edzettség harmadik (általában téves) azonosítási módja, amikor kizárólag esztétikai szempontból ítélkezünk. Tehát aki jól néz ki, az biztosan edzett is.


Az edzettség valóban együtt jár egyfajta esztétikus külsővel, azonban az esztétikus külső közel sem biztos, hogy az edzettség mindhárom pillérét magában foglalja.


A valódi pillérek: az erő, állóképesség, hajlékonyság és az ügyesség. Utóbbi, ami nálad a leginkább hiányzik a leírásod szerint. Ezeket mind legjobban a saját testsúlyos gyakorlatokkal tudod fejleszteni, mivel ott komplex mozgást végzel, ami sok kisebb izomra is kiterjed.


Javaslom, hogy kezdj el mozogni minél előbb és ne is hagyd abba soha. A rendszeres mozgásnak millió pozitív hatása van, amik mind segítenek legyőzni az ügyetlenségedet is.


Itt találsz egy jó cikket erről: [link]

2019. febr. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Tavaly július óta rendszeresen futok (heti 2-4 alkalom), és ugyanolyan kétbalkezes vagyok. :(
2019. febr. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Mindenhez megfontoltan nyúlj, gondold át 10x is, mindig figyeld hogy mit csinálsz, amikor valamint csinálsz ne mással foglalkozz
2019. márc. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem mindenkinek egyforma a testtudata/motorikus funkciói. Az ilyen embereknek általában nem olyan jó a test irányítási képességük. Az edzés segíthet ezen, mivel ott tudatosan tanulsz be mozgásokat.
2022. ápr. 28. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!