Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem tudom megtanítani rendesen...

Nem tudom megtanítani rendesen sétálni. Mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

Vizsla kölyökről lenne szó, rokon sajnos nem bírt vele, ezért nekem adta. Ül, fekszik, pacsi, gyere, maradj parancsokat tudja ügyesen, nagyon gyorsan tanul és szerintem élvezi is. A gond vele, hogy egyszerűen nem bírom rendesen sétáltatni. Nagyon húz és erős is. Szerintem a szagokra megy nagyon, izgatott lesz és minden erejével azon van, hogy ne tudjam elvinni onnan. Nem lehet vele rendesen sétálni, egész úton ez megy.

Mit ajánlotok? Mit lehet ezzel kezdeni? Ha szagot fog nem is figyel rám, csak menne. Fogja is az állatokat ahogy tudja. Okos rokon olyan helyről vette ahol kimondottan vadászoknak tenyésztenek.



2021. nov. 4. 12:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
45%

Egyrészt minél hamarabb elkezdeni dolgozni (lehetőleg vadászni) a kutyával, ha erre lett kitalálva. Munkakutya, ha nem kap munkát, sosem fogsz vele bírni és csak egyre rosszabb lesz!

Másrészt már holnap iratkozz be vele kutyaiskolába. Nem játék, ha nem bírsz vele és nem tudod kontrollálni!


Azt pedig ne hagyd, hogy ész nélkül állatokat fogdosson!

2021. nov. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Kutyaiskola. Nekem is vizslám van, csak drótszőrű. Minden megy neki ami kapcsolatos a sebességgel, futással, és minden nehezen ami a nyugton maradással. Kutyasuliban sokat segítenek.
2021. nov. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős? Mióta van nálad? Munkakutya, de kölyök, kölyökkel még nem dolgozunk, és munkához is el kell sajátítani az alap engedelmességet, különben dolgozni sem fog tudni jól.
2021. nov. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
4 hónapos még és másfél hete van nálam. Ezalatt az idő alatt nagyon alap dolgokat tanítottam neki. Úgy került hozzám, hogy a nevére sem hallgatott, az előző gazda nem volt hajlandó foglalkozni vele.
2021. nov. 4. 13:28
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Még fiatal, lehet ezeken javítani. Esetleg próbálj vele eljutni kutyaoviba, később kutyasuliba.
2021. nov. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
27%
Kutyasuli, esetleg retriverpóráz.
2021. nov. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
40%
Fáraszd le fizikailag, és agyilag is.
2021. nov. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
86%

Másfél hét nagyon kevés idő, ha folyamatos gyakorlás mellett sem változik meg fél év múlva, akkor az már baj.


Menjetek oviba/suliba, ott majd segítenek.

2021. nov. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Szabadon sétáltatod, futtatod? Vagy csak pórázos séta van?
2021. nov. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
71%
Kutya iskola.Illetve még kicsi,kutyaovi.Ha hámja van tedd át nyakörvre,flexi felejtős.
2021. nov. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!